Zestaw 2.1 - muzyka, filmy w małym pokoju

Goblin_Janus

New member
Witam,
Już od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany mojego zestawu 2.1 na coś nowszego i lepszego. Obecnie mam JVC NX-F3 i celuję w taką samą konfigurację. W związku z tym, że mam mały pokój wybrałem największe z możliwych głośników, które mi pasują czyli Definitive Technology ProMonitor 800 (miałem jeszcze do wyboru Cambridge Audio MINX Min22/ 21, Polk Audio Blackstone TL2/ TL1, Boston Acoustics SoundWare, ale chyba te są najlepsze).

Zastosowanie to głównie muzyka (w dużej mierze filmowa, np. Lord of the rings complete recordings), a poza tym filmy i gry komputerowe, a także radio.

Wymagane połączenia z:
- monitorem
- odtwarzaczem blu-ray
- komputerem.


Na jednej ze stron sklepów audio jest napisane, że głośniki potrzebują wzmacniacza 10 - 200W, a w specyfikacji producenta jest podane, że power handling wynosi 10 - 150 W na kanał.

W związku z tym dokładnie nie wiem jakiej mocy im potrzeba. Dodam, że mam mały pokój (około 6 m2) i głośniki w różnych odległościach od miejsca siedzącego (około 50 i 150 cm - da się to skalibrować?).

W tej sytuacji nie wiem czy mam kupić amplituner kd, amplituner stereo, czy też wzmacniacz. Chcę, żeby to dobrze grało, żebym umiał to skonfigurować w łatwy sposób i jednocześnie miało wyżej wymienione możliwości połączeniowe. Nie zależy mi natomiast na wifi, airplay i innych dla mnie zbędnych dodatkach.

Jednocześnie chciałbym dołożyć do tych głośników subwoofer (nie wiem tylko jaki - wiem tylko, że musi być :)), a także odtwarzacz blu-ray (najlepiej tej samej firmy co amplituner/wzmacniacz, żeby stanowiły jedną "wieżę" oraz żeby głośność i przełączanie utworów można było obsługiwać jednym pilotem).

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu.
Budżet na wszystko (razem z głośnikami) to najlepiej 3500 (max 4500)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Każdy najmniejszy wzmacniacz poradzi sobie z małymi głośnikami na małym metrażu z wielkim zapasem.

Nie szkoda ci kasy na takie małe pierdziawki. Nie wolałbyś po prostu małe monitory i mieć dźwięk przyzwoitej jakości? I to bez suba...
Ze względu na sugestie sprzętu domyślam się że mieszkasz na wyspach?

EDIT
O co chodzi ci z tym połączeniem z monitorem? Obrazu na tym nie wyświetlisz ;)
 

Goblin_Janus

New member
Jeden ze sprzedawców mi mówił, że np. amplituner Pioneer VSX-S510-K jest w słaby i nie brakuje mu mocy przy filmach, dlatego pytam.

Moje ograniczenia są spowodowane wielkością pokoju. Głośnik musi być w granicach HXWXD 20x12x12,5. Z tego względu nie wiem czy może być coś lepszego niż te, które znalazłem (mieszkam w Polsce).

Monitor - od komputera :)

Bardzo bym prosił o jakieś konkretne propozycje.
 

lobos

New member
Bez reklam
Do tak małego pomieszczenia chcesz wstawić subwoofer? ;-)
Jak chcesz na siłę suba to polecam taki zestaw jak ma rafa@rafa w sypialni + mały sub z serii Zensor:
- Marantz NR1504 + Dali Zensor 1 + Dali Sub E-9F.
 

Goblin_Janus

New member
Mam subwoofer, chcę go tylko zastąpić z racji tego, że to co mam sprzedam w zestawie.
Dali Zensor 1 są za duże niestety, pisałem, że głośnik musi być w granicach HXWXD 20x12x12,5.
Dali Sub E-9F nie mieści się w budżecie ;/

Więc jedna propozycja to Marantz NR1504. Jakieś inne może?
 
Do góry