zestaw 5.1 do ampli 7.1

yarson

New member
No właśnie, czy jest jakaś róznica pomiędzy podłaczeniem satelit jako tylne surroundy a jako normalne surroundy do ampli ??
Czy podczas kalibracji ampli sobie sam z tym radzi ??
Bo wydaje mi sie że jak podłączyłem je jako normalne to jakoś cicho "grają".
 

stefwal

New member
Jest różnica gdzie podpinasz. 5.1 podpinaj jako "normalne". Jeśli stoją z tyłu, to możliwe że w ampli masz opcję "surroundy z tyłu" to ją włącz. Dokup jeszcze dwa satelity i wtedy dopiero "bedziesz zadowolony" :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Podczas kalibracji Ampli sobie radzą, ustawiając niepodłaczone głośniki jako nieobecne.

Grają cicho bo to "suroundy", czyli "spece od tworzenia przestrzeni dzwięku" :mrgreen:, ale zawsze możesz sobie indywidualnie pogłośnić :roll:


Poza tym, to nie podałeś jaki to ampli itp. :twisted:.
 

yarson

New member
Ampli to JVC RX D 411 + zestaw Rubicon RP 26.
Co do jeszcze dwóch satelit-moze kiedyś, poczekamy zobaczymy...

Co do głosności surroundów to wiem do czego one służą, moze podczas ogladania filmu (jeszcze nie oglądałem) będzie to lepiej słyszalne, bo jak narazie oglądałem tylko ligę mistrzów na nsport (z dzwiekiem oczywiscie 5.1) i jakoś tych okrzyków, śpiewów kibiców z trybun za bardzo słychać nie było, no a powinno byuc chyba tak jak to ja bym na trybunach zasiadał :D

No dobra ale jeszcze sprawdze jak je podłaczyłem bo w sumie nie pamiętam...
 

stefwal

New member
yarson napisał:
bo jak narazie oglądałem tylko ligę mistrzów na nsport (z dzwiekiem oczywiscie 5.1) i jakoś tych okrzyków, śpiewów kibiców z trybun za bardzo słychać nie było, no a powinno byuc chyba tak jak to ja bym na trybunach zasiadał :D


Sprawdź czy oby na pewno jest to dzwięk DD 5.1 czy może jednak DD 2.0 :confused: :confused: :confused:
 
Do góry