Zestaw audio 5.1 do ~4000zł, 16m2

gemini4all

New member
Niestety jestem na bakier jeśli chodzi o audio dlatego prośba do Was o propozycje: amplitunera, zestawu głośników 5.1. Pokój do nagłośnienia nie jest duży ledwie 16m2 - TV stoi około 280cm od kanapy. Dlatego zastanawiam się czy w ogóle zainwestować w duże głośniki typu:
- Jamo S606 + Jamo SUB210 albo Quadral 5000-6000 ew. JBL Northridge Cine Pack 5.1
- czy może coś bardziej kompaktowego np. HARMAN KARDON HKTS 60BQ lub tańszy 30BQ
- ampli to myślę nad Harman Kardon AVR 255 albo Onkyo TX-NR609
Plan oglądania jest taki: 40% filmy hd, 40% tv, 20% gry, także szukam coś co by ładnie grało, wyglądało i nie zagraciło pokoju. Podłączenie będzie po HDMI. Budżet z 4000zł ale jest zapas.
 
I

irek6311

Guest
Zaproponuję na taki pokój HARMAN KARDON AVR 260 + BDT 20 + HKTS 20 (lub mocniejszy HKTS 30 ),
powinno to dobrze zagrać i nie zagraci pokoju ,
proponuję gotowy zestaw firmowy ale można to skompletować osobno .
 
Ostatnia edycja:

gemini4all

New member
Jaka różnica jest pomiędzy AVR 260 a 255 prócz ceny? To samo pytanie odnośnie głośników HKTS 20, 30 i 60? 20stki widzę mają słabsze satelitki.
 
I

irek6311

Guest
Dałem na tapetę taki zestaw ale jak chcesz ciąć koszty AVR 255 w zupełności wystarczy ,
kolumny HKTS 30 byłby najodpowiedniejsze ale HKTS 20 też w takim pomieszczeniu dają radę .
 

gemini4all

New member
Nie chodzi o niższą cenę, tylko jasność co ma lepszego droższy model, wolę zawsze dołożyć ale tak aby to miało sens :)
 
I

irek6311

Guest
HK AVR 260 ze specyfikacji lepiej dopracowany elektronicznie więc warto dopłacić różnicę ,
odnośnie dżwięku obydwa modele zagrają podobnie i tu nawet kolumny za 10tyś zł wielkich zmian nie zrobią bo pomieszczenie masz małe i bass nie zejdzie nisko,
jakość obrazu będzie lepsza z HK AVR 260 i moim zdaniem to in plus .
 

gemini4all

New member
Głęboko jeszcze zastanawiam się czy takie małe "satelitki" Harmana się sprawdzą? Co kolumna to kolumna :) Rozważałem Quadral 5000 + Sub Jamo210 ponieważ są odrobinę mniejsze niż Jamo 606.
 
I

irek6311

Guest
W twoim pomieszczeniu Quadral 5000 się nie sprawdzi ani Jamo 606 ,
HKTS 30 wystarczy by nagłośnić to pomieszczenie a subwoofer dopełni bass ,
druga sprawa kolumny zagracą mały pokój a efektywność ich i tak nie będzie wykorzystana < lepiej sprawdzą sie podstawkowe kolumny (można je powiesić) .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko ze na malych satelitkach to muzyka bedzie kiepsko grac a Harman jest fajnie muzykalny i szkoda to zmarnowac. Ja mam tez 16m2 i JBL Cine Pack smiga az milo.
Co do jakosci obrazu zgadzam sie ze z 255 jest kiepski, mialem i obraz przepuszczany z dvd czy bd tracil na jakosci.. nie wiem jak w 260.
 
I

irek6311

Guest
Ja mam 38m" i te ze stopki kolumny przy 50% mocy amplitunera dają BD nagłośnienie ,
na 16m" wystarczą w zupełności monitory + Subwoofer ,
znajomy ma zestaw co poleciłem w pokoju 3x3,5m i w zupełności HKTS 30 wystarcza do nagłośnienia a subwoofer uzupełnia ładnie bass ,
2 sprawa że estetycznie to wygląda i pokój nie zagracony kolosami ala JBL studio 190 ,
JBL studio 190 widziałem u znajomego w 3,5x3,5m z napędem Pioneer VSX-LX55 ale pomimo że sprzęt przedni pomieszczenie ograniczało te kolumny < nietrafiony zakup kolumn w 100% .
 

armi

New member
Bez reklam
zgodzę się z Tobą że do 16m2 dobre monitory + sub wystarczą

ale ciężko się zgodzić że qq5000 są za duże
co do gabarytów to monitor + stojak wcale mniej miejsca nie zajmue
co do 'zagracenia' to wiele osób preferuje 'pełne' kolumny zamiast monitorów
 
I

irek6311

Guest
armi qq5000 te kolumny są stworzone do pomieszczenia 25m" i tam zagrają najlepiej ,
nie neguję że wolno stojące kolumny się nie nadają ale to mało sensowne i mało estetyczne ,
autor tematu powinien posłuchać najlepiej u siebie kolumn co poleciłem lub w podobnym pomieszczeniu odsłuchowym ,
duże kolumny potrzebują przestrzeni by dżwięk był zrównoważony bo inaczej będzie dudnienie lub natarczywy wysoki dżwięk z głośnika wysoko tonowego (jego sprawność jest obliczona pod moc i odległość odsłuchu) .
 

armi

New member
Bez reklam
:)
ja pod 25m2 brałbym minimum qq6000 jeśli z qq miałbym wybierać

niestety i przede mną wymiana sprzętu - ale na razie czas zbierania $$$
bo chcę ze 2 półki wyżej przeskoczyć żeby za rok znów nie zmieniać
 

gemini4all

New member
Dlatego rozważam qq5000 i sub Jamo210 vs HKTS 30. qq5000 są prawie kompaktowe :) Tylko jednak 16m2 to nie 25m2... Muszę się gdzieś wybrać i sprawdzić jak grają oba zestawy. Może się wypowie ktoś kto ma qq5000 jak sprawują się na co dzień do "cichego słuchania" i podobnie HKTS 30?

