Zestaw audio do PS3

omar

New member
Witam.

znajomy używa konsoli PS3 z dźwiękiem realizowanym przez TV.
czyli w kiepski sposób, raczej dużo na tym traci.

wiem, że możliwości finansowe są ograniczone, więc chciałbym podpowiedzieć alternatywę w postaci najtańszego zestawu 5.1. głównym kryterium jest więc cena.

i tu nie wiem, co dalej - wypadałoby kupić głośniki komputerowe 5.1 jakieś Logitechy, czy coś takiego? czy może plastikowe kino domowe z MM? diabli wiedzą..

z góry dziękuję za ew. wskazówki i może konkretne propozycje?
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli masz 1500 zł zdecydowanie warto zbudować zestaw składający się z amplitunera i kolumn 5.0.

Jeżeli masz mniej pieniędzy to pozostają ci tylko plastikowe głośniki komputerowe.

Pozostawię ciebie samego z dylematem, czy warto wydać prawie 1000 zł na głośniki komputerowe z-5500 z plastiku, czy też sięgnąć po coś poniżej 500 zł.

Moim zadaniem wydanie 1000 zł na plastikowe głośniki komputerowe jest dużym marnotrawstwem, zwłaszcza w kontekście spadających cen amplitunerów (już od ok. 600 zł za 5.1) i kolumn (możliwość zakupu używanych kolumn za ok. 600 zł lub nowych za ok. 1000 zł), no ale zrobisz jak uważasz. Dedykowane HIFi (ampli+kolumny) jest lepsze pod każdym względem (jakość i potęga dźwięku, trwałość, prestiż, estetyka, prezencja, praktyczność, liczba zastosowań, ponadczasowość) od akcesoriów komputerowych, typu Logitech.

Budowa zestawu HIFI będzie wymagała z Twojej strony trochę nauki i pracy, ale chętnie Ci pomogę (priv na forum lub lepiej GG 4533409), bo akurat mam doświadczenie zdobyte na samym sobie ;).

Jeżeli chcesz profesjonalnej porady i gotowej oferty HIFI, to nie krępuj się poprosić o nią fantastycznego fachowca i handlarza audiofilskiego - Blackninja, który udziela się na tym forum, tyle że w dziale "amplitunery:.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Z -5500 nie mozna traktowac jak głosniki komputerowe ;) Jest to pełen zintegrowany zestaw nagłasniajacy z wbudowanymi dekoderami ,krystalicznym dzwiekiem do tego ogromna moc :D
Bambolo juz to przerabialismy ty znowu to samo .Kolejny raz udowadniasz ze nie miałes stycznosci z tym zestawem !!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Ogr napisał:
Z -5500 nie mozna traktowac jak głosniki komputerowe ;) Jest to pełen zintegrowany zestaw nagłasniajacy z wbudowanymi dekoderami ,krystalicznym dzwiekiem do tego ogromna moc :D
Bambolo juz to przerabialismy ty znowu to samo .Kolejny raz udowadniasz ze nie miałes stycznosci z tym zestawem !!!!!!!!!!!
Wyjedz z tą opinią w dziale "amplitunery" lub "kolumny". Będzie salwa śmiechu...

Logitech to plastikowe głośniki komputerowe.

Logitech to firma produkująca akcesoria komputerowe, w tym dobrej jakości głośniki komputerowe, a nie sprzęt HIFI. Sprzęt do odsłuchu produkuje m .in. Yamaha, Onkyo, Harman Kardon, Marrantz, Pioneer, JBL, Tannoy, B&W, Koda, Jamo i wiele innych firm, na pewno nie Logitech.

Ja tymczasem odniosłem wrażenie, że osoba pytająca ma ochotę na HIFI, tyle że się waha czy starczy jej pieniędzy i energii żeby to zrealizować.

Jeżeli masz 1500 zl, to Ci starczy na HIFI. Szkoda 1000 zł na głośniki komputerowe. Wydanie 1000 zł na głośniki Logitech'a zakrawa o masochizm i bezmyślną rozrzutność. Taka jest moja opinia.

PS. Nie miałem styczności z Logitech z-5500. Miałem styczność i używałem przez prawie 7 lat duuuużo lepszy zestaw głośników komputerowych marki Cambridge Soundworks, także nie sugeruj że nie wiem co pisze. Głośniki komputerowe to nie HIFI, a postęp i obniżka cen sprawiła, że aktualnie za 1500 zł można zbudować swoje pierwsze w życiu, markowe HIFI, które przebiję pod względem jakości i prestiżu każde głośniki komputerowe.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Dobra ja wymiekam :( To są tylko teorie osoby które miały porównanie wiedza o czym pisze .
To jeszcze moze zaproponuj koledze dobrego suba! tak zeby sie zmiescił w 1500zł i wszystko bedzie jasne ;)
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli kolega będzie słuchał w pomieszczeniu do ok. 20 m kw. to sub może się okazać zbyteczny. Wystarczy zestaw 5.0 z trójdrożnymi frontami z dużym otworem bass reflex. Sub'a jakiejkolwiek marki i gabarytów, zawsze można potem dokupić, wedle własnych potrzeb i upodobań.

Dudnienie z głośników komputerowych to nie jest bas. Dudnienie to dudnienie.
 

Bambolo82

Banned
Wypisujesz herezje i popisujesz się przed dzieciakami tymi głośniczkami komputerowymi.

Możesz sobie na to pozwolić, tu na forum poświęconym konsolom do gier, tyle że uważaj, tutaj też czasem przewijają się osoby, które mają HIFI w domu i wiedzą co nieco na temat odsłuchu audio.

Także, nie oburzaj sie jak ktoś od czasu do czasu popsuje ten popis.

PS. Powtarzam, że używałem dużo lepszego zestawu głośników komputerowych od z-5500, także wiem czym się różni HIFI od tych akcesoriów komputerowych.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Wow wystraszyłem sie :mrgreen:
Nie mozesz krytykowac czegos z czym nie miałes stycznosci i tyle !!!
Irytujesz ludzi nie tylko w temacie nagłosnienia ale wszedzie :eek:k:
Jestem w stanie zaprosic cie do siebie na piwo i porównamy sprzęty na spokojnie ,pogramy itp hehhe
Mysle ze spodoba ci sie logitech :eek:k:
Jestesmy w tym dziale a nie innym wiec co by tu mieli robic znawcy wybitnego sprzetu ?Nie mowa tu o zestawach za 1500zł tylko o prawdziwym za kilka tysiecy gdzie jedna kolumna kosztuje tyle co ten swietny twój zestaw !
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Powtarzam po raz trzeci, że - zanim zbudowałem swoje HIFi - używałem dużo lepszego zestawu głośników komputerowych od Logitech z-5500.

Głośniki Cambridge Soundworks nie są już oferowane w Polsce, ponieważ zostały wyparte przez tanie głośniki komputerowe produkowane w Chinach i sprzedawane pod marką Creative lub Logitech. Przez jakiś czas Cambridge firmował swoim znaczkiem ekskluzywne serie głośników składanych w Europie przez Creative. Po przeniesieniu produkcji do Chin, Cambridge zerwał współprace z Creative.

Teraz produkty i akcesoria dzwiękowe Cambridge Soundworks są dostępne w USA i kilu krajach zachodniej Europy.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Jakiego :shock:
Moge uwierzyc nie słyszałem ,ale zeby zaraz lepszy z kad ta pewnośc ??
Jeszcze jedno jak mozesz nazywac zestaw za 1500zł prestiżem !!!!:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Nie potrafię ci wprost odpowiedzieć, ale - za nim produkcja przeniosła się do Chin - produkowano sprzęt o dużo lepszej jakości. Dobre głośniki składano w USA (B&W, komputerowe Cambridge Sound Works), Japonii (Yamaha) lub Niemczech (HECO), czy nawet w Polsce (eksportowe serie Tonsil; polski produkt, tak, tak!).

Kiedyś nie było takiego ciśnienia na niskie koszty produkcji.

Co do do porównania prestiżu głośników komputerowych oraz zestawu ampli+kolumny (typowe HIFI), to nie będę się bardzo rozwijał, bo to chyba oczywiste. Zwyczajnie inaczej to wygląda i brzmi, nawet w sypialni, nie mówiąc o salonie. Głośniki komputerowe dobrze wyglądają naokoło biurka z komputerem w sypialni dzieciaka/licealisty, ale w salonie, na widoku dla gości, w towarzystwie czarnej plazmy/LCD już nie tak dobrze i prestiżowo.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Ok konczymy ten spór !!!
B&W napewno zawitają w moim domu jak zdecyduje sie znowu na duzy zestaw :)
To jest dzwiek :eek:k:
Pierwsze co czeka mnie przeprowadzka do wiekszego domu gdzie pomieszczenie na duzy zestaw bedzie miało około 50m;) wtedy odwiedze dział amplitunerów .
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Chciałbym też uczciwie zaznaczyć, że w swojej klasie, głośniki Logitech/Creative są godne polecenia i grają przyjemną dla ucha muzykę MP3. Są bardzo popularnym, uniwersalnym nagłośnieniem typowego sprzętu cyfrowego: komputer/konsola/Ipod. Maja różne systemy (od stereo po 7.1) i obsługują sygnał optyczny (droższe zestawy np. z-5500).

Wszystko kwestią ceny, wiedzy i dobrych chęci.

Nowoczesne amplitunery potrafią skutecznie wysterować kolumny w układach 5.0 i więcej nawet w pomieszczenia znacznie poniżej 20 m kw i to o nieregularnych kształtach (np. mikrofonowe systemy pól dzwięku YPAO w Yamaha albo Audyssey w Onkyo). Wysterowanie stereo to błahostka. Kolumny mogą stać na ziemi (przynajmniej duże fronty; na specjalnych szpikulcach ograniczających rezonanse), na wysięgnikach/uchwytach lub nawet półkach. Amplituner może stać gdziekolwiek, byleby miał trochę świeżego powietrza nad górną obudową (amplitunery bardzo się grzeją). Reszta to kwestia upięcia kabli głośnikowych i własnej inwencji montażowej.
 
Ostatnia edycja:

omar

New member
witam i dziękuję za odpowiedź. a właściwie polemikę przy okazji :)

co do dźwięku realizowanego przez ampli i dobre kolumny nie trzeba mnie przekonywać. w tej chwili ma to być "idioten audio", zestaw wszystko w jednym byleby było 5.1 i bas z suba kiedy trzeba i nic więcej.
praktycznie większość z możliwości audio PS3 będzie się marnowała, ale cóż- zawsze będzie o niebo lepiej niż w głośnikach w tv, prawda?

patrząc na to z tej strony to najlepsza (bo najtańsza) to propozycja logitechów za wspomniane prawie 1000 pln. czy coś tańszego jest warte uwagi? również z głośników dedykowanych do komputera, bo te zdają się najtańsze..
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Wypisujesz herezje i popisujesz się przed dzieciakami tymi głośniczkami komputerowymi.

Możesz sobie na to pozwolić, tu na forum poświęconym konsolom do gier, tyle że uważaj, tutaj też czasem przewijają się osoby, które mają HIFI w domu i wiedzą co nieco na temat odsłuchu audio.

Także, nie oburzaj sie jak ktoś od czasu do czasu popsuje ten popis.

PS. Powtarzam, że używałem dużo lepszego zestawu głośników komputerowych od z-5500, także wiem czym się różni HIFI od tych akcesoriów komputerowych.


Hej. Uwazam, ze sub z zestawu Logitecha z-5500 jest jego najlepszym elementem. Jest to konstrukcja drewniana z poteznym glosnikiem. Wybacz Bamboloo82, ale Twoje opinie czasem wieja bardzo konserwatywnie.


P. S. Twoje Tagi 5.0, to chyba nie jest jakies niewiadomo co?
 

-AS-

New member
Nie rozumiem, po co klotnie i spory - dla kazdego cos innego.


Moja rada (moze tez z ksiezyca) kupowac po kolei, jak nie ma funduszy, i kupic cos z czego bedziemy zadowoleni dluzszy czas. Wg mnie szkoda wydawac pieniedzy na plastikowe glosniczki do komputera, aby je podlaczyc do PS3 - odlozyc te pieniadze i kupic jeden z komponentow (wzmacniacz/kolumny), a potem nastepny (do zestawu 5.0 na poczatek). Oczywiscie nie dla kazdego takie rozwiazanie bedzie rozsadne. To jest, po prostu, moja opinia.

Pozdrawiam serdecznie
 

mietek099

New member
Również bym wolał trochę poczekac niż kupowac głośniki do PC. Może i grają ładnie, ale to nie to samo co prawdziwy zestaw kina domowego (nawet z tych tańszych).
 
Do góry