Zestaw do 2200PLN - prośba o pomoc w wyborze

robix1

New member
Witam wszystkich!!!!

Stoję przed wyborem sprzętu grającego do pokoju ok 16 metrów. Słucham muzyki elektronicznej, pop, trip hop przede wszystkim w formatach bezstratnych. Preferuje także koncerty z dźwiękiem DTS.
Wyszukałem kilka amplitunerów i zestawów głośników z których chciałbym coś wybrać. dlatego proszę o opinie. Cena 2200 to max. Ampli musi mieć dwa wejścia optyczne, dlatego nowe denony odpadają.
Przesiadam się z zestawu Logitech z 5500.

Amplitunery

Yamaha rx-v467
Denon avr-1610
Pioneer vsx-520/820
Onkyo tx-sr 508
Onkyo ht-r 538

Zestawy głośników
Taga tav-406
Taga tav-606
QQ-5000
Wharfedale vardus 250 / 300 Czym się różnią wv 250 od 300?

Do tej pory słuchałem w marketach onkyo 538 z qq i denona 1311 z wv 300
Dla mnie bardziej przekonująco w stereo zagrał drugi zestaw.

Proszę o opinie i sugestie, który zestaw w tym przedziale cenowym najlepiej poradzi sobie zwłaszcza z muzyką w stereo. Puki co nie planuje zakupu suba.
 

schwarz

New member
Z tego co podałeś najlepsze jest Onkyo 508 i qq5000 ale przecież tego nie kupisz za 2200:wink: Podejrzewam, że 2800 za ten zestaw to min. W 2200 a w zasadzie 100 może 200 więcej to Onkyo 308 + QQ5000 a ja od siebie polecam Jamo S506 bo moim zdaniem gra ładniej.
 

robix1

New member
Witam
Zapomniałem dodać,że bass reflex musi być z przodu dlatego jamo odpadają.
onkyo 508 + QQ5000 to cena około 2400 patrząc na ceny w ceneo.

Czekam na dalsze propozycje.

A co Myślicie o połączeniu yamaha rx-v467 i wharfedale vardus 300 - w jednym sklepie rtv dają korzystne raty
 

damian820927

New member
Bez reklam
Pewnie z tych co podałeś Onkyo 508 + QQ5000 będzie dobrym wyborem, rozejrzyj się jeszcze za Onkyo 607 będzie jeszcze lepiej a cena jest dobra.
robix1 odsłuchiwałeś te zestawy, czy w ciemno ???
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja u Blacka kupiłem 578 + QQ5000 taniej niż widnieje to w Ceneo. Myślę, że za 508 i qq5000 możesz się wyrobić w 2200, albo tylko niewiele drożej.
 

Cyborg65

New member
Witam

Słuchasz muzyki i chcesz kupić ampka.
Rozumiem że ampek przy okazji do muzyki bo inaczej to wzmak stereo.
No i Onkyo do muzyki:niewiem:
Trzeba mieć wiele fantazji.
Posłuchaj jeszcze, może Pion czy Nad to zachowuje się w muzie prawie przyzwoicie.
Pozdrawiam :lol:
 

robix1

New member
Witam
Do Cyborg65
Chcę iść na kompromis i kupić coś co zachowuje się "prawie przyzwoicie" w muzyce. Absolutnie nie faworyzuje Onkyo. Jeśli chodzi o Pioneera, to czytałem że model 520 ma kiepski bas i bez suba ani rusz.Ciekawe jak pioneer 820. Do tej pory moim faworytem była yamaha.
Tak jak wspomniałem słuchałem denona chyba 1311 z wharfedale vardus 300 i i ten zestaw zrobił na mnie większe niż onkyo 538 i qq5000.
Jeśli chodzi o sam wybór to i tak wybiorę się do sklepu. Mam utwory, które są trudne do odtworzenia dla sprzętu.
Nie mniej proszę o dalsze opinie i sugestie odnośnie tego tematu
 

schwarz

New member
Jeszcze trochę i niektórzy kupią Onkyo 508 i qq5000 poniżej 2000;) Jak szukacie po ceneo czy w innych miejscach to bierzcie jeszcze pod uwagę fakt, że nie wszyscy dają gwarancję, że nie zawsze sprzęt jest pewny. Realnie nie kupisz tego za 2200 czy 2300 nawet u Blackninja który naprawdę ma dobre ceny.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Nie jest do końca tak jak mówisz, bo w okresie przedświątecznym nawet sklepy internetowe robią wyprzedaże i np. w jednym znalazłem Krell Showcase Procesor za 12 999 a normalnie kosztuje około 19 000 i masz prosto od dystrybutora. Wiadomo, że większość oferuje coś w dobrej cenie bez gwarancji, albo jest w tym jakiś haczyk, ale jak się dobrze poszuka, to można znaleźć super promocje.
 

Cyborg65

New member
Witam
. Absolutnie nie faworyzuje Onkyo. Jeśli chodzi o Pioneera, to czytałem że model 520 ma kiepski bas i bez suba ani rusz.Ciekawe jak pioneer 820.
Wiesz co posłuchaj 520 a nie doradców.
No i chyba 820 jest bardziej porównywalna cenowo.
Ale to pryszcz chyba troszkę dziwnie ustawiłeś pułapy cenowe dla zestawu, zwłaszcza pod kątem muzyki.
Wiesz co zróbmy taki eksperyment podłącz jaki chcesz amp za pow 1,3 k pod parę ( w tym wypadku przody) za 1,3k a następnie ten sam amp pod najlepszy twoim zdaniem zestaw za 1,3kPLN nawet stówka czy dwie w jedną czy drugą stronę jest dopuszczalna.
Opisz swoje wrażenia po odsłuchaniu wymagającej muzy w stereo
Pozdrawiam :lol:
PS
Postaram się abyś szybko miał swoje opinie
 
Ostatnia edycja:

robix1

New member
Jeszcze raz Pioneer vsx 520 czy denon avr 1311 + wharfedale vardus 250 lub 300
Czy hdmi w denonie przepuszcza audio. Chodzi mi o to czy z laptopa połączonego z amplitunerem kablem hdmi z foobara2000 będzie przechodzil dźwięk na glośniki podłączone do amplitunera.
Co polecicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry