Zestaw do 10tys

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A jak chcesz kupic KEF r700 i do tego elektronikę za 10 tys?
Jeśli masz 10 tys budżet na system, to możesz spróbować proporcji np. 30 el./70 kolumny, 40/60, najwyzej 50/50, ale 10 el. i 90 kolumny? Chyba ze dorzucisz do budżetu. Do KEfów R700 wg mnie warto ;) ale lubią dobrą elektronikę i kable. Oddadzą to z nawiązką, ale wtedy nie 10 tys, ale 15-20tys. nie Twoje ;)
W ogole przymyslal bym sens robienia tych zakupow teraz. Skoro masz obecnie maly pokoj, potem 40 m, to nie da się kupic uniwersalnych kolumn w tym przypadku.
Pamietaj te, ze kolumny we własnym pomieszczeniu zagrają inaczej jak w salonie.
 

dylu8

New member
To już się robi spora kwota:)
Nienawidzę ludzi którzy zakładają takie fora,bo pewnie poszedłbym do sklepu kupił sony i byłbym zadowolony;)
Niestety u siebie nie będę jeszcze mieszkał z 2 lata,a tyle nie zamierzam czekać;)Trochę przesadziłem że obecnie mam mały pokój;)
Jaka elektronika do KEFów?
 

Scrollek

New member
Krzysiek miały być Kef R300 a nie R700:), Tak jak pisałem olej monitory i skup się na podłogówkach. A i zapomniałem bo dopiero zaczynasz pogadaj z BN czy ma jeszcze Harman Kardon HK990 w cenie do 5k mój faworyt albo spróbuj poszukać na portalach może jeszcze gdzieś jest. Ma moc, wygląd wszystkie wejścia-wyjścia i ładnie wygląda. Konkretna i solidna maszyna.
 

dylu8

New member
Słyszałem właśnie że HK990 jest naprawdę konkretnym sprzętem.Mógłbym wtedy zarzucić do tego KEF R700,Monitor Audio GX300,JBL LS80,Dali Ikon6 mk2.Rozpisałem sobie all i mam ze wzmacniaczy MH a35.2,NAD356BEE,Arcam a28,HK990
Podstawkowe chyba już sobie odpuściłem.
 

eddielublin

New member
Nie będę Ci mącił ale jest jeszcze krajowa manufaktura która nie jest popularna a gra na poziomie zachodnich konkurentów w cenie 2 razy większej:grin:
Krajowych manufaktur jest kilka, sam jestem posiadaczem produktów jednej z nich, ale poleciłbym również produkty innej - ma w ofercie podstawkowe i podłogowe...
Naprawdę warto się zainteresować, współczynnik cena/jakość w wielu przypadkach jest naprawdę korzystny. Problem jest tylko z dostępnością w salonach audio do odsłuchu.
 

eddielublin

New member
KEF R700,Monitor Audio GX300,JBL LS80,Dali Ikon6 mk2.
Podstawkowe chyba już sobie odpuściłem.
znowu niezły rozrzut - cenowy przede wszystkim :) najpierw chciałeś komplet za 10 tys, a teraz czaisz się na kolumny za 15 tys...
Taka rada - raczej nie słuchaj sprzętu który znacznie wykracza ponad założony budżet...
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki weryfikacji...
 

dylu8

New member
Muszę się ogarnąć,ponieważ rzeczywiście straciłem nieco kontrolę..
Tak poskładam graty,żeby wyszło w miarę rozsądnie.
 

k42loo

New member
A ja ze wzmacniaczy mogę polecić (chyba najlepszy w klasie do 5k zł) Atoll in100se, a z droższych to Hegel (5-10k zł) - sam dopłaciłem do Hegla H80 ze względu na wbudowany porządny DAC. Oba przezroczyste, nie nadają jakiegoś konkretnego brzmienia, brzmienie ukształtujesz sobie kolumnami wg tego co słuchasz. Kupiłem we wspomnianym sklepie Fusic z Wrocławia, za kaucją można wypożyczyć do domu i zwrócić bez kosztów.
 
Ostatnia edycja:

Scrollek

New member
ja widzę:
Głośniki:
Monitor Audio GS100
Dali Ikon 6 mk2
KEF R300
Paradigm Reference Studio 20v5
Dynaudio Focus 160
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dylu8

New member
To jest poddasze przerobione na mieszkanie,salon jest naprawdę bardzo duży.Pokój z aneksem kuchennym,przechodzi dalej z przedpokojem.
Myślę że w linii prostej ma 16m dł.,szerokość 6m.
 

