Zestaw 5.0 z Onkyo Tx Rz 800

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Niedawno zmieniłem amplituner na Rz 800, z którego jestem mega zadowolony, aczkolwiek z racji tego że gra on z Quadral Quintas 6000 czuje pewny niedosyt ;) Zaczynam powoli odkładać kasę na nowy zestaw kolumn, dużo czytam w necie, no i niestety jak to często bywa im więcej wiem, tym mniej wiem ;) W grę wchodzą raczej kolumny podłogowe, podstawki raczej mnie nie rajcują. Budżet to ok. 5000 zł na cały zestaw, wiadomo jak to zawsze bywa im mniej tym lepiej. Miejsce jak i rozstawienie przyszłego zestawu obrazuje mniej więcej post nr. 8692 w "Nasze zestawy". Dodam że salon połączony jest z kuchnią... Teraz tak, moi faworyci jak do tej pory :
1. Jamo C 97 C 91 C 9 CEN Zestaw kolumn 5.0 - Dystrybucja Hurt Detal AUDIO - imperiumAUDIO.pl
2. Klipsch Reference R-28F + R-25C + R-15M SET 5.0 - Dystrybucja Hurt Detal AUDIO - imperiumAUDIO.pl
Jak się domyślam większość z was doradzi Klipsch, bardzo bym jednak prosił o rzeczową argumentację dlaczego ? Jamo mega podobają mi się wizualnie, no i są troszkę tańsze, ale czy gorsze ? Wiem że najlepiej umówić się na odsłuchy , być może tak zrobię kiedy będę miał taką możliwość (na chwilę obecną nie mam) , ale na razie szukam, zastanawiam się no i przede wszystkim zbieram fundusze ;) Z góry dziękuję za wszelkie konkretne argumenty przemawiające za jednym lub drugim zestawem... a może za jakimś zupełnie innym ???
 
Do 5tyś to możesz jeszcze spojrzeć na Dali Zensor7, Heco Music Style 900, Jbl Studio 280.
Wiesz sam jak to jest, samemu posłuchać trzeba. Opcji kilka masz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

JerzykWu

New member
Ja mam Onkyo TX-RZ800 i Monitor Audio MR 4 w zestawie 5.0 - jak dla mnie jest ok. Niestety nie mam porównania do innych zestawów. Wcześniej miałem Rubicony, też w zestawie 5.0 -----jak zorganizuję jakieś "lewe" pieniążki to wymienię sobie tylko fronty na jakieś inne, ale większe MA.
 

jonbravo77

New member
Witam. Ja polecić mogę Tanoy 7.1 grają z RZ 710 i jestem bardzo z nich zadowolony . Chociaż myślę że tylko odsłuch pomoże w wyborze . pozdro

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Wcale nie jest tak oczywiste, że większość zaproponuje Klipsch ;-)
Ja osobiście miałem R-28F a słyszalem kilka pozytywnych opinii o serii C od Jamo.
To już nie jest seria S, która była bardzo popularna lecz budżetowa a co za tym idzie dobra na początek przygody ze sprzetem ;-)
Jamo Concert wizualnie faktycznie niezłe ;-)
Co do Klipsch Reference Basic to wielkie kolumny, które ni jak mają się do Reference Premier.
Miałem okazję słuchać tych drugich i grają lepiej. Nie ma się co oszukiwać.
Zależy też czego słuchasz i czy kolumny bardziej do kina czy rownież do muzyki?
Klipsch sprawdzi się na pewno w kinie. Poza tym z Onkyo zgrywa się znakomicie.
Jamo C97 nie słyszałem, więc myślę że warto byloby je odsłuchać.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Chodzi mi głównie o kino domowe, muzyki również dużo słucham, ale nacisk kładę na film... Tak jak pisałem, zakup kolumn dopiero za jakiś czas, na razie "rekonesans" ;) Skusilem się jeszcze na zakup kolumn do atmosa ELAC debiut A4, czekam na dostarczenie... pewnie wielu z was będzie uważać że nie jest to końca udany zakup, ale nie mam możliwości powieszenia kolumn na suficie, więc w grę wchodziło tylko takie rozwiązanie... myśląc przyszłościowo pewnie powinienem kupić klipsch, ale były nie na moją kieszeń...
 
Do góry