ZESTAW 5.1 - BUDŻET 5 tys. !

MasterTom

New member
Witam wszystkich.
Co ciekawego obecnie można kupić w cenie do 5 tys.?
Ampituner do któego podłącze głośniki to będzie albo Onkyo 606 albo H/K 255. Jesli chodzi natomiast o głośniki to mam duży problem :confused:

Preferesncje to:
- 60% muzyka
- 40% filmy
- pokój 14m2

Zastanawiałem się nad:
1. JBL ES Pack
2. Klipsch F3/B2/C2+ Sub10
3 Klipsch RF-62 HT
4. Dali CONCEPT 6
5. inne

Miałby to być zestaw oczywiscie do kina domowego zatem koniecznie 5.1. Z góry dziękuję za wypowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głośniki KEF serii C, ale zestawiłbym to z Marantzem 5003
A z Twoich wybrałbym do muzyki HK 255 + JBL ES Pack.
 

MasterTom

New member
Dzięki Kiki za radę.

Słuchałem już Onko 606 i H/K 255 na głośnikach Klipsch F3 i te dwa ampitunery najbardziej mi odpowiadają, jakościowo i cenowo.

H/k był chyba lepszy w stereo a Onkyo było lepsze do kina domowego.

Co byłoby lepsze:
1. H/K 255 + Kef c7 + C3 + C6 + sub c4
2. Onkyo 606 + Kef c7 + C3 + C6 + sub c4
3. ... a może Klipsch RF-62 HT (rewelacyjne opinie na stronach zachodnich)

Dziękuję za pomoc.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ile ludzi tyle opini wiec raczej zdałbym sie na siebie dla mnie hk ma najlepsza jakosc dzwieku BA! nawet w opłacanym przez firmy numerze audio czy tam audio wideo tak twierdza :D i juz masz o HK

pozytywne opinie na forum
pozytywne opinie w "fachowej" prasie

:D
 

MasterTom

New member
Dzięki darkmajin
Czyli wypadałoby kupić:
H/K 255 + Kef c7 + C3 + C6 + sub c4

Teraz tylko namierzyć jakiś sklep ktróry tym handluje i gdzie możnaby zrobić odsłuch.
Pozdrawiam wszystkich
 

dawid_black

New member
z ampliego to też zdecydowanie polecam bardziej HK niż Onkyo.
co do kolumn to jeżeli zamierzasz słuchac wiecej muzyki to JBL odpadają, Kefy c7 to już dobry wybór, ale jeśli możesz to posłuchaj też coś z missionów, i zależy jakiej muzyki słuchasz to również przesłuchaj któryś model Yamahy z seri NS.
 

MasterTom

New member
Dzięki dawid_black za wypowiedź.
Jestem praktycznie zdecydowany na jeden z zestawów:

- Onkyo 606 + DVD-406 + Klipsch RF62 + RC52 + RS52 + Sub Rw-10d
- H/K 255 + Kef C7 + C3 + C6LCR + sub C4

Obecnie jestem na etapie szukania salonu na Dolnym Śląsku gdzie możnaby tego posłuchać.

Mój faworyt to zestaw numer jeden, test robiony przez zagraniczne pismo (Audio 8/2006 “KaufTipp”) wykazał wyższość Klipsch'ów na Kefami i to z seri Q
.
Testy testami, wiadomo trzeba samemu posłuchać i wybrać samemu coś odpowiedniego dla swojego ucha ale już coś czuję że za niedługo Klipschy zawitają w moim domu ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wiem co miałeś do tej pory w domu. Ale przy tym zestawie na Kefach spać spokojnie - nie pośpisz . Będziesz cały czas myślał od radości muzyki.
 

MasterTom

New member
Do tej pory miałem, a raczej jeszcze mam Logitecha Z-5500 podpiętego do porządnej karty muzycznej ale teraz czas na zmianę. Nie to żeby Logitech się nie sprawdzał, gra całkiem nieźle, znajmi którzy mnie dowiedzają są zachwyceni dźwiękiem z Logitechów. Ja jednak chciałbym coś więcej, oczekuję lepszej jakości dźwięku. Logitech zawsze pozostanie jednak tylko głośnikami komputerowymi z trochę plastikowym brzmieniem.

Powiem szczerze że już prawie byłem zdecydowany na Klipsch Rf-62 ale Kiki mnie trochę zbił z tropu pisząc o Kefach C7 ;)

A jak wygląda porównianie C7 do Q7 ? Czy różnica jest spora? Może warto dopłacić?

Bardziej odpowiadał mi dźwięk z Onkyo 606 i wolałbym ten ampituner podpiąc do kina domowego. Czy zatem Onkyo 606 + Kef Q7 to będzie dobre rozwiązanie?
 
Do góry