Zestaw 5.0 do 3.5 tyś zł.

bartek89

New member
Witam,

Mimo, że jestem nowym użytkownikiem tego forum to spędziłem na nim już sporo czasu szukając odpowiedniego zestawu kolumn 5.0 do kina domowego.

Poszukuje kolumn grających "przyjemną w odbiorze barwą",tj. z nisko schodzącym miękkim basem i ciepłym brzmieniem lecz bez przesady. Lubie gdy kolumny grają z jajem (wykopem) i czuć w nich mięsistość i moc nawet przy cichym słuchaniu. , określenie moich oczekiwań jest dość trudne jednak o tym poniżej:

Słuchałem już:

*Indiana Line Nota zestaw 5.1 z subem Velodyne.
Zestaw w takiej konfiguracji fajnie się sprawował w kinie, jednak gdy wyłączyliśmy subwoofer i grały same kolumny to dźwięk mimo, że był bardzo szczegółowy, wyraźny to jak dla mnie może ciut za nijaki, po prostu nudny.Odsłuch robiliśmy zarówno podczas oglądania filmów jak i słuchając w stereo. Grało to pod denonem x1100. Swoją drogą sprzedawca mnie przekonuje, że w tej cenie i nawet gdy dołożę 1 tyś nie znajdę nic lepszego.

*Audio Pro...
Dokładnego modelu nie pamiętam, jednak nie wyróżniały się niczym w stereo a przede wszystkim miały boczne głośniki niskotonowe co na starcie je dyskwalifikuje. Napędzał to jakiś wzmacniacz.

*Monitor Audio MR6
Jak dla mnie płaski dźwięk, bas słabiutki taki "twardy", i w zasadzie to wszystko co zapamiętałem. grało pod denonem x2100 i odsłuch niestety tylko w stereo.

*Kef C7
Odsłuch jednocześnie z MR6, czyli piosenka na jednych i od razu na drugich głośnikach. W Kefach czuć było moc i mięsistość w brzmieniu, pokazywały charakter czego nie mogę powiedzieć o MR6. Bas był przyjemny i momentami masował moje plecy... Słuchałem ich z przyjemnością, dźwięk był ciepły lecz nie nudny, ładnie budowały scenę.

I teraz moje pytanie co mi polecicie ? oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje. mieszkam w okolicach Rzeszowa i problem jest z odsłuchami...

W chwili obecnej jestem umówiony na jeszcze jeden odsłuch Indian, lecz cały czas mam przed oczami odsłuch C7 i muszę przyznać, że to w chwili obecnej mój faworyt, mimo że droższy o ponad 1 tyś zł.


Pomieszczenie o pow. ok 20 m2.
Amplituner Denon x2000.
Posiadam jeszcze aktywny sub który na chwilę obecną mi wystarcza.
Preferencje muzyczne dość szerokie czyli od hh przez dramy, acdc po spokojną muzykę i nawet czasami jakiś koncert Stinga. Często po prostu włączam 4fun.tv...
Sprzęt podpięty cały czas do TV więc film/muzyka po połowie.
Cena za zestaw 5.0 max 3500 zł

Dobrze by było aby kolumny miały przedni otwór BR.

Liczę na pomoc w wyborze kolumn.

Pozdrawiam Bartek.

ps. jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
A może to nie wina kolumn tylko amplitunera, który był podłaczony do zestawu. Z reszta X2000 tez nie jest jakąś rewelacja do stereo. Wszystkie ustawienia tylko na automacie i bas treble. To jak mozna to skonfigurowac pod siebie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
C7 fajne kolumny. Z Indiany posłuchaj Tesi 560. Tak jak kolega wyżej pisał Dali Zensor tylko ja bym posłuchał 7.
 

bartek89

New member
Zdaje sobie sprawę, że X2000 w stereo nie jest jakimś cudem, jednak z moimi starymi kolumnami gra na pewno lepiej niż z nowymi MR6. Stary kolumny to obudowy z unitry, jednak woofery zmieniane na jakieś 100 W. (głośniki dostałem).
Dali Zensor 7 - ładne z wyglądu, a to też ważne. co do odsłuchu to widzę że powinny być w nautilusie, jednak tam pobierana jest kaucja za odsłuch 50 zł. no i w kombinacji 5.0 przekraczają znacząco budżet cena około 4800...
 

bartek89

New member
Ciekawa propozycja. tylko cena powyżej 3,5 tyś za set 5.0...
Już wcześniej myślałem nad tym Studio 280, tylko kwestia tylnego BR, ile minimum musi być kolumna odsunięta od ściany ?
I co w przypadku gdy kolumny tylne (efektowne) muszą być zamontowane na ścianie (tam też jest tylny BR) ?
 

bartek89

New member
to zależy od tego czego oczekujesz, ja mam 35 cm

Jak to rozumieć ? bliżej-dalej od ściany jakie różnice.

Napisz coś więcej o tych kolumnach, jakie wrażenia (wady, zalety), czego słuchasz i czy masz 2.0 czy 5.0

Edit: Jak się mają te kolumny (studio 280) w bezpośrednim starciu z Kefami C7 ? może ktoś słuchał jednych i drugich...
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ciekawa propozycja. tylko cena powyżej 3,5 tyś za set 5.0...
Już wcześniej myślałem nad tym Studio 280, tylko kwestia tylnego BR, ile minimum musi być kolumna odsunięta od ściany ?
I co w przypadku gdy kolumny tylne (efektowne) muszą być zamontowane na ścianie (tam też jest tylny BR) ?
W sprawie ceny napisz do BN, będziesz mile zaskoczony.
 

bartek89

New member
na pewno tak zrobię, jednak proszę o odpowiedź na poniższe pytania.

Jak zamontować kolumny efektowne i centralny z tylnym BR na ścianie, aby miało to ręce i nogi...

Jak to rozumieć ? bliżej-dalej od ściany jakie różnice.

Napisz coś więcej o tych kolumnach, jakie wrażenia (wady, zalety), czego słuchasz i czy masz 2.0 czy 5.0

Edit: Jak się mają te kolumny (studio 280) w bezpośrednim starciu z Kefami C7 ? może ktoś słuchał jednych i drugich...
 
Do góry