Zestaw 5.1 do AVR 255 - co polecacie ?

Ferrari95

New member
Właściciel jednego ze sklepów bardzo pozytywnie wypowiedział się o tej nowej serii "C" kolumn KEF'a, która ma zastąpić Celestion'a. Ma podobno dynamiczniejsze brzmienie.

Jak one wyglądają na tle Celestion'ów, KEF'ów iQ5/iQ50, Paradigm'ów 7 v.5?

Przepraszam, jeśli zadaję zbyt wiele pytań ale widzę, że stali bywalcy tego forum mają naprawdę sporą wiedzę w temacie i chętnie posłucham ich opinii.

A tak trochę z innej beczki :) Które kolumny najlepiej zagrają utwory Roxette?
 

don111

Banned
Roxette mówisz... to zależy które ich utworki, jak ballady to KEFy zaczarują przestrzenią i trójwymiarową sceną (nienaturalne to ale jakie fajne), jak coś żywszego przy Paradigmach będziesz sam przytupywał nogą do rytmu a Celestiony... po prostu zagrają naturalniej bez żadnych ubarwień... trzy różne style brzmienia, który powinieneś przesłuchać...
ale krótka piłka - gdybym musiał wybrać tylko do Roxette brałbym KEFy ;)
 

aferni

New member
witam,
czy dla mnie jakaś porada się znajdzie. Jeżeli koledzy nie mają ochoty pomóc to zrozumiem. Jakoś tak zostałem delikatnie mówiąc olany. Znalazłem i poczytałem o takim zestawie: Dalo Concept 6. Może jednak ktoś mógłby poświęcić chwilę i coś poradzić czy do moich preferencji muzycznych (+ możliwości finansowych, KEF chyba nie na moją kieszeń) taki zestaw będzie pasował. Dziękuję za każdą radę.
 

don111

Banned
aferni napisał:
witam,
chciałbym dołączyć się do powyższego wątku. Proszę o poradę dotyczącą wyboru kolumn.
amplituner h/k AVR 255
pokój 30 m2
do: 60/40 muza/kino
rodzaj muzyki: house & funky & disco 80 (w sumie dużo więcej ale jak tu napisać wszystko i liczyć na poradę wiec wybieram to co najbardziej mnie kręci czyli spokojniejsza klubowa muza z wesołym i pozytywnym wokalem)
powiem że byłem zdecydowany na jbl northrige - e80 itd.
Słyszałem jednak wiele negatywnych opinii, że raczej do rocka i metalu, że grając ciszej nie charakteryzują się za specjalnym "wdziękiem" (mi właśnie zależy żeby te kolumny grały dobrze już od najniższych poziomów głośności)
Proszę poradźcie - ja jestem otwarty na wszelkie propozycję
Aha kasa $$$$ - no to max. 2500 pln
ostatnio już były wałkowane tematy z kolumnami do 3 tys.

w tej cenie nie masz za dużego wyboru - ale za 5.0 bez suba może zmieścisz się z zestawami (pokój spory więc większe będą lepsze)

- Dali Concept 6/8 - lepiej większe
- Celestion F28/F38 - jw (wg mnie najlepszy zestaw w tej cenie)
- Mission m34i/m35i - jw
- Tonsil Siesta (tych nie słuchałem ale wg paru opinii grają nawet ciut lepiej niż Celestiony, także warto posłuchać)

wymienione wyżej Kefy z serii C również są w tym budżecie, tylko nikt na razie tego nie słuchał, możesz być pierwszy :)
JBL E80 za 5.0 w tej cenie - nie jest źle i poradzą sobie w 30m, chociaż Celestiony wg mnie grają o wiele lepiej a są w tej samej cenie, ale możesz przesłuchać
 

emil_yo

New member
Witam,
Osobiście, czytając przeróżne opinie na tym i na kilku innych forach wybrałem do odsłuchu siesty tonsilowe. Wybieram się niedługo na wyprawę do sal odsłuchowych i obaczymy. Z ciekawości poproszę o zarzprzęgnięcie celestionów i innych tu sugerowanych.
Pytanko dotyczy wskazania gdzie warto taki odsłuch zrobić w Wawie. Tzn w którym salonie połączą wszystko jak trzeba a nie tak żeby brzmiało tylko to co ma im zejść z magazynu.

