zestaw 5.1 na podwieszanych gł. podstawkowych do 6 tys zł

Rufius

New member
Witam wszystkich formumowiczów

Chciałbym skompletować od zera (do kwoty 6000 zł) zestaw 5.1 (bez blu-ray)zbudowany na kolumnach podstawkowych do nagłośnienia salonu około20 m kw (3,78 x 4,9).

Zestaw będzie wykorzystywany głównie do kina domowego (70%) lecz chciałbym go zbudować na sprzęcie dedykowanym do odsłuchu muzyki, gdyż alternatywa KD do słuchania muzyki jakoś mnie nie przekonuje.
Słucham głównie klasycznego rocka, blues rocka, jazzu i klasyki.

TV usytuowany jest na ścianie oddzielającej salon od kuchni. Ze względu na ograniczoną długością tej ściany (1,8 metra) przestrzeń do rozstawu kolumn podłogowych, przesuniecie umiejscowienia TV w lewo względem osi miejsca odsłuchowego (uciekający lewy kanał) oraz tzw czynnik żony poszukuję zestawu opartego na kolumnach frontowych przystosowanych do podwieszania na ścianie przy suficie na uchwytach o skrętnych osiach pionowych i poziomych.

Z uwagi na powyższe ograniczenia nie zdecydowałem się na rozwiązanie oparte na głośnikach naściennych lub zabudowanych.

Kolorystyka obudowy czarna bądź biała.​
Odległość miejsca osłuchowego od TV około 4 metry. Rozstaw frontów około 3 metry.
Do głośników frontowych i efektowych położyłem kabel Melodika MDC2250 Purple Rain Przewód OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore.


Chciałbym zasięgnąć rad Was, expertów w zakresie tego czy takie umiejscowienie frontów zapewni ich optymalne wykorzystanie oraz propozycję zestawów spełniających powyższe kryteria.


Do tej pory na bazie amplitunera Denon, model AVR 1713 zaproponowano mi:
Zestaw Q-Acoustics 2020i/2010i/2000i/2070i;
Zestaw Monitor Audio BX2/BX1/BXC/MRW10;
Zestaw Canton Movie 260;
Zestaw Q-Acoustics QA7000;
 

Słaby

New member
Witam,

proponuje powieszenie zestawu HK OLI202 (czarna drewniana obudowa szczyty połyskujące - estetyka i niezła jakość cena z subwooferem i centralnym ok. 3 500 zł. za 750 watt mocy). Fronty i satelity na wysokości 1,6 m. oraz centralny nad telewizorem wysokość jak najbardziej zbliżona do 1,6m. Subwoofer gdziekolwiek najlepiej w rogu mieszkania. Do tego amplituner AVR 265 też HK. Wszystko kalibrowane do oglądania tak aby odległości do głośników były identyczne czyli ok. 2 - 2,5 m (przesuniesz na czas oglądania kanapę na środek salonu i tak skalibruj). Na co dzień niech kanapa stoi na swoim miejscu. Do tego uchwyty VLB200 do wszystkich głośników aby skierować je w poziomie na miejsce odsłuchu i w pionie opuść ok. 10 - 15 stopni. Powinno ładnie grać i zostanie Ci jeszcze na neizły odtwarzacz BD.

pozdrawiam darek:)
 
Do góry