Zestaw 6 tyś. - muzyka klasyczna - prośba o radę.

Aleball

Member
Witam
Śledzę forum już od dawna, nie raz już korzystałem z waszych rade i liczę, że i tym razem otrzymam pomoc.
Chciałbym kupić zestaw stereo (kolumny, wzmacniacz i odtwarzacz cd) do sumy 6 tyś.
Pokój ma około 35 m2 i jest praktycznie kwadratowy. Zestaw ma służyć prawie wyłącznie do słuchania muzyki klasycznej i oper.
Niewiele jest informacji na forum (a może ja nie trafiłem) dotyczącej muzyki klasycznej dlatego to o czym myślałem jest bardzo na czuja i chętnie posłucham innych propozycji:
1. Denon PMA-720AE
2. Dali ZENSOR 7
3. Odtwarzacz cd - pojęcia nie mam.
Z góry dziękuję za odp.
michał
 

WiTT

New member
Bez reklam
A słuchałeś już jakiś zestawień? Jakieś brzmienie w konkretnym połączeniu Ci się podobało? W tej chwili coś z audio posiadasz, czy to pierwszy taki zestaw będzie?
 

Aleball

Member
Nie mam za wielkich możliwości odsłuchu, dlatego do tej pory słuchałem tylko PMA-720AE w połączeniu z głośnikami BX6 i jeszcze jakiejś firmy, której nazwy nie pamiętam nawet bo w porównaniu z BX6... nie nie da się nawet porównać.
Mam w planach wybrać się gdzieś do większego miasta na odsłuch i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę jeszcze. Stąd moje pytanie na forum. Czy oprócz PMA-720AE jest w podobnej cenie coś godnego uwagi? Jakie jeszcze głośniki odsłuchać? Czy podział jaki sobie założyłem tzn. po 1500 zł na wzmacniacz i cd oraz 3000 zł na głośniki jest słuszny, czy może inaczej podzielić 6 tyś które mam? Czy lepiej jeśli cd i wzmacniacz jest tej samej firmy czy nie ma to znaczenia?
 

MKa11

New member
Marantz 6005 + Zensor 7 ;)
Gdyby była opcja odsłuchać coś z Focala albo np. Triangle to polecam, ale raczej wyżej z budżetem :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bądźmy szczerze Denon PMA 520 /720 AE to są bardzo dobre budżetowe klocki i nic więcej
Jeżeli na poważnie myślisz o sprzęcie do słuchania muzyki klasycznej (która jest wymagająca) trzeba poszukać innych urządzeń
 

MKa11

New member
dlatego uwaga o budżecie była ;) ale w sumie faktycznie nawet color się łapie na "powyżej" budżetu. hmm ale na alledrogo widzę Heliade w akceptowalnej cenie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry