Zestaw 5.1 małe głośniki + ampli

pavko

New member
Witam

Postanowiłem złożyć zestaw do kina domowego. Pokój ma 23 m2 (wysokość 2,8 m) i jest otwarty na kuchnię, sama powierzchnia gdzie stoi TV i kanapa to jakieś 12-13m. Planowane wykorzystanie filmy 70% (głównie Netflix), muzyka 20%, PS4 10%.

Budżet to jakieś 6-7tyś zł, na chwile obecną mogę zrobić zestaw 2.0, 2.1 lub 3.1 i w przyszłości dokupić resztę (więc budżet ten może być na sam ampli + 2-3 głośniki i ewentualnie sub teraz, a reszta przyjdzie z czasem). Nie mam miejsca na kolumny stojące więc raczej coś małych rozmiarów wysokość frontowych głośników to maks 36cm. Podłączyć planuje TV Philips Oled 803, kablówkę UPC i PS4.


Nie zależy mi na mocy, bardziej na jakości dźwięku. Maks zestaw jaki chce złożyć to 5.1.


Z zestawu głośników podoba mi się:

- Dali Fazon Sat x4 + LCR + SUB 9-F


Czy możecie podpowiedzieć coś innego w podobnym rozmiarze?


Jaki amplituner do tego dobrać? Czy iść w Denon seria 1x lub 2x, Onkyo NR itp. czy lepiej dołożyć i kupić Denon 3x, Onkyo RZ lub Yamaha Aventage? Czy wogóle jest sens dopłacania do amplitunera przy takich głośnikach? Czy są one na tyle dobre żeby była różnica?


W przyszłości możliwe, że chciałbym dołożyć do tego zestawu gramofon, czy ma to sens przy takich głośnikach czy szkoda zachodu?


Dzięki za propozycje.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak nie masz miejsca to może idź w kierunku Bose 700 - koledzy zachwalają niemiłosiernie ten sprzęt - oszczędzi Ci to czasu na zgrywanie systemu.
Jest jeszcze promowany tutaj HK Citatnion....
Po zakupie masz czas na oddanie więc niczym nie ryzykujesz.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fazony fajny schludny zestaw i sub też niczego sobie. Amplitune rminimum taki AVR-X2600, TX-NR696, RXV685 itd niższe to raczej cienko. Gramofon można jak najbardziej ale może do czasu zakupu gramofonu przerzucisz się całkiem na stereo :)
Jak coś pisz na priva posprawdzamy ceny.
 

pavko

New member
Blackninja - jak oceniasz porownanie odsluchu Dali faoznow do tego zestawu HK Citation? W sumie zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej pojsc w Soundbar i SUB z HK, ale nie mam tego gdzie odsluchac we Wrocławiu.
 
Do góry