Gorąca prośba do Blackninja o podesłanie na pw cennika na zestawik, który przed wczoraj wrzuciłem na pw.

pozdr
e~yo
 

aferni

New member
Bardzo dziękuję za porady. Na pewno pomogły. Teraz pozostaje mi wybrać się na odsłuch poleconych zestawów. Dzięki i obiecuję podzielić się wrażeniami po odsłuchu.
 

oppiz

New member
emil_yo napisał:
...Pytanko dotyczy wskazania gdzie warto taki odsłuch zrobić w Wawie. Tzn w którym salonie połączą wszystko jak trzeba a nie tak żeby brzmiało tylko to co ma im zejść z magazynu...
dołączam się do prośby.
 

pabelo78

New member
Jamo C607

słuchałem tego ampli z jbl E80 , z jamo 605 i z kefami iQ9 ale najlepiej zabrzmiały tu właśnie jamo 607 (przynajmniej dla mnie). Obecnie mam te kolumienki z 355 ale tylko w stereo (w niedługim czasie planuje dokupienić całe KD) i grają naprawdę super. Może jbl w KD zagrają lepiej, ale jak lubisz też muzyki posłuchć to na pewno z tych kolumienek będziesz zadowolony.
 

don111

Banned
emil_yo napisał:
Witam,
Osobiście, czytając przeróżne opinie na tym i na kilku innych forach wybrałem do odsłuchu siesty tonsilowe. Wybieram się niedługo na wyprawę do sal odsłuchowych i obaczymy. Z ciekawości poproszę o zarzprzęgnięcie celestionów i innych tu sugerowanych.
Pytanko dotyczy wskazania gdzie warto taki odsłuch zrobić w Wawie. Tzn w którym salonie połączą wszystko jak trzeba a nie tak żeby brzmiało tylko to co ma im zejść z magazynu.

Gorąca prośba do Blackninja o podesłanie na pw cennika na zestawik, który przed wczoraj wrzuciłem na pw.

pozdr
e~yo
Blackninja nie sprzedaje tonsili
 

emil_yo

New member
don111 napisał:
Blackninja nie sprzedaje tonsili
Ok :) fenks don... pisząc zestawik miałem na myśli parę innych rzeczy :)
Póki co cisza ... obaczymy czy coś wpadnie na pw.

Pozdr
e~yo

Hop Hop, ponawiam prośbę czy ktokolwiek z forumowiczów może polecić rzetelny salon do odsłuchów w Wawie.:hmm:
Mieszkam tu zbyt krótko żeby się orientować. Do tej pory interesował mnie zakup i urządzenie mieszkanka. W końcu się ogarnąłem i jest trochę wolnego sianka. :cool:

Propozycje od Blackninja spływają i są ciekawe :)

pozdr
e~yo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marekk_ok

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum i na początek pragnę wszystkich przywitac!

Czytam forum juz od dluzszego czasu i w wyniku tej edukacji podjalem decyzje o zakupie H/K AVR 255.


Powstal jednak problem z kolumnami - mialem juz wstepna decyzje i wybor padł na model Jamo s606 HCS + jamo sub300/200 - lecz - niestety - po "interwencji" zony - nie pasuja te kolumny wysokosciowo i nie wiem co dalej :confused:

I tutaj mam duzy problem - gdyz nie wiem zupelnie co wybrac w podobnej jakosci i cenie jak zestaw powyzszy do AVR255 - ktory wybralem i tej decyzji nie zmieniam.

Ograniczenie jest takie iz zestaw powinien byc:
- najwyzsza kolumna powinna miec max. 55cm
- zestaw lepiej aby byl ciemny lub czarny - ale ten warunek nie jest konieczny

Bardzo prosze szanownych forumowiczow o pomoc i zaproponowanie zestawu ktory nie bedzie odbiegal jakosciowo oraz cena od mojego pierwszego wyboru - mam nadzieje iz taki zestaw uda sie zidentyfikowac.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
marekk_ok
 

marekk_ok

New member
Witam,
do mojego poprzedniego postu dodam iz pomieszczenie ma wymiary ok. 7x4 m i jest na dluzszym boku otwarte w duzej czesci - wiec dosc duza przestrzen.

