Zestaw do 3000zl

abdul0412

New member
Bez reklam
oba ampli dadza rade:).
Co do głosnikow to zastanow sie powaznie - wiem sam widze jak wielka odgrywaja role.
wolalbym fronty na poczatek pozniej reszta

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

magnes22

Member
Byłem w sklepie muzycznym w Rzeszowie i polecili mi fronty
Monitor Audio MR4
Audio Pro Avanto FS20

Jak one wypadają w porównaniu do JBL Arena 180?

Z amplitunerów zapytałem o Harmana 161s i Onkyo TX-NR646 to tego onkyo bardzo zachwalali, tyle że jest jakies 500-600zl droższy niz harman i nie wiem czy warto dopłacać.

Mam możliwość odsłuchania tych głośników co podali oprocz JBL bo ich nie mają na stanie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Byłem w sklepie muzycznym w Rzeszowie i polecili mi fronty
Monitor Audio MR4
Audio Pro Avanto FS20

Jak one wypadają w porównaniu do JBL Arena 180?

Z amplitunerów zapytałem o Harmana 161s i Onkyo TX-NR646 to tego onkyo bardzo zachwalali, tyle że jest jakies 500-600zl droższy niz harman i nie wiem czy warto dopłacać.

Mam możliwość odsłuchania tych głośników co podali oprocz JBL bo ich nie mają na stanie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Jbl bardziej dynamiczny jednak gorne rejestry moga byc lepsze w MA jednak musisz posluchac w ciemno bym nie kupil, jedyne co to wolalbym nawet pojechac gdzies dalej aby zobaczyc ktora konfiguracja jest lepsza bo nawet lepiej jest zaplacic 100-150 zl za paliwo i byc spokojnym zamiast sienwkurzac na zle wydane pieniadze. Pzdr
 

magnes22

Member
Jbl bardziej dynamiczny jednak gorne rejestry moga byc lepsze w MA jednak musisz posluchac w ciemno bym nie kupil, jedyne co to wolalbym nawet pojechac gdzies dalej aby zobaczyc ktora konfiguracja jest lepsza bo nawet lepiej jest zaplacic 100-150 zl za paliwo i byc spokojnym zamiast sienwkurzac na zle wydane pieniadze. Pzdr

To bardziej by mi dynamiczny dźwięk odpowiadał z dobrym basem :p
Jeszcze tydzień temu chciałem kupować TAGI :fool:
 

magnes22

Member
Prawdopodobnie zdecyduje się na zestaw Harman/Kardon AVR 161s + JBL Arena 180, 5.0.

Zwiększyłem trochę budżet, Blackninja swietna cenę zaproponował.

Bede kupował w ciemno bez słuchania, mam nadzieje że nie pożałuje :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie zdecyduje się na zestaw Harman/Kardon AVR 161s + JBL Arena 180, 5.0.

Zwiększyłem trochę budżet, Blackninja swietna cenę zaproponował.

Bede kupował w ciemno bez słuchania, mam nadzieje że nie pożałuje :p

Nie pożałujesz..... :D
Jak BN mówi, że brać to brać... Z nim się nie dyskutuje.... :D
 

magnes22

Member
W przyszłym tygodniu pewnie kupie, teraz jestem trakcie remontu to gdzies za 2 tyg bym testował.

Jak z okablowaniem? co polecacie?
 

Reyn23

New member
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i chciałbym zasięgnąć waszej fachowej porady więc podepnę się pod temat . Mam podobny dylematem wybory sprzętu KD + głośników 5.0 w podobnej cenie. Chciałbym żebyście wyrazili co myślicie o taki zestawie do pokoju 14m2 (50% film-50% muzyka każdego gatunku). Na razie bez sub-a.
Dokładnie chodzi o:
Denon AVR-X1200W + Taga Harmony TAV-606 v.3 = 3139zł
Niestety nie mam możliwości posłuchania tego zestawu u siebie w mieście :(
Denon przypadł mi do gustu ze względu na "bajery" , prostotę i jakoś dźwięku. Niestety nie ma wiele na temat tego wzmacniacza w sieci bo jest dość nowy. Miał może ktoś styczność z takim zestawem? Starczy mi basu do muzyki na razie bez suba.
Czy będzie to jakość grać w tak małym pokoju? Głośniki podobają mi się i idealnie wchodzą w wyznaczone wnęki.
Może polecicie coś innego w podobnej cenie :)

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie jakiejkolwiek pomocy i informacji.
Pozdrawiam
 

