Zestaw 5.0 do 8k na 35 metrów

Artixz

New member
Witam. Jakich kolumn warto posłuchać mając 8 tysięcy na zestaw 5.0. Ma to grać z Marantzem SR7008 na powierzchni ok 35 metrów. Kolumny przednie w małej odległości od ściany tylnej. Na boki przestrzeń otwarta. Czy jest sens ładować się w drogie tylne głośniki i np wziąć lepszy front i central, a tyły dać np z serii niższej. Słucham 65% muzyka, pozostała część filmy
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaka muzyka? Tył i centralny najlepiej z tej samej serii. Szczególnie na centralnym bym nie oszczędzał. A suba pod filmy masz?
 

Artixz

New member
A jaka muzyka? Tył i centralny najlepiej z tej samej serii. Szczególnie na centralnym bym nie oszczędzał. A suba pod filmy masz?

Nie mam sprecyzowanego gatunku - rock, pop, jazz, klasyka - zależy co w ucho wpadnie. Suba posiadam ale jest to stary klunkier jamo który służy mi do dzisiaj. Do filmów daje rade, kanapą zatrzęsie. Wiem ze na centralnym sie nie oszczędza ale co do tyłów mam wątpliwości. Muzyki słucham tylko stereo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poszukaj gdzieś do odsłuchu Dali Ikon.
To dobre kolumny, dobrze zgrywają się z Marantzem, teraz są wyprzedawane więc dostępność zrobiła się niestety mocno ograniczona...
 

Artixz

New member
Poszukaj gdzieś do odsłuchu Dali Ikon.
To dobre kolumny, dobrze zgrywają się z Marantzem, teraz są wyprzedawane więc dostępność zrobiła się niestety mocno ograniczona...

To jest fakt, byłem wstępnie nimi zainteresowany, ale zestaw 5.0 chodzi po 10k a z tych dostępnych raczej nikt z ceny opuścić nie chce. Monitor Audio, nie miałem okazji posłuchać ale nowe silvery nie przekonują mnie wyglądem i bass reflex z tyłu - seria 8. 6 chyba będzie za mała na moje metry.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Widzę, że masz Paradigmy, więc może one tymczasowo na tył, a zainteresuj się nowymi frontami + central
Zerknij też na Focal Aria 928, najtańsze widziałem za 3,5 tyś
8 tyś to i dużo i nie dużo, ale warto już kupić takie kolumny, które cię będą satysfakcjonowały i za szybko nie będziesz chciał zmieniać, więc czasem warto rozłożyc zakup na etapy, tym bardziej jak juz coś się ma, co bedzie można wykorzystać ;)
A tylny basreflex do przeżycia, zresztą każde kolumny muszą mieć "czym oddychać"
 

lobos

New member
Bez reklam
Bazę w postaci SR7008 masz świetną. Może Paradigm do kompletu?
Paradigm Monitor 11 v.7 + Center 3 v.7 a te co masz na tyły?
Chyba, że brzmienie Ci nie odpowiada i chcesz coś zmienić?
 
Do góry