Zestaw amplituner +Kolumny 5.0

ubudu

New member
Witam wszystkich forumowiczów, zamierzam sie z kupnem w najbliższym czasie zestawu ampli + kolumny. Mieszkam w niedużym mieście i odsłuchy raczej odpadają. Po przeczytaniu kilku wątków i tematów wytpowałem coś takiego
Harman-Kardon AVR 260 +Dali Concept 6
Marantz 5005( o ile jeszczę dostanę) +Dali Concept 6 (ew.Mission MX4)
Onkyo tu się zastanawiam 609+Dali Concept 6 (OLI ROTH 40)
I się zastanawiam czy warto dopłacać do Marantz 5006 lub Harmana 360
W większości słucham muzyki, ale powiedzmy muza/film/gry,50/25/25
pokój 17m2 . muzyka różna (Dire Straits, Nirvana, Metallica, Seal )
Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystkie te zestawy są dobre. Więc jeśli muzyka przeważa to HK lub Marantz, z czego ja bym brał ten drugi z uwagi na niską awaryjność i brak praktycznie negatywnych opinii. Zarówno jeden jak i drugi świetnie grają. Co do kolumn to Dali są fajne ale z basem u nich jest średnio, po prostu dobre w całym paśmie - uniwersalne kolumny. Ja naprawdę chętnie bym posłuchał tych Roth Oli 40, Don111 pisał że jak dla niego są świetne. Podejrzewam że z każdego z tych zestawów będziesz zadowolony. Co do polecenia konkretnego to i tak musisz sam wybrać bo każdy lubi coś innego i każdy ci również coś innego poleci. Osobiście chętnie bym przetestował Marantza + Oli Roth, ale to tylko moje zdanie:)
 

ubudu

New member
To naprawdę trudny wybór, Oli Roth 40 zbiera dobre dobre recenzje, a i design mi pasuje z Marantz-em fajnie wygląda. Kuszą mnie też te Mission ciekawe tylko jak grają z Ma...tzem i czy lepiej leży im inna marka. Chcę dodatkowo na fronty kupić dobre, ale nie przesadnie drogie kabelki, co polecacie. W najbliższym czasie nie planuję suba więc zestaw dobrze by był w miarę basowy, ale JBL odpada.

Zamierzam podłączyć przednie kolumny kabelkiem Procab LS40 a tyły LS25 czy wszystko dać LS25?
Odnośnie kabli montować wtyki bananowe czy nie, jak nie, to lutować końcówki zwykłą cyną?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ubudu

New member
Witam jestem po przeczytaniu wieeeelu tematów. Z racji niewielkiego pokoju i brak możliwości odsunięcia od ściany, manewrowania kolumnami, wybrałem MA MR6 w zestawie 5.0.
Amplituner to już trochę trudniejsze. Zależy mi na pewno na usb (flac) i hdmi z frontu ponieważ mój stary tv(LG42pc51) ma tylko dwa hdmi i już zajęte.
Pre Out to też warunek, chyba że, jakość dźwięku nie zmieni się diametralnie po podłączeniu w przyszłości wzmacniacza. Tutaj różne są opinie.
Co jest z jakością przedwzmacniaczy stosowanych w wyjściach Pre Out w amplitunerach, czy w przedziale około 3000-3500zł są godne uwagi.
Ja wybrałem Marantz 5006, Yamaha 771, Harman 360.(na minus brak usb)
Coś odrzucić? A może coś jeszcze wziąść pod uwagę .
Wiem, że odsłuch jest najlepszym doradcą, ale jestem ograniczony.
 

ubudu

New member
Nie, nie słuchałem. U mnie raczej odpadają bas reflex z tyłu , a max mogę je odsunąć 20cm od ściany. Posłuchać nie mam gdzie, może w przyszłym tygodniu będę w W-wie to zobaczymy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie, nie słuchałem. U mnie raczej odpadają bas reflex z tyłu , a max mogę je odsunąć 20cm od ściany. Posłuchać nie mam gdzie, może w przyszłym tygodniu będę w W-wie to zobaczymy.

Ale MA też mają BR z tyłu i przodu? Tylko można je chyba zatykać gąbką? Ktoś pisał że przy lepszych kolumnach nawet z BR z tyłu nie jest tak źle. Ja właśnie też mam problem w moim pokoju z basem, tyle że ja mogę odsunąć tak max 35 cm, zależy jeszcze od głębokości kolumny. Mam nadzieję że nawet jak bym wybrał coś z BR tylnym to i tak lepiej bas zagra niż w Jamo s606. Moje typy to Klipsch rf52, MA MR6 lub Roth Oli 30/40. Najpierw muszę sprzedać Jamo. Podejrzewam że też zdecyduję się na MA, bo są najmniej problematyczne w ustawieniu, ale strasznie mnie ciekawią te Roth. Podobno brzmienie jest równie dobre co MA, a bas lepszy. Problem jeszcze z tym że nawet jak odsłucham je w studio, to nie wiem jak zachowają się u mnie w pokoju.
 

ubudu

New member
Roth w zestawie 4010 też brałem pod uwagę coś około 3 tysiaków, wygląd fajniejszy za nimi była moja druga połowa.
 

don111

Banned
Pre Out to też warunek, chyba że, jakość dźwięku nie zmieni się diametralnie po podłączeniu w przyszłości wzmacniacza. Tutaj różne są opinie.
Co jest z jakością przedwzmacniaczy stosowanych w wyjściach Pre Out w amplitunerach, czy w przedziale około 3000-3500zł są godne uwagi.
Ja wybrałem Marantz 5006, Yamaha 771, Harman 360.(na minus brak usb)
na pre out HK bardzo narzekało kilka osób na audiostereo.pl, choć dotyczyło to modelu HK 255
Denon ma na pewno dobry pre out, przynajmniej miał (tak jak mój 2106), możesz poszukać modelu z ubiegłego roku, powinien być tańszy (2311 albo nawet 2310), gra dobrze w stereo z MA BX6, wzmacniacz to nie jest ale i tak jest nieźle... w kinie też bez zarzutu
 

piczon

New member
moge tylko dodac ze drugie polowki moga latwo zaakceptowac moj ostatni wybor, czyli zestaw 5.0 na Kef c7 (c1 lub c3) oraz c6cl no i na suba powinno starczyc czyli c4. Gra to u mnie niezle, wyglada bardzo dobrze. Z odsluchem w wawie tez nie powinienes miec problemu bo to dosyc popularny sprzet ;)
 
Do góry