Zestaw Audio 2+1 do muzyki klubowej

bartekmucha

New member
Witam wszystkich,
Do tej pory miałem styczność tylko z głośnikami nazwijmy to niskobudżetowymi. Obecnie mam tylko do komputera podłączone Logitech Z-5500 5.1, a do TV soundbar Yamaya YSP-2500.
Z tego pierwszego (zwłaszcza subwoofera) jestem bardzo zadowolony (tak, być może mam słaby słuch), ale za to ze znacznie droższego soundbara i dołączonego do niego subwoofera yamahy jestem mega zawiedziony (żadnej mocy, żadnej głębi, czasami zastanawiałem się czy ten subwoofer w ogóle działa).
Słucham muzyki klubowej (elektronicznej) i czasami rapu. Generalnie lubię, gdy bas dominuje, najczęściej go sztucznie podkręcam.

W listopadzie wprowadzam się do nowego domu. Chciałbym do salonu, gdzie będzie TV, zakupić zestaw audio 2+1 i amplituner.
Salon niestety jest bardzo duży (45 m2) do tego jest otwarty na kuchnię (20 m2) oraz prowadzi z niego przejście na hol (kolejne 30 m2). Chciałbym wybrać coś odpowiedniego do moich preferencji muzycznych, gdzie będę zadowolony z potężnego basu. Muzyki będę słuchał z pendrive'a, Spotify/Tidal oraz Youtube. Od czasu do czasu także filmy, bo głośniki będą podpięte do TV.
Jeśli chodzi o amplituner to zależy mi by miał on koniecznie opcję Multiroom.

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki/porady. Nie mam upatrzonych żadnych konkretnych firm, co do budżetu to nie chcę (nie słuchając muzyki klasycznej i nie będąc audiofilem) ładować nie wiadomo ile kasy (powyżej 15 tys.), ale też jeśli nie usłyszę różnicy na sprzęcie za 5 tys. względem takiego za 12 tys. to wiadomo, że wolę zapłacić mniej.

Pierwotnie wybrałem amplituner YAMAHA R-N803D (ponoć jednak nie daje najlepszego basu), do tego głośniki Fyne Audio F502 (ponoć lepiej do innego rodzaju muzyki) oraz subwoofer REL T7i (nie wiem czy spełni moje oczekiwania co do mocy/głębi), ale im dłużej czytam tym więcej mam wątpliwości, że to jednak dobry sprzęt, ale w moim przypadku można lepiej i jednocześnie nawet taniej...

p.s. odnośnie odsłuchu w sklepie - niestety nie wchodzi w grę, zarówno jeśli chodzi o czas jak i jakoś nie mam przekonania do chodzenia po sklepach i "zawracania głowy" tym bardziej, że kupiłbym później w internecie gdzie pewnie taniej wszystko skompletuje.
Najlepiej gdyby służył ktoś pomocą co również lubuje się w muzyce elektronicznej i słyszał ją z różnego rodzaju sprzętów.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Gdybyś***używał samych kolumn frontowych tak by było, sub ma własny wzmacniacz i to jego budowa odpowiada za to jakie będą niskie tony.
 

michał_k

New member
Pierwotnie wybrałem amplituner YAMAHA R-N803D (ponoć jednak nie daje najlepszego basu), do tego głośniki Fyne Audio F502 (ponoć lepiej do innego rodzaju muzyki) oraz subwoofer REL T7i (nie wiem czy spełni moje oczekiwania co do mocy/głębi)

Jeśli planujesz zakup suba to tak jak było to już powiedziane nie martw się przekazem niskich tonów z amplitunera. Jeżeli chodzi o Yamahe R-N803D to nie zgodzę się że nie radzi sobie dobrze z basem. Może nie musi, więcej w tej kwestii zależy od głośników. Ale akurat ten amplituner bardzo dobrze buduje podstawę basową. Wiem co mówię bo go mam. Przesiadłem się na niego z niższego modelu jakim jest R-N602. Mam pod niego podpięte Klipsche RP-6000F. W tej konfiguracji jest pięknie i uważam że do muzyki elektronicznej jest to zestaw idealny. W tym właśnie kierunku powinieneś podążyć. Zawsze można jeszcze spiąć to z Klipsch RP-8000F. Wtedy już zapewne basu nie braknie. Oczywiście polecam odsłuch lub wypożyczenie sprzętu do domu.
W temacie subwoofera dodam jeszcze że rzadko kiedy w muzyce jest tak niskie zejście basu ze w warunkach domowych przy odpowiednich kolumnach podłogowych( wielkość, pojemność, średnica membrany) ten sub da o sobie znać. Chyba że ustawisz odcięcie zwrotnicy dopiero przy 100-120 Hz ale wtedy zagłuszysz kolumny główne. Bardziej pod kątem kina domowego gdzie są odpiwiednio niskie zejścia w efektach.
 
Do góry