Zestaw 2.1 do TV

mperlam

New member
Cześć. OD jakiegoś czasu jestem posiadaczem TV LG 32LE450 ale jakość dźwięku mnie nie zadowala (brak basu). Szukam zestawu 2.1 do telewizora ale niestety sytuacja jest troszkę dziwna bo nie mam zbyt dużo miejsca na subufer i chciałbym go umieścić w szafce, głośniki na szafce więc dobrze by było jeżeli byłyby one dość niskie (bo chyba lepiej by było gdyby stały przed a nie za). Sytuacja jest dziwna ale mam nadzieję, że pomożecie. Ze względu na dziwną specyfikację mojego "zakątka" głośniki będą dość blisko siebie, zależy mi na basie (słucham dużo muzyki, oglądam filmy).

Link do zdjęcia jak to wygląda: i52.tinypic.com/2ewh0s3.jpg (wklejcie w przeglądarce - nie mogłem dodać jako link).
 
Z

zerga

Guest
to ma byc kino domowe z pudla czy masz amplituner i chcesz dokupic suba i kolumny.ile chcesz wydac?sub w szafce zly pomysl nie bedzie tego efektu
 

mperlam

New member
Raczej bez wzmacniacza, jedynie sub może mieć wbudowany (i wtedy wyjście liniowe) albo po prostu z wyjścia TV. Jeżeli chodzi o kwotę to chcę wydać do 500 zł. Jak widać miejsca mam bardzo mało. No chyba, że istnieją głośniki, które dadzą dużo basu bez sub to może być 2.0.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pro_fill

New member
Bez reklam
rzeczywiście - lokalizacja pozostawia wiele do życzenia.

nie traktuj tego co przeczytasz, jako namowę na konkretny sprzęt, lecz biorąc pod uwagę brak miejsca [jak na zdjęciu], pomyśl, czy twoich wymagań nie spełniłby jakiś projektor dźwięku [soundbar].
wspominam o takowym bo sam posiadam i daje radę na 25m2.
w tego typu sprzętach często subwoofer jest bezprzewodowy - podłączasz go jedynie do prądu - i stawiasz gdzie ci pasuje.
 
Z

zerga

Guest
masz komputer.bo w tej cenie ciezki temat.jak masz kompa albo laptopa wtedy laczysz lapka z tv kupujesz glosniki do lapka logitech bardzo dobry dzwiek i bas.chyba ze moze jaies uzywany straszy model wzmaka tu bys popytal chlopakow i glosniki jeszcze jakies uzywane.zobacz co slychac w dziale sprzedam.jak chcesz kolumny i sub jeszcze musi byc ampli albo cos uzywanego z pudla dvd+5.1 albo soundbar jak kolega napisal
 

mperlam

New member
Nie zależy mi na nie wiadomo jakiej jakości dźwięku, po prostu chcę poprawić jakość głośnika z TV (bo jest do bani). Zakup wzmacniacza nie wchodzi niestety w grę, może coś takiego?

GŁOŚNIKI MICROLAB FC330 2.1 56W RMS SUBWOOFER 2701 (1509924862) - Aukcje internetowe Allegro

Jeżeli chodzi o umiejscowienie takiego zestawu - co myślicie o półce za telewizorem? Byłaby na takiej wysokości, aby nie było jej widać. Tam położyłbym wszystkie głośniki. Nie byłoby ich widać (bo w oczywistych przyczyn nie ma na nie miejsca). Tylko ten sub... czy nie rozwaliłby półki (lub siebie spadając)?
 
Z

zerga

Guest
najlepszym rozwiazaniem bedzie dla ciebie soundbar zajmuje bardzo malo miejsca.powinienes byc zadowolony.zostal stworzony do poprawy dzwieku z tv a z romieszczeniem nie bedziesz mial problemu.masz suba i glosniki w jednym barze mozesz je powiesic na scienie a suba gdzies wcisniesz nie ma takiej tragedii u ciebie
 
Z

zerga

Guest
to co pokazales wyglada porzadnie jak gra nie wiem.ale takich bajerow musisz szukac.sound bary troche powyzej twojego budzetu.zobacz moze znajdziesz cos podobnego troche drozszego ale mocniejszego.pamietaj ze glosniki moze powiesic na scianie nie musisz wieszac polek
 

mperlam

New member
Oczywiście to był przykład ale za takim zestawem bym jak najbardziej był. Widziałem wcześniej zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie ale szczerze mówiąc nie przemawia ono do mnie (zarówno jeżeli chodzi o wielkość -czyli w pewnym stopniu jakość - jak i cenę). Jak ma się sprawa wieszania suba? Bo raczej nie da rady go nigdzie położyć (chyba, że tak jak na początku pisałem - w szafce).
 
