Zestaw ampli + kolumny 5.0 do 2000zł

p4bl0s3k

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich użytkowników serdecznie przywitać :)
Mam w planach zakup telewizora na wielkanoc, już praktycznie wybrałem, zostały mi tylko kolumny i amplituner.
Na zestaw nie mam jakiejś dużej kwoty jak widać, lecz mam nadzieję, że da się za tyle złożyć coś sensownego ;]
Czyli tak:
główne źródło jakie będzie to Cyfra+ z dekoderem HD i PS3, o którego jakość dźwięku głównie mi chodzi ;]
pokój ma ok. 27m^2, rozmiar kolumn nie ma znaczenia, miejsce jest.
Osobiście myślałem nad zestawem, który by ładnie zgrywał się z PS3, a mianowicie o ampli Sonego DG720 oraz kolumnach tej samej firmy - FCR6000 - słyszałem, że połączenie tego ampli z tymi kolumnami daje bardzo ładne rezultaty.
Subwoofera na razie nie potrzebuje, może w przyszłości nad tym pomyśle.
Co myślicie nad takim zestawem? Macie jakieś alternatywy w tym przedziale cenowym? Chciałbym, żebym mógł podpiąć do amplitunera wszystkie "zabawki" (PS3, cyfre, laptopa w razie czego).
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
w twoim przypadku i z twoim budzetem wydaje sie to wyborem calkiem rozsadnym.ten amplituner nie ma co prawda deoderow HD ale w twoim przypadku nie jest to problemem-przyjmuje dzwiek po HDMI a ps3 wysyla wszystko w formie LPCM-wiec zalatwia sprawe.
 

p4bl0s3k

New member
A DG820? Warto w moim przypadku do niego dopłacać? Widzę, że ten jest już wyposażony w DTS HD i tego typu kodeki, ale jak powiedziałeś - czy będę chciał grać, czy BR oglądać to i tak z PS3 lpcm leci. Zastanawiam się tylko jak będzie w przypadku podłączenia laptopa i cyfry pod HDMI.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak na szybko- roznia sie tym ze ten drozszy dekoduje dzwiek HD (aczkolwiek w danych technicznych jest napisane ze DTS HD a nie DTS HD MA-nie wiem czy niedopatrzenie czy faktycznie nie radzi sobie z MA)-ale to raczej duzo ci nie zmieni(ps3 wysyla dzwiek w formie LPCM) , no i druga roznica -dla ciebie raczej wazniejsza- zlacze HDMI obsuguje funkcje deep colour dla BD.tak czy owak -nie sprawdzalem roznicy w cenach ale chyba raczej warto doplacic...chocby za ten deep colour
 

p4bl0s3k

New member
Zauważyłem właśnie w porównaniu tych ampli tego Deep Colour, ale sobie pomyślałem, że to pewnie następny "ulepszacz", który nic nie wnosi, a jednak widzę, że warto dopłacić - różnica to 300-400 zł. W Euro zestaw kolumny, dg820 i dvd kosztuje 2500 zł. Ciekawe czy można by było kupić bez DVD (bo w sumie po co mi? i tak ps3 to odtworzy jakby co ;]) i ciekawe ile bym na tym zaoszczędził bo licze się z tym, że "w zestawie taniej" xD Zestaw z dg720 kosztuje 2200zł. Jak i tak kupuje razem z psem i tv 300 zł jakoś nie powinno zrobić mi wielkiej różnicy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kupujesz psa razem z TV....hehe...:D
poszukaj w necie -moze trafisz jakas ciekawa oferte...(poszukaj rowniez na stronach zagranicznych - mieszkam w UK i wiem ze czasem w stosunku do polskich cen mozna troche zaoszczedzic a duza ilosc firm rozsyla towar po europie)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w uk najnizsza cena jaka znalazlem za dg820 to 230 funtow- wiec raczej sie nie oplaca bawic w sciaganie...
 

p4bl0s3k

New member
Nie ma to jak odmienianie skrótów xD
Jak różnica będzie do 300 zł to się chyba skusze na dg820.
Dzięki za pomoc ;]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak -tez zerknalem ten DENON nie ma HDMI ..... cenie ta marke ale bez HDMI bym go jednak nie wzial a w twoim przypadku zdecydowanie bym go nie wzial!
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
a może jakiś nie najnowszy zestaw Yamahy razem z kolumnami ? ...powinieneś się zmieścić w budżecie
zapytaj blackninje myśle że coś Ci zaproponuje fajnego
 

Bartos81

Member
Bez reklam
p4bl0s3k
jak chcesz kupić tanie i w miarę dobre kolumny to poczekaj jeszcze z tydzień a sprzedam ci moje M-audio HCS-9900MKII (graja całkiem spoko) za nie więcej niż 400zł z przesyłka :) kupione 29 listopada jako nówki
 

PopaY

New member
Bez reklam
J-B napisał:
p4bl0s3k
jak chcesz kupić tanie i w miarę dobre kolumny to poczekaj jeszcze z tydzień a sprzedam ci moje M-audio HCS-9900MKII (graja całkiem spoko) za nie więcej niż 400zł z przesyłka :) kupione 29 listopada jako nówki
Od tego, zdaje się, jest giełda :>
 

yarson

New member
ja już mam problem z głowy, dogadałem sie z blackninja i wybrałem zupełnie coś innego mianowicie JVC 411 i kolumny rubicona w następnym tygodniu powinny być u mnie.
 
Do góry