Zestaw ampli + dwie kolumny

szpon2

New member
Witam!
Przymierzam się do zakupu sprzętu audio do domu. Jakiś czas temu doradziliście mi w zakupie dobrego telewizora (btw. 40EX500;)), z którego jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję, że i tym razem mi coś fajnego polecicie. Dobra przechodząc do tematu:

Na wstępie - chodzi mi o zakup amplitunera + 2 kolumny głośnikowe. Oczywiście zestaw musi mieć możliwość dalszej rozbudowy - np. subwoofer jeśli będzie taka potrzeba. Moja propozycja:
Harman Kardon HK 3490 SalonWawa Al.Krakowska 244 (1434898557) - Aukcje internetowe Allegro
TONSIL FIESTA FRONT 3-KOLORY FV/GW 24h + GRATIS (1442565472) - Aukcje internetowe Allegro
Cena zestawu wyniosłaby około: 3500pln. Co sądzicie o tym połączeniu.
Dodam kilka dodatkowych informacji, które pomogą Wam mi coś dobrego doradzić:
1. Pokój w którym będzie stał sprzęt - jakieś 14m2, kształt regularny, kwadrat. Tu adnotacja, póki co sprzęt będzie w tym pomieszczeniu nie wykluczone, że za jakiś czas byłoby coś większego powiedzmy 20m2.
2. Nie jestem żadnym audiofilem.. nie znam się aż tak bardzo w tej dziedzinie. Chciałbym jednak aby sprzęcik grał czysto to przede wszystkim, odnośnie basu fajnie byłoby go czuć tak aby słuchać odrazu zrozumiał, że nie są to żadne "głośniczki komputerowe";p ale żebyśmy się zrozumieli szyby z futryn nie muszą wypadać;)
3. Muzyki słucham przeważnie średnio głośno, chodź głośno też się zdarza od święta... chodź pojęcie głośności dla każdego pewnie ma inna definicję. Głównie trance, armin, hause...
4. Cena zestawu chciałbym żeby się zamknęła w 3500pln bo wiadomo jeszcze dojdą kable itd. Btw. tu odrazu pytanie od ampli do kolumn kabel powinien być jak najgrubszy tak? Są jakieś specjalne kable które Naprawde (przez duże N) wpływają, polepszają jakość dźwięku. Oczywiście zaraz zaczną pewnie co niektórzy "rzucać" kablami po 1k pln za metr - umówmy się w granicach 30 pln za metr +/- 5pln;)
5. Jeśli jeszcze jakię dane potrzebne - chętnie napisze.
6. Odtwarzać możecie również jakiś polecić. do tego zestawu... nie wiem czy BR:/ warto?
Odnośnie głośników słyszałem, że te tonsile to wymiataja?
Zgóry dziękuje
pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

Dobry wybór.
Dla świętego spokoju posłuchaj gdzieś konkurencji.
Pewnie niewiele to zmieni ale dla spokoju.
Co do głośników to może warto rozważyć jeszcze Magnat Quantum 607 np
Dobrze słyszałeś na temat tonsila
Tu nie mają fan clubu jak MA np
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szpon2

New member
blackninja
Do tego co potrzebujesz to Klipsch RF62 i Harman 3390.
Rozumiem, że ampli o model słabszy, dzięki czemu lepsze głośniki? Dlaczego ten zestaw będzie lepszy?
Głośniki dużo droższe.
btw. prowadzisz jakiś sklep ze sprzętem audio? bo ja mam blisko do Olka;)

kiki
MA bx5 dla takiej muzyki to chyba lepsze rozwiązanie.
Masz na myśli głośniki Monitor BX5 + ten HK co podałem na początku?

Tonsile wymiękają przy tych powyższych modelach.
pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

Zaraz zaraz.
Fiesta kosztuje 1,8k para
Ma BX 5 2,5k para
To sobie może i wymiękają.
Przez to fanklub stwierdził że Magnat Quantum 607 to coś tam z pomieszczeniem znaczy co za słabe ?
Czy nowe pojęcie na forum za dobre za duże.
Porównaj jak grają BX5 do Quantum 607 troszkę tańszych nawiasem.
Ale porównywalne cenowo
Nie twierdzę że spodobają się lepiej na 100% bo dochodzą jakieś osobiste preferencje ale co szkodzi posłuchać.
P:lol:zdrawiam
 
Do góry