BTW czy 2200zł za Harman Kardon AVR 360 to dobra cena? Znalazłem w jednym sklepie PIX...a Prawie tyle samo kosztuje 260 i 265.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Harman Kardon AVR 360 na Allegro ~ 3,4tyś zł / 265 wersja ~ 2,8tyś zł / wersja 260 ~ 2,2 tyś zł ,
moim zdaniem cena podejrzanie niska za Harman Kardon AVR 360 < 2,2tyś zł
 

max720

Banned
Witaj . Mój pokój ma 25m2 i oprócz systemu stereo (lampa + pelno wymiarowe kolumny) , buduje małe KD na jeszcze mniejszych glosniczkach niż HKTS 30.
Jest to system 5.1 Boston Acoustics XS . Do TV i filmów w zupełności wystarczają . Są prawie nie widoczne :) A robią kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam .
Maciej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam na 15 mkw Jamo s606. Wszystko zależy jaką masz akustykę w pomieszczeniu i rozstawione meble. Przyznam że u mnie bas w muzyce jest mało kontrolowany ale to może też mieć wpływ sama charakterystyka kolumn. Co do średnicy i góry raczej związku nie widzę z rozmiarem pomieszczenia, jedynie może być mniejsza scena i wszystko skupione w jednym miejscu. Na twoje warunki to QQ5000 będą dobre. Możesz zobaczyć jeszcze Klipsch F1, Roth Oli 30, Monitor Audio M4 lub jakieś podstawkowe. W późniejszym czasie dokupisz suba i będzie dobry zestaw. Jednak kolumna wolnostojąca lepiej zabrzmi niż podstawkowa, szczególnie jeśli chodzi o bas. Bez przesady, niektórzy mają jeszcze mniejsze pomieszczenia i normalne kolumny pełnowymiarowe. Po prostu trzeba dobrać sprzęt do swoich warunków. Jamo s606 są wymagające jeśli chodzi o ilość miejsca no i głośnik boczny uniemożliwia wciśnięcie ich w wąską wnękę.
 

Krzych_c

New member
Niestety jestem na bakier jeśli chodzi o audio dlatego prośba do Was o propozycje: amplitunera, zestawu głośników 5.1. Pokój do nagłośnienia nie jest duży ledwie 16m2 - TV stoi około 280cm od kanapy. Dlatego zastanawiam się czy w ogóle zainwestować w duże głośniki typu:
- Jamo S606 + Jamo SUB210 albo Quadral 5000-6000 ew. JBL Northridge Cine Pack 5.1
- czy może coś bardziej kompaktowego np. HARMAN KARDON HKTS 60BQ lub tańszy 30BQ
- ampli to myślę nad Harman Kardon AVR 255 albo Onkyo TX-NR609
Plan oglądania jest taki: 40% filmy hd, 40% tv, 20% gry, także szukam coś co by ładnie grało, wyglądało i nie zagraciło pokoju. Podłączenie będzie po HDMI. Budżet z 4000zł ale jest zapas.

Nie warto. Kup monitory z 16-17cm głośnikiem basowym. Np. Magnat Quantum 553 na przód i 551 na tył +central z tej serii do Harmana. Lub Mission M32 przód i M31 na tyły + central do Onkyo.
Ja mam do kina taki zestaw jak w sygnaturze, na podobnym metrażu, a przerabiałem już duże kolumny na przód i pierdziawki które producenci chyba dokładają gratis na tyły, w których słychać jakieś tam świsty. Przy zastosowaniu takich samych kolumn na przód i tył różnica jest kolosalna w KD. Muzyka na takich głośnikach jak Ci podałem, też zabrzmi lepiej na takim metrażu.
 
I

irek6311

Guest
krzysiek1980 u ciebie na żadnych kolumnach nie będzie niskiego basu i dobrze kontrolowanego ... akustyka pomieszczenia a szczególnie podpunkt jego wielkość ,
proponuję byś poczytał Spis artykułów poradniczych (poradnik hifi.pl) ,
by uzyskać dobry niski i kontrolowany bas musiałbyś mieć pomieszczenie minimum 25m" ,
mam 38m" i dobrą akustykę pomieszczenia i książkowo powiedzmy roztawione kolumny i miejsce odsłuchu ...
bass mam nawet ten najniższy i dobrze kontrolowany / podobnie średnie i wysokie tony ,
dziś dla testu ustawiłem kolumny w odległości L/P Fronty 2metry i 2,5m od kolumn usiadłem (~16m" tak to ustawione napewno jest) i dżięk był natarczywy a powyżej 40% mocy amplitunera przykry dla uszu ,
więc krzysiek1980 nie pisz że takie kolumny w pokoiku 3x3m lub mniejszym ustawisz i posłuchasz z przyjemnością .
 
Ostatnia edycja:
Do góry