Zestaw 5.0

Aharon

New member
Witam,

Śledzę forum od pewnego czasu, ale jak narazie mam mętlik w głowie. Chcę dobrać kolumny do onkyo 606 muza 60 % kino 40%. Pokój trochę nietypowy otwarty na przedpokój w sumie 23 m2 z kawalkiem przedpokoju. Sam pokój wygląda troche jak odwrócone L. A z przedpokojem jest prawie kwadrat. Dlugosc 4,5 m, szerokosc 5,5m z tym, że zestaw stoi na szerokosci 3,5 metra (w zalaczniku rysunek:). Muzyka - rock lata 80 ale i Rebeka Pitgon czy Sara.K.
Kilka zestawow juz wykluczyłem: tanoye f4, rubikony i troche zestawow do 2,5 tys (w mm...). Narazie z tego co słuchałem spodobały mi się jedynie jbl e90. Zestawy które wchodzą w grę:
1) Mission na m35i
2) Dali concept 6
3) Jamo 605
4) Jbl e80/e90
5) Ceelsetion F28
6) Klipisch Reference RF-10 HT
7) Koda SL-800 F
8) Paradigmy 7v5 (ale to juz ostatecznosc, bo cena okolo 1500 wyzsza)
Powyzszych kolumn nie sluchalem, a że troche ich duzo to proszę o poradę, które ewentualnie wykluczyć. Cena koło 3,5 tys, ale jak mocno warto to i może wycisnę 4,5. Audiofilem nie jestem ale różnicę dobrego zestawu potrafię wysłuchać:)

Pozdrawiam
Aharon
 

Attachments

  • pokoj.JPG
    pokoj.JPG
    21,9 KB · Wyś: 248
Ostatnia edycja:

Aharon

New member
Dzieki za odpowiedz

Odsłuchałem tych głośników w porownaniu z seria E i muszę powiedzieć, ze bardziej mi pasowały właśnie E. Jednak po odsłuchu stwierdziłem, że za bardzo mają podbite basy i pozostałe pasmo jest jak by w tle i raczej bedzie ciezko w stereo. Prosiłbym o opinie forumowiczych, którzy mają w swoim zestawie jamo 605 lub 607 oraz mission m35i jak Wam powyższe kolumny sprawdzają sie w stereo i w kd.
 

Aharon

New member
Z odsłuchem Paradigm i Jamo muszę poczekać do czasu wybudowania salonu audio (okolo 2-4 tygodni):( Chyba, że ktoś może mi polecić jakiś salon audio w Białymstoku, gdzie mają te kolumny do odsłuchu, w Audiofil-u nie ma.
Co do Monitor Audio to raczej seria Bronze w moim zakresie cenowym wchodzi w grę. Wiem, że nic nie zastąpi odsłuchu ale może ktoś z forumowiczów jest na tyle osłuchany, że potrafi w skrócie opisać wady i zalety tych kolumn. Np.: kolumny x ciepły dzwięk, średni szybki bas, szeroka scena itp.
Najbardziej mam wyczolone ucho na dźwięki gitary i jej ciepłe brzmienie, z racji tego, że czasami też trochę szarpię druty:D.
Zależy mi na wyborze, jakość w stosunku do ceny. Mam zamiar przeznaczyc kolo 3,5 tys, ale jak bedzie warto to dozbieram jeszcze jakis 1000.
Najbardziej ze wzgledu na cenę, wymiary, kolorystykę, dane techniczne pasują mi jamo 605, 607 i mision m35i, niestety mało jest w sieci na ich temat...
Nic, trzeba sie uzbroić w cierpliwość i poczekać na ten salon.:roll:
 

Aharon

New member
don111 - nie wiem jak mam rozumieć Twoją wypowiedź- na tym forum nie ma nic po za jbl?, czy żałujesz, ze sam masz jbl?

Co do pasma to sie nie zgodzę: Głośnik centralny JBL EC25 pasmo przenoszenia 80 Hz - 20 kHz, jamo C 60 CEN: 55 - 20.000 Hz.
Po za tym, jak pisałem wcześniej z tych co słuchałem tylko na jbl-e zwróciłem uwagę, tylko, że czegoś mi w nich brakowało i szukam dalej...
 

don111

Banned
nie posiadam JBL :)
moja sygnaturka to taki żart, ten sprzęt to kiedyś był tutaj absolutnie jedyny "słuszny" wybór, teraz bym powiedział już "tylko" jeden ze słusznych dwóch wyborów jeśli chodzi o kolumny :)
z pasmem przenoszenia też żartowałem, JBL ma bardzo szerokie, najszersze :) tylko dziwnie słabo to słychać...
 
Do góry