Zestaw 5.1 – max 7.1 do 6-8tyś

jack07

New member
Witam,

Długo zbierałem się żeby zakupić jakiś porządny zestaw KD, zawsze było coś ważniejszego ale powoli widać światełko w tunelu i zaczynam kompletować.
Zakupiłem już amplituner Yamaha RX-A840 i próbuję dobrać jakiś przyzwoity zestaw głośników.
Powierzchnia salonu to około 30m2 w formie kwadratu. Materiał to 70% kino, 30% muza, radio…
Proszę o radę jaki zestaw 5.1 – max 7.1 do 6-8tyś

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
 

Rafal7

Banned
Ja bym proponował dokupić Ci do tej Yamahy wzmacniacz stereo, na fronty Jbl Studio 290 resztę kolumn z tej samej serii zakupy u Blacka.
 

jack07

New member
Przyznam się, że trochę chciałem uniknąć wzmacniacza... dlatego amplituner trochę mocniejszy. Na razie go nie przewiduję.
 

jack07

New member
I jeszcze jeden drobiazg, nie zawsze będzie ustawiane na "głośne granie" często wieczorem musi być cicho "małe dzieci" śpiące piętro wyżej....
 

Rafal7

Banned
Jak dla mnie to na 30 metrów to mimo wszystko Jbl studio 290, to jest jednak kawał pomieszczenia do nagłośnienia.
 

Rafal7

Banned
Blackninja, on sprzedaje sprzęt audio i ma dobre ceny, napisz do niego a wszystkiego się dowiesz.
Z tej samej serii na tyły i centralny oraz subwoofer.
 

jack07

New member
co sądzicie o takim zestawie:
Zestaw składający się z kolumn podłogowych JBL ES 80, kolumn surround ES 20, głośnika centralnego ES 25C oraz subwoofera E 150P

lub trochę mocniejszy:
JBL Studio 290 + 230 + 235c + 260p
 

jack07

New member
Wiem że chcecie dobrze doradzić, mi nie chodzi tu o cenę bo obydwa zestawy mieszczą się w kwocie do wydania - tylko myślę (może jestem w błędzie), że jak głośnik jest za duży to żeby wydobyć tą jakość z niego trzeba go "ruszyć-pogłośnić" trochę mocniej niż mniejszy głośnik.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy dobrze dobranej elektronice będziesz nawet przy niewielkiej głośności miał lepszą jakość, z tego co pamiętam, to pomieszczenie też do najmniejszych nie należy.
Poza tym ES'y do słuchanie muzyki najlepsze nie były, chodzi o ich mniejszą uniwersalność. Nowa seria studio, jak dla mnie gra pełniej, jakby z większą "kulturą"
 

Rafal7

Banned
Kolego nie sugeruj się wielością tych kolumn, na ten metraż te kolumny są idealne jeżeli chodzi o ich wielkość i moc.
Jeżeli już patrzysz na es 80 to gabarytowo i wielością głośników w kolumnie przypominają Jbl Studio 280.
 

astrajarek

New member
Też polecam ten zestaw - Studio2 290 Pack 5.1: Studio 290, Studio 235C, Studio 230, Studio 260P .
sam mam AMPLITUNER HK AVR370 i pokój ok.45m2 (po wielu recenzjach i opiniach kolegów z forum przymierzam się do kupna tego zestawu):eek:k:
 

jack07

New member
Na 45m2 to sie nie masz co zastanawiać - ja zmierzyłem dokładnie swój pokój i ma 27,5 to połowa wielkości twojego salonu.....
ale chyba kapusta7, henry1979 mnie przekonali, blackninja też poleca mi ten zestaw...
 
Do góry