zestaw Celestion

stev

New member
Witam wszystkich.
Majstruję jakieś w miarę sensowne kino domowe, ampli już mam ( używka yamaha 630) no i teraz problem jakie głośniki. Koneserem nie jestem aczkolwiek ma grać :D . Obecnie mam dvd podpięte do komputerowych głośniczków 5.1 i jako kino idzie ale muzyki się nie da słuchać.
Chcę wydać maks 2,5 tys na głośniki ( na razie może bez suba). Znajomy chwali Celestiona . Najważniejszy jest dla mnie stosunek jakości do ceny czyli wydać jak najmniej ale tego potem nie żałować.
Może kupię na razie (finanse) tylko F15 i dam na przody aby tylko grało ( pokój 16m/2 ).
Czy celestiony są dalej produkowane bo coś mi się obiło o uszy że ta marka jest wycofywana?
Dzięki za pomoc.
 

bronx99

Member
Celestiony mają bdb stosunek jakość/cena. Niestety nie są już produkowane. Firma kupiona została przez GP Acoustics (m.in właściciela KEF) dlatego też można je dostać w fajnych cenach. Sam używałem ich z yamahą ale RX-V650 i było bdb. Pytanie tylko jakiej muzyki słuchasz bo o ile w jazzie i spokojnej muzyce jest fajnie to np do słuchania metalu się nie nadają :)
 

newt

New member
Mam ten sam amplituner i na tym forum polecano mi Monitor Audio M6, Jamo S606 oraz KEF C7. Po sugestii treścią, lekturze gazety i innych forów wybrałem Magnat Quantum 555. Jeszcze niedawno nie dopuszczalem do siebie myśli, że głośniki głównie kojarzące mi się z marketami RTV mogą tak grać. Do tej pory miałem Tannoy Mx-2 i wiem , że porównanie kolumn podstawkowych do podłogowych mija się z celem ale te Magnaty grają naprawdę fantastycznie. Nie jestem fachowcem i nie wiem co to np. wycofany środek ale mam wrażenie, że teraz lepiej słychać skrzypce, bas jest naprawdę dobry i w pokoju 20m2 ładnie go czuć-na moje potrzeby wystarczą mi bez subwoofera. Z wad to kiepska dostępność - ja swoje brałem w ciemno ale u mnie był przykaz odnośnie koloru orzechowego a w tym kolorze nie było zbyt wyboru.
Zapłaciłem za komplet 1400 zł więc nieźle i potwierdza się podsumowanie z gazety, że grają jak kolumny 3 razy droższe. W twoim budżecie będą też Quantum serii 600 i nowej 650. Jak masz gdzie to spróbuj - może Ci podejdą.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

pkomp

New member
celestion? PRZECIEŻ TO SPRZĘT ESTRADOWY !!!!...ludzie to maja naprawdę coś nie tak z głowami (a ich pseudo domowe kolumienki to miernoty - próba atakowania rynku o którym nie maja pojecia)
 
Ostatnia edycja:
Do góry