Szukalem ostatnie dwa dni i znalazlem tylko nast. zestawy :
- Infinity Beta HCS czarne
- H/K HKTS 11 - nie wiem czy jest czarny

H/K jakos do mnie nie przemawia z uwagi iz nie jest to drewno - ale moze sie myle?
Planuje muzyka/kino ok. 50/50%.

Bardziej odpowiadaja mi Bety - ale czy spelnia one moje oczekiwania i beda odpowiednie do HK AVR 255 oraz do mojego pomieszczenia?

Czy te Bety beda grac gorzej od zestawu ktory wybralem wstepnie (Jamo 606hcs +sub200/300)?

Blackninja - czy moge prosic o propozycje na PW?

Pozdrawiam
marek
 

Ferrari95

New member
don111 napisał:
ale krótka piłka - gdybym musiał wybrać tylko do Roxette brałbym KEFy ;)

Przeglądając ofertę KEF'a (jako ewentualną alternatywę do wycofywanego Celestion'a) biorę pod uwagę następujące modele: iQ50, iQ5, iQ5 SE oraz Q7. Na oficjalnej stronie producenta próbowałem znaleźć szczegółowe informacje na ich temat ale zawiera ona dane tylko modelu iQ50.

Czy to z racji tego, że jest to najnowsza/aktualna seria? Jak się ona ma w odniesieniu do iQ5? Czym się różni iQ5 od iQ5 SE i jak się do tego wszystkiego ma Q7?

Które z tych kolumn wybrać za punkt wyjścia przy budowie zestawu 5.1 mając na uwadze wykorzystanie także w stereo przy "mojej" muzyce?

Z góry dziękuję za kolejne fachowe porady i wyjaśnienia. :)
 

gryzio

New member
Na oficjalnej stronie brytyjskiej KEF'a jest w tej chwili lekki bajzel ;)

Opisują serię iQx0, ale manuale do download'u mają podpięte z serii iQx, na oko sądząc jedyne zauważalne techniczne różnice są takie, że nowa seria schodzi odrobine niżej i ma niższą czestotliwość podziału wysokie/średni - iQ5 schodzi do 43Hz, podział na 2.8kHz; a iQ50 do 40Hz, podział 2.5kHz
iQ1 i iQ10 różnią się tylko podziałem etc... przy niektórych modelach nowsze głośniki są odrobine lżejsze.
 

Ferrari95

New member
1. Czy przy AVR 255 i układzie kolumn 5.1 dwie wolne końcówki można wykorzystać do bi-amplingu kolumn frontowych? Instrukcja od ampli milczy na ten temat opisując jedynie ich wykorzystanie do nagłośnienia drugiej strefy.

Jeśli tak, to czy takie połączenie byłoby właściwe?:

FRONT RIGHT+ i FRONT RIGHT- - sekcja niskotonowa prawej kolumny,
SBR/ZONE 2 RIGHT+ i SBR/ZONE 2 RIGHT- - sekcja wysokotonowa prawej kolumny,
FRONT LEFT+ i FRONT LEFT- - sekcja niskotonowa lewej kolumny,
SBR/ZONE 2 LEFT+ i SBR/ZONE 2 LEFT- - sekcja wysokotonowa lewej kolumny.

2. Kupując kable wybierać inne do niskich tonów a inne do wysokich (np. średnica) czy nie ma to większego znaczenia?

3. Czy odpowiednie ustawienia w ampli pozwoliłyby na wykorzystanie powyższego połączenia zarówno w kinie jak i w stereo?

4. Czy dokupując do ampli wzmacniacz stereo można zastosować bi-ampling w postaci: wzmacniacz zasila sekcje niskotonowe a ampli wysokotonowe (sygnał z ampli przez pre-out do wzmaka)? Jak przy takim rozwiązaniu wygląda kwestia regulacji poziomu głośności, z ampli czy wzmacniacza?

P.S. Powoli ten wątek staje się kompendium wiedzy dla wszystkich rozważających zakup AVR 255! Wszystko w jednym! :D
 

Ferrari95

New member
Czy po dokupieniu wzmacniacza stereo (np. HK 970) bi-ampling z AVR 255 będzie możliwy (HK 970 zasilający sekcję niskotonową frontów a AVR 255 średnio-wysokotonową)?
 
Do góry