Zestaw 5.0 Koda AS-8808 - opinie

kobolko

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zainstalowane niewielkie kino domowe w pokoju z aneksem kuchennym, całość o powierzchni ok 15 m2 i to raczej "długa niż szeroka" :). Odległości są na tyle niewielkie (mało miejsca), że nie mogę zastosować głośników "wielkogabarytowych". System oparty jest na ampli Onkyo TX-NR609, pracującym z zestawem 5.0 Infinity Minuette MPS (suba nie liczę). Jak wspomniałem, przestrzeń jest niewielka, więc głośniki są rozmieszczone na przeciwległych ścianach. Nie chcę inwestować w drogi sprzęt, bo w planach (na razie czasowo nieokreślonych) prawdopodobnie będę zmieniał mieszkanie. Chcę na razie zmienić "leciwe" Infinity na coś może nowszego, z nieco lepszymi parametrami/ odsłuchem do max. 1000,- (5.0 - sub zostaje). Wynalazłem coś takiego jak KODA AS-8808. Czy ktoś miał możliwość odsłuchu tego zestawu? warto dać za niego 800,-? podam tylko, że teoretycznie Infinity mają pasmo od 200Hz, więc teoretycznie KODA ma znacznie lepsze parametry. Z góry dzięki za sugestie.
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z subem już wyglądają te Infinity całkiem inaczej.
Obejrzyj JBL Cinema 300 , Harman HKTS 9BQ lepiej grają i lepiej wykonane.
 

kobolko

New member
Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście z subem grają przyzwoicie (sub Magnat Monitor Supreme 301A). Ale szukam czegoś, co pozwoli mi na obniżenie progu odcięcia z powiedzmy 120Hz satelity -150Hz central (tak odciął mi ampli po użyciu kalibracji Audysey przy teoretycznym progu przenoszenia przez Infinity min. 200Hz) do progu powiedzmy 80-100Hz. Przyjrzę się sugerowanym zestawom. Jakby co - dzięki na razie :)
Pozdro.

Po sprawdzeniu obu sugerowanych zestawów mam przynajmniej dwie wątpliwości: otóż w zestawie JBL nigdzie nie mogę znaleźć danych dotyczących pasma przenoszenia satelitów (jest podane ogólne pasmo, które "wyrabia" sub, czyli od 32Hz), natomiast przy zestawie HK na stronie producenta podana wartość max wzmacniacza wynosi 10W (?). Czy ja coś źle odczytuję?
Pozdro.

ok, doczytałem w pdf parametrów HK - rozpiętość ampli 10-80W. Ale pozostaje ten sam problem: nie ma żadnych danych dotyczących pasma przenoszenia satelitów i centralnego, podane jest łączne pasmo od 45Hz (które znowu generuje sub). Czy są gdzieś dane bardziej szczegółowe dotyczące samych satelitów zarówno JBL jak i tych HK?
Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kobolko

New member
Czyli innymi słowy nie ma sensu zamiany obecnych Infinity na "podobne" zestawy, które tak czy siak nie zejdą ze względów konstrukcyjnych poniżej powiedzmy 100-120Hz? Czy będę odczuwał różnicę?
Chodzi o to, że przy obecnym zestawie zbyt wysoko ustawione odcięcie skutkuje wyczuwalnym przesunięciem sceny dźwiękowej ze względu na dość nieszczęśliwe umiejscowienie suba nie z przodu, pomiędzy lewym i prawym, ale z boku, w wąskiej przestrzeni między boczną ścianą a rogówką. Akurat ten Magnat radzi tam sobie nadzwyczaj dobrze (brak fal stojących, niski, może niezbyt ale wystarczająco precyzyjny bas). Niestety jednak wyczuwa się, że część pasma w okolicach 100-200Hz leci właśnie stamtąd. Stąd moja potrzeba zmiany satelitów na takie, które poradzą sobie z częstotliwościami w okolicach 100-120Hz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kobolko

New member
Jest to jakieś rozwiązanie, ale obawiałbym się rozjechania barwy - inaczej będą grały central i satelity, inną barwę mogą mieć monitory. Chyba, że masz na myśli wymianę również centralnego tej samej marki, jak lewy i prawy.
Czy różnica w brzmieniu między tymi Infinity, a polecanymi przez Ciebie HK warta jest zachodu?
Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry