Zestaw 5.1 do Salonu + 2 głośniki do Sypialni 2 Strefy ~5000 Tyś

vestpol

New member
pomoc

Witam,

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem do rozwiązania.

Wkrótce będę potrzebował zestawu 5.1 do salonu + 2 dodatkowych niezależnych głośników, które będą grały na zewnątrz domu. W związku z tym, że nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie audio a dźwięk z głośników 2.1 za 100zł już wydaje mi się OK to proszę o pomoc :)

Sprzęt w większości do filmów i PS3/PS4. Muzyka w niewielkim stopniu (pewnie najczęściej w tych 2 dodatkowych głośnikach na zewnątrz)

Schemat pokoju w załączniku.





Jeżeli ktoś mógłby coś doradzić to byłbym wdzięczny. Będę wiedział o czym mam dalej poczytać. Tak jak wspomniałem nie jestem żadnym audiofilem więc zadowolą mnie nawet tańsze zestawy.
 

Attachments

  • glosniki_pokoj_projekt.jpg
    glosniki_pokoj_projekt.jpg
    164,5 KB · Wyś: 170

vestpol

New member
Nie chciałem wydać więcej jak 7k bo wydaje mi się ze nie ma to sensu ( tyle planuje wydać na tv 65h6400 samsunga).

Jednak przeglądając cały dzień forum najbardziej spodobały mi się kolumny biale Zensor 7. I tak sobie pomyślałem, że może zrobić zestaw na raty. Najpierw amplituner + 2 kolumny a potem resztę. Tak jak wspomniałem nie znam się kompletnie na audio.

Wiem już ze amplituner na 2 strefy, radio internetowe i poza tym chyba nic więcej :)
 

vestpol

New member
Po wizycie w sklepie audio i poczytania nieco w internecie wstępnie wybrałem coś takiego:

Amplituner AVR -x1100
glosniki na taras Taga Tos 615
zensor 7 zestaw 5.0 bez suba (po odsluchaniu w sklepie pan absolutnie odradzal suba ze nie warto)

Co myślicie o takiej konfiguracji?

Słyszałem jak gra zewnętrzny Bose 250 ale kosztuje 2500zl za 2 sztuki a to raczej za dużo jak na glosnik tarasowy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze przy takiej kwocie za sprzęt kupowanie Denona X1100 to trochę nieporozumienie. Do Zensor 7 zapodaj przynajmniej X3000. Co za gość Ci odradzał kupowanie subwoofera? Sub w kinie to podstawa i zupełnie inne doznania basowe niż z kolumn. Gdyby bylo inaczej kto by kupował suby za grubą kasę, jak by wystarczylo kupić o rozmiar większe kolumny?
 

vestpol

New member
Czyli podsumowując:

Denon x3100 + Zensos 7 5.1 (wersja na wypasie)

A gdybym chciał jakaś wersje ekonomiczna to co polecacie do tego x1100? Jaki tani zestaw 5.1 z białymi kolumnami? (Niestety biale są konieczne)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czyli podsumowując:

Denon x3100 + Zensos 7 5.1 (wersja na wypasie)

A gdybym chciał jakaś wersje ekonomiczna to co polecacie do tego x1100? Jaki tani zestaw 5.1 z białymi kolumnami? (Niestety biale są konieczne)

Jak mawiał klasyk - nie idź tą drogą ;)
Nie ma sensu iść w X1100 jeśli starczy kasy na X3100, możesz ewentualnie poszukać gdzieś X3000 albo Marantza SR5008, poprzedni model, który jest do dostania za 2100-2200...
spytaj blackninja o cenę całego zestawu, może dostaniesz jakiś porządny rabat...
 

Leoneq

New member
Witam po dłuższej chwili..

Czy coś się zmieniło na temat głośników amplitunerów coś lepszego jest nowszego ? albo np. zaraz wchodzi nowy model i warto poczekać.

Temat z 1 postu.
 
Do góry