Zestaw 5.1 + amplituner = 5-6 tys

PanKrzysztof

New member
Cześć,

chce kupić kino domowe do pokoju salonu. Nie mogę jeszcze przesłać zdjęcia, limit 5 wypowiedzi :) Powierzchnia to 27 metrów.

Chce kupić zestaw 5.1 wraz z amplitunerem. Do odtwarzania filmów i muzyki mam konsole PlayStation. W przyszłości pewnie rozbuduje o jakiś dedykowany klocek do CD i mam w planach również gramofon. Szukam zestawu również trochę pod muzykę, zamierzam używać sprzętu w takich proporcjach: 30% filmy - 40% gry - 30% muzyka. Wiem, że kino domowe do muzyki średnio pasuje, ale muszę iść na kompromis. Muzyka z nastawieniem na ogólnie pojęty rock.

W grę wchodzi raczej nowy sprzęt, ewentualnie używany z zaufanego źródła.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z amplitunerów masz do rozważenia : Yamaha RX777, Marantz 5009, Harman 370, Denon X3100, Cambridge Audio 551R. Napisz w sprawie cen do blackninja. Ma fajne ceny np. na CA 551R. Na całą resztę pewnie też. Do rocka z kolumn posłuchaj Melodikę BL40, JBL Studio 280, Klipsch R-26F, Dali Zensor 7, Monitor Audio MR6/BX6, Q Acoustics QA 3050.
 

PanKrzysztof

New member
Z amplitunerów masz do rozważenia : Yamaha RX777, Marantz 5009, Harman 370, Denon X3100, Cambridge Audio 551R. Napisz w sprawie cen do blackninja. Ma fajne ceny np. na CA 551R. Na całą resztę pewnie też. Do rocka z kolumn posłuchaj Melodikę BL40, JBL Studio 280, Klipsch R-26F, Dali Zensor 7, Monitor Audio MR6/BX6, Q Acoustics QA 3050.

Dzięki za listę, biorę się za sprawdzanie. Co do głośników, to pytałem też znajomego i powtarza się Melodika BL40 - czy to jest to samo co Roth Audio? Pytam, bo to drugie wygląda lepiej wizualnie jak dla mnie, a cenowo bardzo podobnie. Zerknę również na pozostałe propozycje.

Przewertuje również poprzedni temat.

Jeszcze sprostuje wymiary pokoju - ta sama część od sofy do telewizora ma 20m w sumie, nie wiem czy ten wymiar coś zmienia.
 

lobos

New member
Bez reklam
Melodika BL40 to odpowiednik Roth Oli 40.
Tych drugich już nie produkują a całą serię przejęła Melodika.
To te same kolumny tylko pod innym logo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Melodika BL40 - czy to jest to samo co Roth Audio?
Melodika BL to "praktycznie to samo co poprzednia seria Roth OLI, obecnie Roth ma serie OLI RA 3 i RA 4- pewnie o te ci chodzi ;)
Generalnie też są ok, ale brzmieniowo wydaje mi się, że Melodika BL gra z większym kopem, posłuchaj i porównaj
 

PanKrzysztof

New member
Dzięki wszystkim za pomoc. Zapomniałem dodać, że w przyszłości chciałbym podpiąć gramofon - z tego co wiem, to musi być do tego specjalne wejście. Chyba, że da się to jakoś sensownie obejść.

Z podanych propozycji ma to tylko Yamaha RX-V777 - podejrzewam więc, że raczej nie jest to popularna opcja lub jest dostępna w droższych amplitunerach. Jest też w modelu wyższym Marantza 6009, ale z głośnikami lekko przewyższa budżet. Może dam radę to lekko naciągnąć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie lepiej kupić osobno przedwzmacniacz gramofonowy. Te wbudowane w amplitunery kd są słabej jakości. Z niedrogich np. Cambridge Audio Azur 551P lub któryś z oferty Pro-Ject-a.
 

