Zestaw apli+głosniki ~ 2500 zł

korzi

Member
Witam,
Poszukuję zestawu apli + głośniki do mojego pokoju.
Generalnie cale pomieszczenie jest połaczone z kuchnią ( aneks kuchenny) ale miejsce gdzie bedzie TV + Głośniki to ok 3x4 metry.
Telewizor kupuje 47 cali.
Bede chciał w tym zestawie podłaczyc DVD/ PS3/ kiedyś ewentualnie BD. Bedę oglądał TV N jeśli to ma znaczenie.
Głośniki na razie bez suba.

Jeśli chodzi o stosunek filmy/muzyka : 80/20
Jeśli chodzi o muzykę : klasyczna, house, techno
Kolor głośników: brązowy
kolor ampli: raczej czarny

Bardzo mi zależy na dobrym dźwięku 5.1 w filmach.


Moje typy:
Ampli:
- Onkyo TX-SR507
- Pioneer VSX-819

Głośniki:
- Quadral Quintas 5000 ( w większości niestety są czarne ale na allegro widziałem brązowe)

Co sądzicie o tym wyborze ? Macie ewentualnie jakieś inne pomysły ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Trochę mały budżet. W zasadzie ampli podobnej klasy i co byś nie wybrał z tej dwójki, będziesz zadowolony. Problem jest z zestawem głośnikowym. Wybrane przez Ciebie QQ 5000 nie są złe, ale 80% do kina bez suba to na efekty w filmach liczyć nie możesz. Jest jeszcze opcja zakupu tańszego ampli (np. Onkyo 307) i suba ale jak wspomniałeś jest opcja zakupu bd i będziesz ponownie poszukiwał ampli z cyfrowymi dekoderami dźwięku. Proponuję jednak ampli Onkyo 507 i zestaw QQ 5000 a zakup suba (może używka) w przyszłości.
 

korzi

Member
A dużo trzeba dołożyć by mieć już jakiś poczciwy zestaw głośników 5.1 ?
Jaki ewentualnie model ?

Nie ukrywam, że bedzie problem z większą doplatą, chyba, że dokupię suba za jakis czas :->

A może ewentualnie poradzicie by kupowac na raty ? 2.1 a później reszte ? Tylko sam nie wiem czy aż takie drogie zestawy 2.1 kupować ?
czy kupić sobie jednak qq 5000 ? + ewentualnie w przyszłości sub ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

korzi

Member
Ostatnie pytania
1) Jest taka sytuacja:
Mam TV podpięte pod ampli. Włączam sobie TV.
Nie chce słuchać wiadomości w wersji 5.0 tylko z głośników TV.
I pytanie teraz:
Czy muszę za każdym razem przestawiać w ampli ze chce audio z TV ? Czy głos będzie leciał z TV od razu bez włączania apli ?
Gdyż nie wiem na jakiej zasadzie to działa.

2) W jakim miejscu ustawia sie suba ? Bo nie ukrywam, że nie mam dużo miejsca,a klocek na środku pokoju nie jest poręczny.

3) Jeśli kupię glośniki qq 5000 Cherry, to są jakieś suby które mi podpasują kolorystycznie ? Chciałbym kiedyś wydać na suma coś 600 zł. Widziałem Sub 51 ( trochę droższy ) a on jest czarny i do cherry raczej nie pasuje.
Tak samo Onkyo SKW-204.
Możecie mi coś poradzić w tej cenie jak bym się jednak zdecydowal na Suba teraz ?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W MM jest chyba ogoólnopolska promocja ...

Denon AVR1610 + DVD1740 + Wharfedale Vardus 300 + Sub 8 za .... 2999zl

Przy takiej ofercie, nie ma sie nad czym zastanawiac ;>

Ten ampli przepuszcza sygnal po HDMI w trybie stand by ... to zalatwia twoj problem

Suba kladzie sie teoretycznie gdziekolwiek, wiekszosc ma regulacje fazy.
Ale jak dla mnie jednak najlepiej gdy stoi gdzies z przodu :>
 

korzi

Member
A w jakiej odległości minimalnej powinny stac przednie kolumny qq 5000 od telewizora by wykorzystać efekt tych przednich kolumn ?
 

HILUX

New member
ustawiasz mniej więcej wg zaleceń do kina

w zależności od Twojej odległości .. będzie to różna szerokość ... im dalej tym szerzej i tym większe kolumny potrzebujesz ... o innych właściwościach ...

dla 3m od kolumn wychodzi coś około 2,4m rozstaw
 

korzi

Member
Może mi ktoś ewentualnie zaproponować jakiś niedrogi amplituner do głośników Jamo 606. Tak by cena całkowita zestawu nie przekroczyła 2800 zl
 
Do góry