Zestaw 7.1 - Onkyo 608

pablolite

New member
Witam,

Jestem posiadaczem amplitunera Onkyo 608 i zestawu kolumn Tonsil Fenix II (front, sur, central).
Dudnienie tych kolumn nie daje mi spokoju, a zatykanie bass-reflex skarpetą przestało mnie bawić,
dlatego postanowiłem zrezygnować z tego zestawu i kupić coś zupełnie innego.

W tej chwili mam 20m2 pomieszczenia w kwadracie, przeznaczonego tylko do kina.
Głównie zależy mi na filmach, ale zdarzy się, że mam ochotę posłuchać dynamicznego,
ostrego rocka.

Zastanawiam się, czy może wystarczy jak zakupię 6 mniejszych głośników, 1 centralny i 1 sub,
czy raczej inwestować w duże fronty??
W mojej miejscowości nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem, ale nie jestem też mocno wymagający (30% niedosłuchu na lewe ucho), najbardziej przeszkadza mi dudniący bas.

Po głowie chodzi mi zestaw JAMO S608 HCS+SUB, ale chętnie usłyszę od Was jakieś alternatywy :)
Planuję wydać nie więcej niż 2600zł.

Pozdrawiam,
Paweł

ps. reszta rodziny ma zdrowy słuch ;)
 

pablolite

New member
Przed chwilą napisałem do niego PM, ale zależy mi też na opinii innych :)

Co myślicie to takim zestawie:
1x Jamo centralny S60 (S602)
6 x Jamo surround S60 (S602) lub Jamo C403
1x Jamo SUB250

Czy różnica jakości (dźwięku) S602 i C403 jest duża??

Pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Kolego Pablolite w tych pieniądzach weź pod uwagę jeszcze zestaw KEF C7 set i Klipsch F1 set o niebo lepiej zagrają niż Jamo.
 

radoskur

New member
Ja bym wolał duże fronty 6x surround - jeżeli słuchasz czasem muzyki to lepiej mieć dwa większe fronty...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fcvader

New member
Witam,

Jestem posiadaczem amplitunera Onkyo 608 i zestawu kolumn Tonsil Fenix II (front, sur, central).
Dudnienie tych kolumn nie daje mi spokoju, a zatykanie bass-reflex skarpetą przestało mnie bawić,
dlatego postanowiłem zrezygnować z tego zestawu i kupić coś zupełnie innego.

W tej chwili mam 20m2 pomieszczenia w kwadracie, przeznaczonego tylko do kina.
Głównie zależy mi na filmach, ale zdarzy się, że mam ochotę posłuchać dynamicznego,
ostrego rocka.

Zastanawiam się, czy może wystarczy jak zakupię 6 mniejszych głośników, 1 centralny i 1 sub,
czy raczej inwestować w duże fronty??
W mojej miejscowości nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem, ale nie jestem też mocno wymagający (30% niedosłuchu na lewe ucho), najbardziej przeszkadza mi dudniący bas.

Po głowie chodzi mi zestaw JAMO S608 HCS+SUB, ale chętnie usłyszę od Was jakieś alternatywy :)
Planuję wydać nie więcej niż 2600zł.

Pozdrawiam,
Paweł

ps. reszta rodziny ma zdrowy słuch ;)

Zestaw z Jamo 608 i sub 250 to baja dla nie-audiofili - wiem bo mam. Ale mam na 30 m2, wiec nie wiem czy przypadkiem tez nie będziesz musiał zatykać bass-reflexow w swoim pokoju?. tyle ze samo 5.1 kosztuje jakieś 2500 PLN.
 

pablolite

New member
Witam,
Dzięki za opinie. Po rozmowach z doradcami w sklepach HI-FI skłaniam się jednak ku rozwiązaniu 5.1 bez dużych frontów.

Jeżeli potraficie mi doradzić coś zestaw 4 satelity, centralny i sub to piszcie śmiało. Cena pozostaje taka sama :)

Pozdrawiam,
Paweł
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Odsłuchaj gdzieś Harman Kardon HKTS 11. Pamiętaj jednak, że za jakis czas "zmęczą" cie satelity (miałem cantona i wymieniłem po 6 miesiącach na duże fronty). Frontowe głośniki powinny nap*erdalac ostro- to takie moje zdanie. Ja mam teraz glosniki JBL E80 na frontach i resztę zestawu E25 i E20. Planuje właśnie kupić to onkyo co ty masz i jeszcze do tego dwa razy E20 żeby mieć 7.1 a w przyszłości 7.2 jak dokupię jeszcze suba JBLa. Chwilowo ten zestaw 5.1 razem z onkyo 507 sprawdza się znakomicie w kinie i nie najgorzej w muzyce rockowej. Pokój tez mam około 20m.
 

radoskur

New member
Ja się zastawiam nad zestawem jamo s608 hcs3 (7.0) do tego SUB JBL ES250PW już w domu stoi. To wszystko na 40mkw (wysokość 2,70m). Póki co będzie pracować w 5.1 na dośc starym amplitunerze, bliżej zimy kupiłbym ampli onkyo 608 lub już 609... Na wszystko (ampli + 7.0) mam około 4.000zł. Muzyki słucham gdzieś 20%-30% i w większości czarne rytmy z wolniejszym basem :)
 
Do góry