Z

zerga

Guest
suba nie mozesz powiesic musi stac na stabilnym gruncie ale jak nie da rady to wloz go do tej szafki.a glosniki powies na scianie lepiej to wyglada niz by mialy stac na polce moim zdaniem.mam nadzieje ze kiedys bedziesz mial wiekszy pokoj i wejdziesz w prawdziwy swiat dzwieku z ampli lub wzmakiem i dobrymi kolumnami.czysta przyjemnosc .pozdrawiam
 

mperlam

New member
Prawdziwy świat audio już planuję (choć znów tylko 2.1) po drugiej stronie pokuju (od strony PC :)). Także głośniki zamocuję na takich uchwytach: UCHWYT DO MOCOWANIA GLOŚNIKOWY KOLUMNOWY do 8kg (1502082818) - Aukcje internetowe Allegro

Pytanie jeszcze takie - GŁOŚNIKI MICROLAB FC330 2.1 56W RMS SUBWOOFER 2701 (1509924862) - Aukcje internetowe Allegro vs. /// GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO6C 2.0 - WYSYŁKA 24H! (1511667773) - Aukcje internetowe Allegro

Pierwsze 2.1 drugie 2.0 ale niewątpliwie lepszej jakości. Na które lepiej postawić (bo teoretycznie sub musi być w szafce więc to również biorę pod uwagę)?
 

Radoslav

New member
Kolego mperlam! Przy twoich potrzebach, oczekiwaniach ale i możliwościach to szukałbym czegoś sprawdzonego pod względem dźwięku. O takim Microlab'ie nawet nie słyszałem...a czy dobre?! może...ale wydać ponad 200 zł z przesyłką za kota w worku to chyba nie to czego oczekujesz.
W twoim przypadku poszedł bym w kierunku Logitecha tak jak sugerował zerga. Osobiście też byłem sceptyczny co do tego typu audio, ale jak usłyszałem u znajomego to powiem, że potrafi zrobić wrażenie.
W takim budżecie można wyrawać np. lekką używkę modelu Z-2300 na allegro.
Zwróć uwagę, że tego typu "głośniczki", a mają certyfikat THX (za nic go nie dostały od Lucas'a)
PS: do Xboxa na pewno tez się przydadzą...nawet bardzo ;)
 

mperlam

New member
Mi oczywiście się bardzo nie pali do basu, po prostu chcę go mieć (bo teraz nie mam wcale...). Napotkałem problem. Głośniki prawdopodobnie mają otwory z tyłu co ozbacza, że nie uda mi się ich przymocować (zalecenia aby od tyłu była przestrzeń dla wentylacji). Muszę zatem poszukać innego zestawu. Czy jest jakiś sposób aby rozpoznać czy dany zestaw nada się do zawieszenia?

Przy okazji - jeżeli nie ma otworu z tyłu to znaczy, że można zawiesić (teoretycznie). Czy jednak nie uszkodzę przy wierceniu (wkręcaniu wkręta) membrany głośnika?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
czy w twoim wypadku słuchawki nie były by lepszym rozwiązaniem?
nie mówię tego złośliwie, lecz gdy patrze na ten "kącik TV", odnoszę wrażenie, że nie jesteś jedynym lokatorem. w przeciwnym wypadku ulokowałbyś TV w bardziej dogodnym miejscu.
kupowanie skromnego zestawu 2.1 może spowodować lokalny konflikt z resztą domowników, którym może jednak przeszkadzać.

zdaję sobie sprawę, że mogę powyższym doprowadzić do gorliwej dyskusji, lecz nie pisze tego posta, aby potępiać kogoś i czyjeś pomysły - tylko się głośno zastanawiam, czy takie "porządne" słuchawki nie byłyby lepszym złem lub gorszym dobrem.
 

mperlam

New member
Fakt, jedynym domownikiem nie jestem ale żadnego konfliktu nie będzie :) Jeżeli o miejsce chodzi - było ono najwygodniejsze (do oglądania). Mam CAL'e ale filmy oglądam raczej w klika osób :)
 

pro_fill

New member
Bez reklam
no to dobrze.
jednak sugerowałbym skupić się na czymś, czego potem nie będziesz żałować.
proponowany wyżej zestaw jest rzeczywiście tani, lecz jak jego cena ma się do jakiś dobrych słuchawek?
może przemyśl, czy nie wyskrobać kilka setek jeszcze? albo przełożyć zakupy o dwa miesiące, będziesz miał więcej czasu - więcej kasy odłożysz.
 
Do góry