Zestaw budżetowy pomoc w wyborze

benito82pl

New member
Witam. Mam prośbę w wyborze kina do salonu otwartego 28m2. Kino ma pracować z tv 51cali, xboxem i n. tv 40% xbox 40% muza 20%.
moje wymagania co do ampli
-nie musi mieć radia internetowego
-funkcje i pod, itp nie potrzebne
-ilość wyjść hdmi 3
-nie potrzeba mi 7.1
-niska cena
-dobra jakość
-możliwość oglądania nki na wyłączonym ampli
-kanał zwrotny z tv
-wejście usb

Kolumny
-drewniane
-mogą być duże
Oto moje przykłady
Harman Kardon AVR-260 + Taga TAV-606v3 + TSW-90v2 (2738926490) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Yamaha RX-V 673 + Taga TAV-606v3 + TSW90v2 WROCŁAW (2812149510) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ONKYO TX-NR414 414 TAGA TAV-606 v.3 + 90 _RATY 0% (2797762339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
DENON AVR-1713 TAGA TAV-606 v.3 TSW-90 + SŁUCHAWKI (2808597622) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Mógłby ktoś się odnieść do w/w zestawów? Dziekuję i Pozdrawiam
-
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denon 1713 lub jak się uda to model starszy 1612 + Jamo s608/ Quadral Quintas 6000. Suba dokupisz później. Z ampli zobacz jeszcze Onkyo 608, Yamaha 671, HK 260. To są poprzednie modele ampli, ale świetnie grają. Za nowszy model z dodanym gadżetem dodatkowo się płaci parę stów więcej, a w Twoim przypadku liczy się każda złotówka.
 

mors111

Active member
Bez reklam
oj tam gadacie panowie

dobre kolumny ( nisko schodzące ) + dobra konfiguracja amplitunera i bez suba też się obejdzie na początek ( kosztem obciążenia kolumn frontowych oczywiście ) , po czasie to i dobra 20-tka ( 8" ) wystarczy a 25cm ( 10" ) będzie już optymalnym wyborem

większość kolumn budżetowych kina domowego w cenie 2kzł ( bez suba ) nie odda tego samego co dobre kolumny stereo w tej samej cenie , a połączone nawet z niewielkim subem dadzą bardzo fajny efekt w kinie domowym
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak, ale kolega ma 30mkw i ograniczony budżet:) Do takiego metrażu w kinie uważam że sub jest niezbędny. Oczywiście do stereo mocne fronty dają radę, ale np Klipsch RF 82, Paradigm Monitor 11 v.7, kosztują już więcej niż ma on na cały zestaw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

benito82pl

New member
Witam. Dziękuje za odpowiedzi w temacie. Ale budżet według mnie jest już i tak mocno naciągnięty. Już raz przepłaciłem za tv z bajerami i się po krótkim czasie okazało że nie korzystam tych mega funkcji. Po prostu ma to jako tako zagrać. Po drugie kino nie będzie włączone cały dzień, tylko raz na jakiś czas. Więc moim zdaniem te tagi to nie jest zły wybór gdyż dadzą mi namiastkę kina. Wątpię tez żebym usłyszał większą różnice w dźwięku niż w droższych jamo. Po wtóre sprzęt raz na jakiś czas głośniej zagra, a przez większość czasu będzie chodził dość cicho. Wiec sumując kolumny będą tagi. Zostaje sprawa aplitunera, ma być tanio, solidnie i bez zbędnych bajerów. Pozdro
 

mors111

Active member
Bez reklam
No tak, ale kolega ma 30mkw i ograniczony budżet:) Do takiego metrażu w kinie uważam że sub jest niezbędny. Oczywiście do stereo mocne fronty dają radę, ale np Klipsch RF 82, Paradigm Monitor 11 v.7, kosztują już więcej niż ma on na cały zestaw.

zależy kto co lubi
mi w pokoju 30m2 wystarczają kolumny z głośnikami po 17cm średnicy i basu wg żony mam aż nadto po załączeniu dynamic equalizer , a o subie z 20cm głośnikiem już nie wspomnę

zapewne przyczyną mega basu w moim pokoju jest drewniana podłoga na legarach
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie, akustyka, akustyka i jeszcze raz akustyka:) To tak jak niektórzy swojego czasu pisali, że w Onkyo 608 brakuje basu. Ja nigdy na bas nie narzekałem, a podbicie mam na 0 i suba też konkretnie wyciszonego. Czasami to basu jest aż za dużo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry