Zestaw audio dla Xboxa 360

zielony_tbg

New member
Odswieze troszke temacik poniewaz mamy juz 2009 roczek. Posiadam plazme PX81 + Xbox 360 Elite a pokoj okolo 23 m". Potrzeboje naglosnienia do gier a takze do ogladania filmow.Potrzeboje pomocy w wyborze, cena ? coz okolo 2500 max, pozdrawiam
 

beamer

Banned
zielony_tbg napisał:
Odswieze troszke temacik poniewaz mamy juz 2009 roczek. Posiadam plazme PX81 + Xbox 360 Elite a pokoj okolo 23 m". Potrzeboje naglosnienia do gier a takze do ogladania filmow.Potrzeboje pomocy w wyborze, cena ? coz okolo 2500 max, pozdrawiam
Polecam w granicach 2500 zł :cool::

1) amplituner A/V - przyszłościowy (pełna obsługa nowych dekoderów HD audio pod Bluray + 4 HDMI IN 1.3 + obsługa 7.1) Sony STR-820B za 1146 zł http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/379974

2) drewniane 4-drożne kolumny podłogowe HI-FI 5.0 - TAGA TAV-405 za 710 zł http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/114045

3) Kable kolumnowe - na dobrej jakości, żeby okablować system 5.0 w 23-metrowym pokoju wydasz jakieś 300 zł

Ten system nie ma subwoofera HI-FI, który jednak będdziesz jednak mógł sobie dokupić później (jakikolwiek np. Yamaha, Sony - jakieś 380-700 zł np. http://www.skapiec.pl/site/cat/29/filtr/_3278_5855_0_0_0_0_0_0_0_0). Kolumny TAGA 405 mają same w sobie dobry bas (są 4-drożne), i być może uznasz (jak ja) że subwoofer w średniej wielkości pomieszczeniu jest zbędny. No ale zawsze będzie można go dokupić!

Razem (z okablowaniem) wydasz jakieś 2150 zł (z ewentualnym subwooferem jakieś 2500-2700 zł).

W razie pytań możesz się skonsultować ze mną na privie (podam ci tam Gadu-Gadu).
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Sub jest zawsze potrzebny, to jest innego rodzaju bas niz we frontach. Do takiego pokoju polecam jamo 250.
 

zielony_tbg

New member
A moze ten amplituner Onkyo TX-SR 506? Poniewaz slyszalem wiele pochlebnych opinii , lkecz nie ma jak forum pewniakow :=)Onkyo TX-SR 506
 

beamer

Banned
Onkyo robi bardzo dobre amplitunery, ale model akurat 506 jest nieco słabiej wyposażony od Sony STR-820, który Ci zaproponowałem (mniej wejść HDMI, brak dekoderów Dolby TrueHD oraz DTS Master Audio).
 

JarBKJar

New member
Xbox

RagnarBL napisał:
Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Headset ze sklepu redcoon za 429zl, zamówione, w tygodniu napisze jak się sprawują,
Wczoraj odebrałem słuchawki Sharkoon X-Tatic 5.1 Digital imam problem z podłączeniem do x-a. Chciałbym aby obraz szedł po HDMI czy w związku z tym muszę kupić adapter(taki jak w Elite) czy jest może jakiś inny sposub. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.Pozdrawiam.
 

qcom111

Banned
Mój kolega ma do xboxa podłaczone głosniki Logitech z-5500. Według mnie do gier jest fajny sprzęt. On dał za głośniki 960 zł teraz na allegro sa za 1200, według mnie za drgo.
W każdym bądź razie polecam Z-5500 do xboxa, jeśli się uda kupic do 1000 PLN.
 

Goralek

New member
Witam

Prosze o pomoc jak mam spiac kino domowe JVC TH-G60 by uzyskać dzwięk 5.1 specyfikacja:
http://www.jvc.pl/product.php?id=TH-G60E&catid=100006&sub=ts#product-tabs

z XBOX 360 Arcade.
XboX mam podpiety przez HDMI z plazma Panasonic. Przeszukując net znalazłem, że trzeba rozwalić kabel component, który jest razem z konsolą i wtedy miesci sie pod wtyczka HDMI. Zrobilem tak, podpialem bialy i czerwony kabelek do kina, ale graja tylko przednie glosniki + sub. Co robie nie tak? Prosze o pomoc.

Nie wiem czy blad nie lezy w kablu, ktory rozwalilem, bo ja mam chyba tylko AV, dokladnie taki jak na foto:
http://images.bidorbuy.co.za/user_images/961/1121961_090811082736_XBOX_360_AV_CABLE.jpg
1121961_090811082736_XBOX_360_AV_CABLE.jpg


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Problem nie w kablu a w podłączeniu. Na kostce w nim masz wyjście optyczne, dokup kabel optyczny i nim do tej wieży.
 

don111

Banned
można trochę taniej kupić "nieoryginalny" Microsoftu, jedyna różnica to że nie ma znaczka Microsoftu i ma ciemniejszy kolor, jakość wykonania identyczna....wszystko działa bez zarzutu
warto dodać, że przy podłączeniu optyk + hdmi dźwięk wypuszczany jest podwójnie na oba kable

taki "Fallout 3" w 5.1 wymiata :)
 

Maszewski

New member
Witam
Posiadam Xboxa Premium 20gb ( bez hdmi :/) i chce kupic zestaw 5.1 Logitech z-5500 lub x-540 i mam takie pytanie? jak te glosniki podpiac do Xboxa i czy otrzymam dziwek przestrzenny ?
Naprawde prosze o szybka pomoc, poniewaz w sobote jade na zakupy potem nie bede w stanie juz nic kupic, a nie chce wydawac pieniedzy na marne jesli nie podlaczy glosnikow do Xa badz TV ;/
Pozdrawiam
 

iceireland

New member
wlasnie sie tym bawilem no i jestem zaskoczony mile .
naprawde mile brzmienie wszystkie dekodery potrzebne .
optyczne wejscia pod xboxa i oczywiscie pod inne sprzety dvd,tv,itp.
Nie na marne kosztuje to 400euro.
 

iceireland

New member
dla tych co odrazu mowia ze nedza

Subwoofer: SX-S360
Connections: Speaker level
Enclosure Type: Vented
Woofer (size in inches, type): 6.3, paper cone
Power Rating (watts): 30
Crossover Bypass: No
Available Finishes: Chill (Xbox 360 off-white) and Silver
Dimensions (H x W x D, inches): 14.8 x 7.9 x 17.2
Weight (pounds): 19.8
Price: $399 (complete system)
Speaker: S-X360 (System)
Type: One-way, bookshelf One-way, center
Full-range driver (size in inches, type): 3.1, paper cone 3.1, paper cone
Tweeter (size in inches, type): N/A N/A
Midrange (size in inches, type): N/A N/A
Woofer (size in inches, type): N/A N/A
Nominal Impedance (ohms): 4 4
Recommended Amp Power (watts): 25–100 25–100
Available Finishes: Chill Chill
Dimensions (H x W x D, inches): 5.4 x 3.9 x 3.1 3.8 x 10.6 x 3.6
Weight (pounds): 1.2 1.7
Connections
Inputs:
Video: N/A
Audio: Coaxial digital (1),
optical digital (2),
stereo analog (1)
Outputs:
Video: N/A
Audio: Two-pin speaker wire terminals (6, for 5.1)
Additional:
MCACC setup microphone, display unit connector, control in, control out, AM and FM antennas
Features
Processing Modes: Dolby: Digital 5.1, Pro Logic II; DTS
Other: Front Surround Movie, Front Surround Music, Extra Power, Advanced Music, Advanced Movie, Expanded Theater, TV Surround, Sports, Game, Virtual Surround, 5 Channel Stereo
Number of Amp Channels: 6
Power Rating (watts per channel): 25 into 8 ohms; 30 into 4 ohms (subwoofer)
Price: $399/system
Ratings: Pioneer HTS-GS1 speaker System for Xbox 360
Build Quality: 84
• The subwoofer feels (and sounds) slightly hollow
• Plastic satellites and control panel
Value: 87
• A truly complete audio system with an Xbox 360 universal media remote, optical cable, and more
Features: 85
• A fine selection of audio processing modes for every occasion, plus satellites with flexible placement options
Performance: 83
• Low-end sounds a bit muddy, and music reproduction is limited
• Extra Power mode trades clarity for volume
Ergonomics: 89
• The well-designed remote easily manages many duties
Overall Rating: 85
The Pioneer HTS-GS1 matches the Xbox 360's style and its versatility. It unleashes more of what all the media options have to offer. This will surely be a logical upgrade for many an Xbox 360 owner.
 
Do góry