Zestaw ampli + fronty do rozbudowy

Mr.Przemo

New member
Przyszło mi zmierzyć się z problemem zakupu sprzętu audio.
Godziny wertowania internetu wprowadzają coraz większy chaos informacyjny więc licze na pomoc przy doborze zestawu :)
Planuje na początek zakupić amplituner i 2 kolumny frontowe.
Sprzęcik ma służyć do kina domowego (rodzinka) oraz do słuchania muzyki (ja). Po lekturze "internetów" wiem, że pod stereo lepszy byłby wzmacniacz, ale jak w poprzednim zdaniu reszta rodziny też ma z tego korzystać :) Dlatego planuje z biegiem czasu rozbudować zestaw o wzmacniacz, CD. Zaczynam od ampli i frontów. I tu pytanie co kupić, żeby później była możliwość podłączenia wzmaka i reszty. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to głównie rock i klasyczna. Lubię wyraźne brzmienia klawiszy i gitar, bas ma być, ale bez drżenia szyb ;). Wstępnie dobrałem sobie Yamahę RX-V775 i Paradigm Monitor 9v7 lub JBL Studio 280. Co o tym połączeniu sądzicie? Może jakieś inne typy? Nie mam możliwości odsłuchu. Budżet ok. 5000zł
Dzięki za rady i pozdrawiam
Przemo
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny fajne. Ja bym do nich szukał amplitunerów z łagodniejszą góra. Harman avr370, Marantz 5008 i może Denon X3000.
 

Mr.Przemo

New member
Dzięki za rady. Pewnie pójdę w Denona x3000 i 7v7. Tu jeszcze pytanie o ile gorszy/słabszy jest model X2000. Czy byłby później problem z podłączeniem do niego wzmacniacza?
Ostatnia sprawa to okablowanie. Kolumny chcę ustawić po kątach i do jednej kabel będzie miał ok 11m (kable chce schować pod listwami, a po najkrótszej drodze przeszkadzają drzwi, więc trzeba na około;)). Na co zwrócić uwagę przy kupnie kabli.
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
X-2000 nie ma pre-out, czyli nie podłączysz wzmaka,
Jeśli tylko twój budżet na to pozwala to idź w kierunku X3000, możesz dla porównania zerknąć jeszcze na Marantza 5008
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dołożyć do X3000. Jest mocniejszy i lepiej wyposażony. Powinien się zgrać z Paradigm.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki za rady. Pewnie pójdę w Denona x3000 i 7v7. Tu jeszcze pytanie o ile gorszy/słabszy jest model X2000. Czy byłby później problem z podłączeniem do niego wzmacniacza?
Ostatnia sprawa to okablowanie. Kolumny chcę ustawić po kątach i do jednej kabel będzie miał ok 11m (kable chce schować pod listwami, a po najkrótszej drodze przeszkadzają drzwi, więc trzeba na około;)). Na co zwrócić uwagę przy kupnie kabli.
Pozdrawiam
Przy takiej odległości i do podłogówek to 2x2,5mm2 minimum.
 
Do góry