Zestaw 5.0 do 3.000, duży pokój.

Enjoy

New member
Mam wielką prośbę. Zamierzam kupić budżetowy zestaw kina domowego (mój pierwszy, dodam – do tej pory muzyki słucham z 10 letniej wieży stereo Philipsa).
Zestawu będę używał w stosunku 70% muzyka (elektroniczna, trip-hop, synthpop, rock) i 30% kino (koncerty, teledyski, filmy – chciałbym wreszcie doświadczyć dżwięku przestrzennego).
Jeśli chodzi o preferencje grania danego zestawu - nie zależy mi na „jak najgłośniejszym”, ale na wyraźnym, głębokim i dość wiernym odtwarzaniu dźwięku. Lubię (pewnie jak większość ludzi) przyjemny głęboki bass (szczególnie w trip-hopie).

Zestaw stałby w pokoju 25m2 (wysokość pokoju 3m), do pokoju przylega „otwarty” aneks kuchenny ok 10m2.

Budżet około – 3000zł.

Proszę o doradzenie jaki sprzęt wybrać?

Mam też kilka typów, które wypatrzyłem w sieci:

1. Yamaha RX-V463 + Yamaha DVD-S663 + JAMO S606 HCS3
2. Yamaha RX-V463 + Yamaha DVD-S663 + WHARFEDALE VARDUS 300
3. Yamaha RX-V463 + Yamaha DVD-S663 + QUADRAL Quintas 500

Ale wogóle nie wiem czy idę w dobrym kierunku. Z góry dziękuję za wszelkie rady.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jezeli chodzi do 3K to te jamo sa calkiem niezle , ale jezeli chodzi o bas i w kinie, nisko schodzacy to proponuje to zero obok piatki zmienic na jedynke :)
 

majk!

New member
Jeśli w większości ma być muzyka, to proponuję dobre stereo. Ampli kina domowego choćby nie wiem co nie zagra Ci dobrze muzyki. Sam to już przerabiałem.
 
Do góry