zestaw 5.0 albo 5.1 do yamaha rx-v459

akopi

New member
proszę o pomoc w wyborze głośników do amplitunera yamaha rx-v459. raczej zestaw bez subwoofera. pokój ok. 25m2, kino 60% muzyka 40%, muzyka głównie rockowa, ale też troche elektroniki i chiloutu. fronty będą rozstawione w odległości ok. 2,30, a między nimi samsung LE40A656 i tu pytanie czy nie za blisko?? ustalony budżet nie imponujący (1000zł :/), ale jestem pewien, że zaproponujecie coś sensownego. gdyby na przesłuchaniach była bardzo zauważalna różnica w jakości dźwięku może udałoby mi sie utargowac jeszcze jakieś 700zł.

przeglądałem posty na ten temat i wyszukałem takie opcje:


JAMO S 506 HCS3 – 1298zł; Jamo S 606 HCS 3 – 1639; Quadral Quintas 500 – 999 ; YAMAHA NS-50/NSP-60 – 1 097; Tannoy Mercury F3/R Sub 5.1 – 1799

co z tego wybrać, a może jakiś inny zestaw?
co z tą odległością od tv?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akopi

New member
blackninja napisał:
Ampli możesz zmienić, a kolumny pasują do wielkości pomieszczenia.
Amplituner zamówiłem w zeszłym tygodniu :) wiem że stary, bez HDMI i w ogóle niższa półka, ale za niecałe 600 zł i z 2-letnią gwarancją chyba sie opłacało? teraz oglądam filmy na monitorze 19", dźwięk idzie przez logitechy za 30 zeta, a muzyki słucham na 15-letniej kompaktowej wieży technics, więc przeskok będzie taki jak z malucha do vw polo co najmniej :D
jakby ktoś mógł odpowiedziec laikowi co z tą odległością frontów od tv?? no i czy ten rx-v459 pociągnie jamo s606?
 

akopi

New member
przemowroc napisał:
Yo , miałem ten ampli i spokojnie pociągnie te kolumienki. Ma niezły zapas mocy szczególnie w KD.
dzięki za info :D
a ta mała odległość frontów od tv, to nie problem?? gdzieś wyczytałem, że jak tak blisko to konieczne jakieś ekranowanie żeby nie było zakłóceń. stąd moja upierdliwość w tym temacie :mrgreen:
 

Matrix26

New member
Spokojnie mogę polecić Tobie Jamo S606 do amplitunera yamahy.Co prawda Ja mam model troszkę wyższy ampli 463 ale naprawdę wszystko ładnie ze sobą współpracuje.Ja jestem zadowolony.Moim zdaniem troszkę będzie brakowało tego subwoofera,ale zawsze możesz z czasem dokupić.
 

leonid113

Member
Koledzy mam Yamahę RX-V459 i uległ mi zniszczeniu pilot. Może ktoś wie gdzie kupić nowy oryginał lub zamiennik aby obsługiwał wszystkie funkcje?.
 

leonid113

Member
Kolego henry 1979 dzięki za podpowiedź.jestem tam zarejestrowany więc powinno byc ok. Jeszcze jedno czy ktoś zna kod tego oryginalnego pilota (RAV307)Yamahy?. Chodzi mi o to, że mam samouczka SILVERCRESTA i może jak bym wklepał kod to może będzie obsługiwał ten mój amplituner RX-V459?.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolego henry 1979 dzięki za podpowiedź.jestem tam zarejestrowany więc powinno byc ok. Jeszcze jedno czy ktoś zna kod tego oryginalnego pilota (RAV307)Yamahy?. Chodzi mi o to, że mam samouczka SILVERCRESTA i może jak bym wklepał kod to może będzie obsługiwał ten mój amplituner RX-V459?.

Takie kwestie najlepiej u dystrybutora, okazuje się, że wcale nie aż tak drogo wychodzi, a przynajmniej pewność, że będzie działać ;)

Henry widzę, że zmieniłeś szatę graficzną sygnaturki ;-)
Spostrzegawczy jesteś :)
Poprzednia za bardzo po oczach dawała ;)
 

leonid113

Member
Witam.Dzięki wszystkim za podpowiedzi, ale silvercrest dał radę. Nauczyłem go funkcji z oryginalnego i hula jak złoto..
Jeszcze jedna kwestia, czy ktoś może podpinał do tego ampa RX-V459 na przód polskie kolumny 6 ohm?
Ja jadę na oryginalnych Yamahy Ns-P50 jest tak sobie z basem, kolega ma Fiesty i jest lepiej z basem a może ktoś ma coś lepszego aby podbić jeszcze bass na tym ampku? oczywiście bez suba.
 
Do góry