Reyn23

New member
Quadral Quintas 5000 wydają się grać bardzo dobrze niestety mam kilka uwag co do tego zestawu. Tylne głośniki potrzebują miejsca a ja muszę je umieścić na ścianie. Centralny głośnik ma większe wymiary i nie wejdzie mi nad TV :( No i niestety cena tez mnie nie puszcza :(
Dzięki za rade :)
Może ktoś jeszcze?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Quadral Quintas 5000 wydają się grać bardzo dobrze niestety mam kilka uwag co do tego zestawu. Tylne głośniki potrzebują miejsca a ja muszę je umieścić na ścianie. Centralny głośnik ma większe wymiary i nie wejdzie mi nad TV :( No i niestety cena tez mnie nie puszcza :(
Dzięki za rade :)
Może ktoś jeszcze?

jak 50% muzyki to zdecydowanie jakis wyzszy model.
x1200 jest za slaby w kazdym aspekcie.
 

Reyn23

New member
No niestety nie znalazłem nic lepszego w tym przedziale cenowym. :( Wiem że cudów nie mogę oczekiwać ale może poleciłbyś coś innego? Co sadzicie o Pioneer VSX-930?
Powiedzmy że te 200zł jakoś dołożę ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
No niestety nie znalazłem nic lepszego w tym przedziale cenowym. :( Wiem że cudów nie mogę oczekiwać ale może poleciłbyś coś innego? Co sadzicie o Pioneer VSX-930?
Powiedzmy że te 200zł jakoś dołożę ;)

Popatrz na to :

CZARNY AMPLITUNER Pioneer VSX-930 150W 7.2 WiFi (6047855492) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
AMPLITUNER PIONEER VSX-830 830 + HDMI _RATY 0% (5833728471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
AMPLITUNER ONKYO TX-NR545 TX-NR 545 ATMOS 7.2 (5829364933) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
AMPLITUNER DENON AVR-X2100W 7.2 WI-FI BLUETOOTH (6038263393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
DENON AVR-X2100 wifi + TAGA HARMONY TAV-606v3 5.0 (5552001818) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kolumna Heco Victa II 701 espresso + SE-CL101T-K (5863119186) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
JBL ARENA 170 zestawie taniej - pytaj? (6024137197) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Kolumna JBL Arena 180 Biała | Nautilus2 Rzeszów (5831467385) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
JAMO S628 628 3 Kolory + POLSKA GWARANCJA _RATY 0% (5816543166) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
MONITOR AUDIO BX5 Natural Oak DOSTAWA.24H (6038879641) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
MONITOR AUDIO M6 Para ! Salon AUDIOtrendt Kraków (5987347847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Tannoy Mercury V4i Autoryzowany Dealer Raty0% (6001294580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

wybieraj :)

pamietaj , ze te ceny mozesz jeszcze utargowac wiec twoj budzet moze sie okazac ok - jednak ja bym tylko celował na poczatku we fronty ! pozniej dokupil reszte , bo w przeciwnym wypadku mozesz doznac wielkiego rozczarowania.

pzdr
 

Reyn23

New member
abdul0412 dziękuje za zainteresowanie ale niestety wszystkie kolumny albo za duże albo za drogie ;)
A co do KD do najbardziej podoba mi się Pionieer 930. Yamacha i onkyo mnie nie przekonują. Naczytałem się o nich i jakoś tak mi nie podchodzą. Pionieer 830 spoko ale nie ma Atmosa- tak samo Denon 2100. A jak teraz kupuje to fajnie by było to mieć w zestawie.
Dzięki za pomoc. Może ktoś jeszcze podsumuje mój wybór? Albo doradzi coś dobrego by pieściło moje uszy ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
abdul0412 dziękuje za zainteresowanie ale niestety wszystkie kolumny albo za duże albo za drogie ;)
A co do KD do najbardziej podoba mi się Pionieer 930. Yamacha i onkyo mnie nie przekonują. Naczytałem się o nich i jakoś tak mi nie podchodzą. Pionieer 830 spoko ale nie ma Atmosa- tak samo Denon 2100. A jak teraz kupuje to fajnie by było to mieć w zestawie.
Dzięki za pomoc. Może ktoś jeszcze podsumuje mój wybór? Albo doradzi coś dobrego by pieściło moje uszy ;)

Jak chcesz zeby stereo dawalo rade to musi byc glosnik odpowiedniej wielkosci.
chyba , że podstawki cie interesuja?

Co do ampli - 545 chwalą za muzykalność Cyt : " Której nie spotkali do tej pory w tego typu urządzeniach "
No i ma wszystko to co chesz...
Co do Pioneera - porównaj z innymi firmami zasilanie , które jest klasy D.
Jego syntetycznośc moze przeszkadzac.

pzdr
 
Do góry