Zestaw Blu-Ray + amplituner + głośniki stereo

Olaaf

New member
Witam wszystkich.

Przymierzam się do zestawu do dużego pokoju, jeszcze w trakcie remontu mieszkania. Pokój 23 m2.
Zestaw do TV 70% (Vectra), film 20%, muzyka 10% (mieszana - bez wyraźnych preferencji).
Chcę do niego wstawić tel 46 cali wiszący na ścianie (jak na razie Samsung b8000, lub jak doczekam b9000 lub LG LH9500)do tego odtwarzacz Blu-ray i 2 głośniki (raczej podłogowe, po bokach telewizora, rozstaw ok 3m, - nie zapowiada się dalsza rozbudowa). No i pewnie do tego amplituner (czy można się obejść bez niego?).

Proszę o podpowiedź jakie głośniki wybrać (ważny też wygląd - klasyczny, obudowa czarna lub w okolicach koloru wenge), jaki amplituner, jaki Blu-ray (z USB, i DIVX, mp3 czy są też z twardym dyskiem? dobrze żeby pasował wyglądem do amplitunera - kolor czarny) i jakie kable ew położyć pod podłogą do głośników? (to w sumie na razie najważniejsze).


Cena do 5-6 tys
Dziękuję.
 

lepp

New member
Bez reklam
Przede wszystkim odpuść sobie amplituner i kup zwykły wzmacniacz stereo skoro nie planujesz rozbudowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 70 % - do kina - t zdecydowanie zostań przy amplitunerze.
Symulacja jest do kitu.
W klasie cenowej sprawdź:
Pioneer LX 52 + BD 52
Harman 355 + BD 10
Marantz 5003 +BD

Myśląc o Samsung 46B8000 - dobrze się zastanów żebyś nie miał kaca. A jeszcze lepiej dobrze sprawdź żebyś wiedział o czym rozmawiamy.
 

Olaaf

New member
Kiki - ale do tego jeszcze głośniki, dobrze żeby 5-6 tys było z głośnikami, a co do telewizora to głównie ze względów estetycznych (patrz dalej), cienki, ładna obudowa, wiszący na ścianie, i cienki uchwyt. Tak jak pisałem trochę jeszcze mam do zakupu więc jak doczekam to pewnie ten LED LG.

blackninja - 2 głośniki ze względów estetycznych (czytaj żona:), więc od początku nie planuje więcej, ale chcę jakoś to przyzwoicie dobrać.
 

asoz

New member
BluRay - Pioneer BDP-51FD
Wzmacniacz - Harman 3490, Marantz PM6003
Głośniki - Dali Ikon 6, KEF iQ70, B&W 684,
Monitor Audio BR6, Monitor Audio RS6, Monitor Audio RX6

Teraz musisz sobie wybrać jakieś komponenty i odsłuchać.
Oczywiście poza tymi co wymieniłem istnieją jeszcze inne,
ale wydaję mi się, że któreś z tych rozwiązań będzie dla Ciebie najlepsze.

Z tłumu tych wszystkich kolumn wyróżniają się RX6 oraz B&W,
które sam bardzo sobie chwalę. Natomiast pozycja odtwarzacza
jest nie podważalna, daję on na dzień dzisiejszy zdecydowanie
najlepszy dźwięk po analogu.

Do takiego sprzętu kable głośnikowe za ok. 20 zł będą w sam raz.
 

lepp

New member
Bez reklam
Co ma za znaczenie wykorzystanie do kina jeśli planuje tylko stereo. Szkoda kasy na słabo pierdzący w stereo amplituner kótrego możliwości się nie wykożysta.
 

Olaaf

New member
Witam ponownie.

Odgrzewam temat bo już jestem ok miesiąca przed zakupem. Nie udało mi się odsłuchać więc proszę o opinie. Po wszystkich poradach i lekturze forum szykuję się na taki zakup:

- Philips BDP 9500 (bo nowszy, piszą że nie gorszy od 51-fd, którego zresztą ciężko znaleźć w necie i cena porównywalna)
- amplituner HK 3490 (bo dekoder HD vectry chcę połączyć wyjściem cyfrowym a BDP analogowym)
- głośniki B&W 684 (musi być wenge)

Bardzo proszę o ewentualne opinie i porady osób, które mają podobną konfigurację.
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

lidart

New member
zdecydowanie philips bdp 9500 to dobry wybór w cenie do 2 tys. cieszę się nim od miesiąca i nie żałuję ... doskonale co do filmów blu-ray, świetnie skaluje dvd, znakomicie audio ... (stereo i koncerty DVD). szybki w działaniu ... warto :)
 

Olaaf

New member
jeszcze jedno pytanie

Witam ponownie.

No i głównie w oparciu o te forum stałem się posiadaczem HK 3490, Pioneer 51fd, B&W 684 oraz TV Samsung b6000. Jak na pierwszy zestaw audio i na laika w temacie nie będę oceniał jakości dźwięku. Jestem jak najbardziej zadowolony i dziękuję za wszystkie porady.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Chodzi o przesunięcie dźwięku przy oglądaniu tv. Dekoder HD Vectry mam połączony HDMI z TV i analogiem z ampli. Dźwięk o jakieś 0,5 sek wyprzedza obraz co w szybkich scenach jest zauważalne. Czy coś zmieni jak połączę dekoder z ampli optykiem? A może da się to jakość ustawić?
 

Olaaf

New member
Czyli hdmi z dekodera do tv i optyczne z tv do ampli?? Czy z blu-rayem będzie tak samo? (jeszcze nie zdążyłem włączyć filmu przez odtwarzacz).
 
Do góry