Zestaw do 3000zl

Reyn23

New member
Podstawki nie bardzo. Wole wolnostojące ;) A który według was KD jest lepsze Denon 1200 czy Pionieer 930? Onkio przeanalizuje jeszcze jak by grały z Taga 606 :)

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Jak chcesz zeby stereo dawalo rade to musi byc glosnik odpowiedniej wielkosci.
chyba , że podstawki cie interesuja?

Co do ampli - 545 chwalą za muzykalność Cyt : " Której nie spotkali do tej pory w tego typu urządzeniach "
No i ma wszystko to co chesz...
Co do Pioneera - porównaj z innymi firmami zasilanie , które jest klasy D.
Jego syntetycznośc moze przeszkadzac.

pzdr

Pioneer 830 D class ?
Syntetyczny dźwięk ?
Muzykalność w Onkyo. Rozwiniesz ?
 

magnes22

Member
Kupiłem u blackninja tez zestaw co polecał Harman/Kardon AVR 161s + JBL Arena 180, 5.0.

Podłączyłem na próbę fronty i grają niesamowicie :shock: . Tyle, że mam pewien problem.. podczas zmiany kanału na dekoderze znika dźwięk. Obraz zostaje ale dźwięku już nie ma. Czasem przełączam kilka kanałów i jest ok a czasem wystarczy że zmienię jeden kanał i już dźwięku nie ma. Sprawdzałem dwa dekodery i to samo. Dekoder do ampli mam polaczone kablem hdmi i z ampli do tv tez hdmi.
Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera albo zmiana zródła dzwieku na amplitunerze
O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

magnes22

Member
sprobuj na innych kablach HDMI

Kable mam nowe więc nie sądzę żeby to był powód.

Mam też problem z pilotem. Nie mogę np wejść w menu albo wyłączyć amplitunera podczas oglądania tv - trochę uciążliwe bo jak kończę oglądać to muszę wstać i ręcznie wyłączyć. Jak przełącze na zwykle radio to wtedy z pilota mogę wszystko robić.
 

magnes22

Member
To napisz co tam poradzili (ewentualnie na PW), gdyż zastanawiałem się nad tym HK, ale przerażają mnie te problemy...

1. Jak podlaczysz dekoder do tv to przełacz dźwięk na optyka i podlacz kablem optycznym ampli z tv
2. Jak chcesz wyłączyć ampli pilotem to na chwile wciśnij przcisk avr na pilocie ampli

Rozwiązanie moich problemow :)
 

lukkoz

New member
Witam, jestem tutaj nowy i prosiłbym o małą poradę. Co powiecie na takie trzy połączenia :
- Yamaha RX-V479 + Yamaha NS50+NSP60
- Yamaha RX-V479 + Quadral Quintas 6500
- Denon AVR-X1200 + Quadral Quintas 6500
 
Ostatnia edycja:

tenroh

New member
1. Jak podlaczysz dekoder do tv to przełacz dźwięk na optyka i podlacz kablem optycznym ampli z tv
2. Jak chcesz wyłączyć ampli pilotem to na chwile wciśnij przcisk avr na pilocie ampli

Rozwiązanie moich problemow :)

Czy to normalne? Dlaczego nie jest dobrze gdy jest podłączone normalnie hdmi?
Druga sprawa to wciskanie avr zawsze przed wyłączaniem ....dziwne.
Może jednak jest coś nie do końca dobrze.
 

magnes22

Member
Czy to normalne? Dlaczego nie jest dobrze gdy jest podłączone normalnie hdmi?
Druga sprawa to wciskanie avr zawsze przed wyłączaniem ....dziwne.
Może jednak jest coś nie do końca dobrze.


No niestety tak jest, AVR trzeba wciskac za kazdym razem nawet jak chcesz zmiec surround mode. Po hdmi dzwięk ginął przy przełączaniu kanałów na dekoderze.
Drugi raz już bym tego amplitunera nie kupił: D fajnie gra z jbl arena ale jest irytujacy.
 
Do góry