Scrollek

New member
Muszę się ogarnąć,ponieważ rzeczywiście straciłem nieco kontrolę..
Tak poskładam graty,żeby wyszło w miarę rozsądnie.

..że zacytuję Merkel "...stracił kontrole z rzeczywistością"
weź sobie to na spokojnie może się okazać że zbyt wiele wymagasz, z taką kasa to tylko spokojnie
i będzie wszystko cacy
 

dylu8

New member
odtwarzacz CD - Exosure 1010 CD
- wzmacniacz - Baltlab Epoca III
- kolumny - Pylon Shaphire 30 lub Paradigm Monitor 11 v.7

Proszę o szybką opinie na temat takiego zestawu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja widzę:
Głośniki:
Monitor Audio GS100
Dali Ikon 6 mk2
KEF R300
Paradigm Reference Studio 20v5
Dynaudio Focus 160
Patrzysz na post nr 39,
w 41 zaszla zmiana ;)
odtwarzacz CD - Exosure 1010 CD
- wzmacniacz - Baltlab Epoca III
- kolumny - Pylon Shaphire 30 lub Paradigm Monitor 11 v.7

Proszę o szybką opinie na temat takiego zestawu.
Wzialbym na pewno komplet wzmak i cd od jednego producenta.
Krzysiek1980 ma zestawik Exposure 1010 do kompletu.
Wg mnie 4-5 tys. za elektronikę i 5-6 za kolumny to dobra opcja.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
A ja ze wzmacniaczy mogę polecić (chyba najlepszy w klasie do 5k zł) Atoll in100se, a z droższych to Hegel (5-10k zł) - sam dopłaciłem do Hegla H80 ze względu na wbudowany porządny DAC. Oba przezroczyste, nie nadają jakiegoś konkretnego brzmienia, brzmienie ukształtujesz sobie kolumnami wg tego co słuchasz. Kupiłem we wspomnianym sklepie Fusic z Wrocławia, za kaucją można wypożyczyć do domu i zwrócić bez kosztów.

o i to jest konkret, dwie propozycje i jakże trafione.
Dylu8 koniecznie dopisz do listy...gdybyś tak zestawił to z Amphionami lub Dynaudio które to już w propozycjach się pojawiły mogło by być zjawiskowo :) z tym, że budżet musiałbyś "zdwukrotnić".
Tak zdroworozsądkowo jednak to jeśli zaczynasz swą przygodę z audio rozważ zakup na początek w tej początkowej kwocie, 10 tys to nie jest mało, a jak się osłuchasz, na spokojnie możesz szukać i eksperymentować...
udanych odsłuchów i trafnych wyborów
 

dylu8

New member
Dyzio>ciekawy pomysł,szczególnie że chciałbym również podlączyć do zestawu konsole (tak naprawdę to przez nią zdecydowałem się na stereo;))
Jak inaczej można podłączyć konsole ze wzmacniaczem,jeżeli ten nie ma wejścia optycznego?

Jest mi ktoś w stanie napisać coś wiecej na temat odtwarzacza sieciowego i czy warto się nad nim zastanowić kosztem cd?
 
Ostatnia edycja:

k42loo

New member
Z odtwarzaczy dobry jest Cambridge Audio Stream Magic 6 (Odwrzacz + dobry DAC za 4000zł), na lepszy trzeba wydać przynajmniej 2 x tyle, masz tam cyfrowe wejście optyczne i coaxialne oraz USB. Do tego proponuję atoll in100se + kolumny wg upodobania. Gdy zripujesz sobie płyty to odtwarzacz CD będzie w ogóle nie potrzebny. Gdzieś mi sie obiło o uszy że dźwięk z DACa o wartości 1000zł jest równy Odtwarzaczowi CD wartemu 3000zł.

Ja mam wzmacniacz Hegla z wbudowanym DAC: 2x opt (podłączona konsola + tuner sat), 2x coax(np. bluray i smart z tv) i jeszcze USB do laptopa
 
Ostatnia edycja:

dylu8

New member
Czarna magia jak dla mnie.Nie mam zbyt dużej kolekcji płyt,a w zasadzie to w ogóle jej nie posiadam.Zależy mi bardzo na dzwieku z konsoli i kablówki przez zestaw,więc jestem chyba zmuszony do zakupu takiego sprzętu czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie?
 
Do góry