Zestaw 5.1 do AVR 255 - co polecacie ?

Ferrari95

New member
Z jakich powodów uciążliwy? Mogę prośić o rozwinięcie tematu? Czy chodzi o to, że kolumny nie będą zasilane jednakowymi urządzeniami?

Czy przy AVR 255 i kolumnach Celestion'a lub KEF'a warto spróbować bi-wiringu?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W ampli i wzmacniaczy będzie działać potencjometr głośności, jak ustawisz i zrobisz kalibrację ampli, ktoś przestawi gałeczkę we wzmaku i robota od nowa :)
 

Ferrari95

New member
Jak na tle Celestion'ów i KEF'ów wyglądają poniższe kolumny z tej samej półki cenowej?

- Monitor Audio BR5

- Jamo C407
- Jamo C605
- Jamo C607

Kolumny wymienionych marek wielokrotnie przewijają się w tematach forum z pozytywnym wydźwiękiem. :)
 

HILTI

New member
Witam Wszystkich - to moj pierwszy post, ale mam nadzieję, ze we właściwym dziale.

Również rozglądam się powoli za audio do niedużego pokoju. Powierzchnia to 15m2 ze skosem więc nie mam gdzie poszaleć... Nie jestem audiofilem, więc przepraszam jeśli zrobię jakąś profanację sprzętu na taką powierzchnię, ale miałem zamiar kupić AVR 255 (zanim zorganizuję na całość gotówke może poradza sobie z pytaniem i wiatrakiem) + KEF IQ50. Trochę się obawiam odnośnie ilości basu. Do takiego małego pokoju wystarczy IQ50, czy może lepiej IQ70?. Muzyka jakiej słucham to głównie rock, choć zdarzają mi się napady czegoś ostrzejszego albo w drugą stronę coś z klasycznej.
Druga sprawą jaką chciałbym poruszyć są kable. Będę niedługo układał podłogę w mieszkaniu i zastanawiam się jak sobie poradzić z nimi. Chyba będe się decydował na 5.1 (satelity też z serii IQ tylko później) ale w ostatnim mieszkaniu walające się po podłodze przewody mnie denerwowały. Jakie kable proponujecie do tego zestawu i czy można je poprowadzić pod panelami bezpośrednio po betonie i przycisnąc pianką? nie za bardzo moge puścić po ścianie w listwie ponieważ po obu stronach pokoju mam drzwi (jedne wejściowe i drugoe na balkon). Czy do wszystkich głośników musza być takie same przewody, czy do frontowych moga być lepsze niż do satelit?
 

tolko

New member
HILTI napisał:
... ale miałem zamiar kupić AVR 255 (zanim zorganizuję na całość gotówke może poradza sobie z pytaniem i wiatrakiem)

W moim z wrzesnia już nie ma tego problemu, no ale może miałem farta ;)
Co do kolumn to moje zdanie jak nie jesteś audiofilem, to nawet za dużo nie myśl (bo to pogarsza sprawę), kupuj Jamo s606 5.1, w komplecie ja wyrwałem całość za 4150. Gra aż miło posłuchać (choć na razie tylko w stereo) jak dla mnie bas jest sopko 203 milmetrowy głośnik niskotonowy robi swoje. Pokoje mamy podobne i nawet bez suba basu Ci styknie. Znajdź jakiś salon z odsłuchem to się sam przekonasz jak to gra :eek:k:
 

HILTI

New member
Dzięki za odpowiedź :eek:k: Zastanawiam się nad tymi Jamo też, ale więcej dobrego przeczytalem o KEF-ach (o IQ7 i w górę tak szczerze mowiąc...). Audiofilem nie jestem, ale cięgnie mnie w tą stronę... bronię się jeszcze wydatkami na góry :) Z technicznego punktu widzenia FEF-y posiadają ciekawą konstrukcję membrany (jestem fanem techniki po polibudzie ;). Zastanawiam się czy skos w pokoju za dużo nie przeszkodzi... Moze go pianką tłumiącą okleić? Jeśli chodzi o rozmiar pokoju to ktoś na tym forum pisał, ze za duze kolumny do małego pomieszczenia to też niedobrze, dlatego mam dylemat - IQ50, czy poczekać i dopłacić do IQ70?
Anyway - jak sobie radzicie z przewodami w pokojach? Macie jakies patenty na ukladanie ich?
 

tolko

New member
Ja na polibudzie miałem przedmiot optymalizacja :???: I doszedłem do wniosku: jak nie słychać różnicy to po co przepłacać :-D Ale w sumie nie namawiam Twoja kasa Twój problem, ja już mam to z głowy :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
HILTI napisał:
Anyway - jak sobie radzicie z przewodami w pokojach? Macie jakies patenty na ukladanie ich?
Listwy przypodłogowe albo naścienne. Jeśli jesteś przed remontem, to polecam korytka w ścianach - wygląda to świetnie, bo... wcale nie wygląda :grin: (niestety nie pomyślałem o tym wcześniej, także zostają mi tylko listwy, lub gołe przewody - ale lepiej nie kusić losu, bo moja Miniaturka obecnie jest na etapie czołgania i gryzienia kabli (ma na razie cztery zęby i dziewięć miesięcy)...

P.S.
Co do wielkości kolumn - powinny być dobrane do pokoju. Rozmyślałem nad Ikonami 7 (+1 głośnik średnioniskotonowy w porównaniu z Ikon 6), ale dobrze, że wziąłem mniejsze, bo przy 18 metrach^2 Ikony 6 grają naprawdę głośno (testowałem, gdy żona wyszła i zanim przyszli sąsiedzi: przy 11 godzinie na wzmacniaczu w pokoju było już nie do wytrzymania, a CD zaczął skakać od wibracji - czas pomyśleć o lepszym stoliku/izolacji od drgań).
 
Ostatnia edycja:

HILTI

New member
@"tolko":
Ja nie mówię przecież, że to jest zly sprzęt. Jedni nie słysza a drudzy słyszą, albo słyszą czasami albo wydaje im się, że słyszą - taka natura ludzka. Jak mam wydawać kase to chcę ją wydac nie tyle rozsądnie co po namyśle. Na pewno posłucham te Jamo przed wydaniem jak słusznie zauważyleś własnej kasy - nie martw się:) Jakie masz przewody do tego zestawu?
@"pejotpe"
Gratuluję Miniaturki;) Jesli chodzi o listwy przypodogowe to nie ma takiej opcji - mam drzwi po drodze i się listwy będą urywac. Szykuje mi sie nie tyle remont co wykończenie mieszkania, więc mam pole do popisu, ale nie za bardzo chcę kuć, żeby wstawiać jakieś duże korytka.
 
Ostatnia edycja:

tolko

New member
HILTI napisał:
)... Audiofilem nie jestem, ale cięgnie mnie w tą stronę...
Widocznie za bardzo się zasugerowałem tym zdaniem, co do kabli to też nie szalałem kupiłem jakieś z metra cięte z miedzi beztlenowej (chyba tak to się nazywało) firmy w tej chwili nie pamiętam ale cena była 25 zł za metr (co przy porównaniu kabli głośnikowych z obi itp wydaje się gigantyczną kwotą) na początku miał to być przekrój 4mm2, ale sprzedawca powiedział żebym nie szalał i styknie 2,5 mm2 front i centralny, 1,5mm2 na tył, sub już miał kabel więc miałem z głowy.
 
Do góry