PanKrzysztof

New member
Tego też się spodziewałem. Okej, mam już parę modeli na oku, wypadałoby coś osłuchać - jedyny salon, który znałem we Wrocławiu był przy ul. Widok, ale już go nie ma. Szybki rekonesans w google powiedział, że jest ich kilka - warto odwiedzić któryś***szczególnie?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Tego też się spodziewałem. Okej, mam już parę modeli na oku, wypadałoby coś osłuchać - jedyny salon, który znałem we Wrocławiu był przy ul. Widok, ale już go nie ma. Szybki rekonesans w google powiedział, że jest ich kilka - warto odwiedzić któryś***szczególnie?
Na Bolesławieckiej masz dwa (m.in. ten przeniesiony z Widoku)
Jadąc Legnicką w stronę centrum, mijasz TGG i Zachodnią po lewej, a po prawej masz wejście do obu (Fusic i Top HiFi & Video Design). Masz jeszcze MDBaudio na Gwareckiej (Kozanów).
Wszędzie warto, dla porównania większej ilości klocków.
 

PanKrzysztof

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, trochę z innej beczki. Mam w ścianach poprowadzone kable (niestety tutaj dałem ciała, bo raczej są jakieś najtańsze) i mam przygotowane miejsca na gniazdka - z racji tego, że kabel jest słabej jakości to nie robić typowego kontaktu tylko podciągnąć do głośnika, czy nie ma to znaczenia i robić gniazdko z wyjściami?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Tego też się spodziewałem. Okej, mam już parę modeli na oku, wypadałoby coś osłuchać - jedyny salon, który znałem we Wrocławiu był przy ul. Widok, ale już go nie ma. Szybki rekonesans w google powiedział, że jest ich kilka - warto odwiedzić któryś***szczególnie?
Szczególnie to warto później sprawdzić ceny u blackninja.
 

PanKrzysztof

New member
Trochę mam mało czasu na odsłuchy, chyba zdam się na forum i zamówię u blackninja.

Kolejne pytanie - czy centralny głośnik można postawić w szafce? Telewizor mam zawieszony zaraz nad, i będzie zasłaniał - Jest zawieszony optymalnie na wysokości wzroku, więc nie chce go przesuwać, a szafkę mam robioną na wymiar. Jest podzielona na 3 segmenty, na środku zostawiłem najwięcej miejsca na wysokość na amplituner no i teraz wychodzi na to, że muszę wstawić tam głośnik.

Sprawdzałem wymiary centralnego z JBL Arena i zmieści się akurat, ale czy takie ustawienie nie wpłynie niekorzystnie na dźwięk?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jeśli głośnik ma konstrukcję zamkniętą (a pewnie ma) nie masz się czego obawiać.
Wiele osób umieszcza centralkę w taki własnie sposób.
 

PanKrzysztof

New member
Będę zmuszony postawić jedno na drugie ewentualnie oddziele jeszcze półką, ale tak dosłownie na styk - podejrzewam, że ampli się***grzeje i górą oddaje ciepło, więc na dół głośnik?
 

PanKrzysztof

New member
Nie znalazłem opcji edycji posta, jak jest to z góry przepraszam.

Wrzucam schemat pokoju - po prawej stronie jest wolna przestrzeń, gdzie będzie stał stół. Pomiędzy kanapą i tv jest pusto - na razie, potem wypełni to dźwięk :) Ta "wyrwa" nie będzie specjalnie przeszkadzać? Po tej stronie chce postawić suba.

Jeszcze jedno pytanie z podłączeniem - telewizor i amplituner podłącze przez hdmi z arc, resztę sprzętu podłączać do amplitunera przez hdmi, czy bezpośrednio pod TV i tylko wyjść z dźwiękiem pod wzmacniacz?
 

Attachments

  • Zrzut-ekranu-2015-05-24-o-13.22.47.jpg
    Zrzut-ekranu-2015-05-24-o-13.22.47.jpg
    7 KB · Wyś: 52
Do góry