zestaw 5.1 do 30m2

krystianG041

New member
Witam. Dużo poczytałem na forum jednak jeszcze nie wiem co będzie do mnie dobre. Audiofilem nie jestem, najlepszy sprzęt grający jaki miałem to Logitech Z960 i wydawały mi się spoko.
Mój salon to ok. 30m2. więc spokojnie rozmieszczę wszystkie głosniki, miejsce jest.
Moje preferncje to 50/50 muzyka/film. Głównie słucham muzyki klubowej trance/house/elektro czasem czegos spokojniejszego. Kino będzie podłaćzone pod Sony 55x8509C, więc fajnie jakby ampli obsługiwał Flac, 4k, miał WiFi i inne bajerki, jednak nie za wszelka cenę.

Duzo poczytałem i myślę nad takim zestawem:
-Onkyo 636
-Harman AVR 161 lub 171

kolumny:
Audio Pro 5.0 Avanto
sub REL T5

Czy to dobry zestaw? sprawdzi się też w muzyce? Nie miałem okacji ich odsluchac jeszcze, bede szukal w Poznaniu odsluchu. Proszę o opinie czy to dobry sprzęt.

Chcę wydać kwotę pomiędzy 4500-5500, wszystko zalezy od wspolczynniku jakosc/cena, jesli wielkiej roznicy nie bedzie to wole wydac 4500, a jesli warto to moze byc 5500zl.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W takiej muzyce dobrze spiszą się kolumny Klipsch połączone z Onkyo. Będzie dużo dynamiki zarówno w filmie i muzyce.
 

Rafal7

Banned
Kolego metrów już sporo taki rodzaj muzyki to klipsch lub jbl, dodatkowo kupiłbym na Twoim miejscu amplituner z wyjściem Pre Out i do tego wzmacniacz.
 

Rafal7

Banned
Osobiście uważam że kolumny powinny mieć conajmniej głośniki basowe o średnicy 20 cm czyli Jbl Studio 290 lub Klirpsch RF 28 lub 82.
Tymbardziej że taki metraż i takie gatunki muzyczne.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja na 30m2 mam Dali i bardzo sobie je chwalim :p ;-)
Świetne kolumny w dobrej cenie.
Klipsch RF-82II czy nowe RP-280F
lub JBL Studio 290 z Onkyo najlepiej seria 8xx ;-)
Musisz koniecznie posłuchać.
 
Do góry