Zestaw 5.1 do filmów w średnim pokoju, w cenie do 2000zł.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
czemu nikt nie chce się wypowiedzieć?

Może wszyscy wyjechali zagranicę :confused:

Głośników Canton miałem okazję słuchać ,jak pisałem w innym wątku ten zestaw się niestety nie udał .Problemowy jest subwoofer jest po prostu za słaby i mogą być problemy z nagłośnieniem Twojego pokoju ,również satelitki mają wyraźne niedostatki w zakresie wysokich tonów ,a jak wiadomo od wysokich tonów zależy również stereofonia
Magnat jest jeszcze słabszy i szkoda sobie nim głowę zawracać

Z wymienionych zdecydowanie najlepszymi propozycjami są Tannoy i Harman

Dawno temu jak bawiłem się w kino domowe miałem Tannoy FX 5.1 ,co ciekawe pomimo upływu wielu lat zestaw jest nadal produkowany z małymi zmianami .Główna dotyczy subwoofera ,w moim była to konstrukcja pasmowo -przepustowa obecnie jest bas reflex .Ogólnie to bardzo udany zestaw 5.1
 

osmosal

New member
też jestem najbardziej skłonny kupić harman kardon ale ciekaw też jestem tych taga harmony... warto się zastanowić czy brać harmany ? chciałbym w ten weekend już kupić...
 

osmosal

New member
Ale co ? Kasę mam ale nie chcę więcej inwestować narazie... wezmę chyba tego denona x1100 albo harman a161 + harman hkts 9 bądź 11 .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chyba, że tak.
Mam HKTSy z serii 16 i całkiem przyjemnie grają jak na takie maleństwa, czasem potrafią zadziwić brzmieniem i mocą, którą generują ;)
 

osmosal

New member
Czyli hkts 9 . A gdzie najtaniej kupić bo ja w sumie patrzyłem tylko na allegro i Ceneo. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Denona x1100 plus hkts 9 jest za 2850 zł , denona x1100 plus te wharfedale też za 2850 zł. Natomiast kupując osobno hkts 9 cena 1150 a wharfedale 2500.
 

osmosal

New member
Założyłem nowy temat ale że tutaj już pisałem i uzyskiwałem pomoc to napiszę i tu.
Kupiłem i dostałem dziś od kuriera mój nowy zestaw DENON AVR-X1100 + WHARFEDALE DX-1 HCP.
Muszę to teraz jakoś podłączyć. I tu prośba do Was abyście pomogli.
Do tego zestawu mam do podłączenia Tv Samsung Le40c650, dekoder nc+ i PC na dzień dzisiejszy. W tej chwili mam dekoder i PC podłączone do tv przez Hdmi. Jakie teraz muszę kupić kable aby podłączyć to pod amplituner i uzyskać najlepszą jakość?
I jeszcze przy Warfedale nie ma przewodów. Jakie należy użyć do podłączenia?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc ;)
 

Bonaventura

New member
Jako założyciel tematu czuję się zobligowany napisać jak się sprawy potoczyły.

Po ogromnych bojach z portfelem, myślami, po wielu nieprzespanych tygodniach, radach kolegów z forum i obawach, że HKTS16 nie dadzą rady, zakupiłem głośniki harman/kardon HKTS35BQ. Ciężko było je dostać, a na model HKTS65 nie byłoby mnie już stać. W związku z tym, że cały budżet poszedł na kolumny, musi minąć jeszcze trochę czasu zanim zakupię amplituner, ale w tym przypadku wybór padł już na harman/kardon AVR-171 i tego się trzymam..... no chyba, że pojawi się do tego czasu jakaś nowa seria ;)
 

4djmc

New member
Przepraszam że w chodzę w temat ale ma pytanie czy takie kino będzie dobre :

BH 9430PW w Morele.net

W sumie myślałem pierw o amplitunerze plus głośniki w cenie do 2 tys ale ponoć to za mała kwota i w tej cenie o lepiej gra kino. Muzyki tez duzo nie słucham wieć myśle że lepiej będzie takie kino.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jako założyciel tematu czuję się zobligowany napisać jak się sprawy potoczyły.

Po ogromnych bojach z portfelem, myślami, po wielu nieprzespanych tygodniach, radach kolegów z forum i obawach, że HKTS16 nie dadzą rady, zakupiłem głośniki harman/kardon HKTS35BQ. Ciężko było je dostać, a na model HKTS65 nie byłoby mnie już stać. W związku z tym, że cały budżet poszedł na kolumny, musi minąć jeszcze trochę czasu zanim zakupię amplituner, ale w tym przypadku wybór padł już na harman/kardon AVR-171 i tego się trzymam..... no chyba, że pojawi się do tego czasu jakaś nowa seria ;)
Dobry zakup :) i pomysł na następny...
 

Bonaventura

New member
Mam nadzieję, że w pokoju 17m2 się sprawdzi :) Gdyż w takim to będzie przez jakiś czas grało, a w przyszłości po ewentualnych przebudowach powierzchnia zwiększy się do ok. 20m2.
Ampli AVR 171 umożliwi mi w przyszłości m.in. rozbudować ten zestaw do systemu 7.1 (7.2 to już by chcyba był przerost formy nad treścią hehe), a po tym jak poczytałem na temat Dolby Prologic IIz kusi mnie to ogromnie. Ale na razie muszę go jeszcze gdzieś trafić w jakiejś dobrej cenie, codziennie poluję na allegro i szukam po sklepach jakiś wyprzedaży :wink:
 

Bonaventura

New member
Minął już równo miesiąc od zakupu głośników, ale niestety w dalszym ciągu nie znalazłem do nich żadnego ciekawego amplitunera :???: W związku z czym satelity przetestowałem na posiadanym amplitunerze Yamahy. Satelitki zaskoczyły mnie już przy pierwszym kontakcie, są porządnie wykonane i strasznie ciężkie - biorąc pod uwagę ich rozmiar. Na chwilę obecną grają w pokoju 17m2 i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu grają bardzo przyzwoicie i obawy niektórych osób, że nie zdadzą egzaminu w większym pomieszczeniu są odrobinę przesadzone. Oczywiście nie ma w nich ani cienia basu i tutaj całą robotę bierze na siebie subwoofer, bez niego lepiej nic nie puszczać by nie doznać szoku. W kinie tak jak kilka osób wspomniało spisują się bardzo dobrze, ale jeszcze nie są na tyle dobrze poustawiane aby wycisnąć z nich max możliwości (brak podpiętych surround'ów) uczynię to dopiero po zakupie odpowiedniego ampli. Po tych kilku dniach spędzonych z nimi coś mi się wydaje, żę już nigdy nie wrócę do podłogówek a jedynie będę mógł je zamienić na wyższy model HKTS 65 ;-)
 
Do góry