zestaw do 2tys zł: RX-V463 + Kolumny Koda

picku

New member
Witam

Z powodu braku odpowiedzi na moje pytanie w innym wątku pozwolę sobie założyć nowy watek w tej częsci forum
Przymierzam się małymi kroczkami do kupna aplitunera z zestawem nagłaśniającym. Po kilku wizytach w różnych sklepach RTV i dość długim studiowaniu tematu w Internecie mój wybór padł na:
- amplituner Yamaha RX-V463
- zestaw kolumn 5.1 KODA SG-550 - F/S/C + SW-850
Bardzo ważnym kryterium była w tym wypadku cena podyktowana nakazem żony, dla której jest to zupełnie zbędny zakup. Po długich negocjacjach stanęło na jedynie 2000zł, a oba powyższe artykuły można znaleźć po ok 1000zł.
Prosiłbym o opinię i rady w tej kwestii. Niestety w grę nie wchodzą porady typu: dołóż troche i kup xyz. 2tys to maksymalna górna kwota.

Dodam, że zestaw ten ma być w równej mierze wykorzystywany do słuchania muzyki (uogólniając wszelakiej) oraz oglądania filmów. W najbliższym czasie będzie to podłączone do dekodera DTV Philips HD w UPC, a w troche dalszej przyszłości dojdzie jakiś odtwarzacz DVD czy tez juz może BlueRay (w tym momencie kwestia chyba mniej istotna).

Teraz troche o miejscu ustawienia sprzętu. Pokój o rozmiarach 3,5m x 5m. OTV ustawiony mniej więcej po środku ściany 5m. Pytanie w tej kwestii. Czy subwoofer może być ustawiony na szafce RTV obok telewizora czy też lepiej ustawić go w kącie na podłodze po prawej stronie oglądającego. Innych sensownych możliwości ustawienia niestety brak. Z powodu problemów z miejscem próbowałem znaleźć zestawy kolumn w podobnej cenie z mniejszymi głośnkami przednimi, ale bez skutku.

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i porady
Pozdrawiam
Maciek
 

picku

New member
...

Blackninja własnie tu sie rodzi pytanie czy w cenie ok tysiaca złotych znajde coś lepszego? Jesli tak to wlansie czekam na sugestie :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłbym skłonny zrezygnować z subwoofera na rzecz lepszych kolumn 5,0. Obejrzyj Quadral Quintas 500 lub Jamo S506HCS3.
 
Do góry