Zestaw 2.1 + amplituner do 8000zł całość

Apophis PL

New member
Witam, niecały rok temu kupiłem TV Sony kdl-46hx700 (LCD bez funkcji 3D bo nie interesuje mnie to) dzięki świetnym poradom użytkowników tego forum i dziś zwracam się z kolejną prośbą o pomoc w wyborze kolumn i amplitunera. Budżet to max 8000zł na zestaw 2.1 i amplituner.

Zestaw będzie głównie służył do odtwarzania muzyki (wszelakiej od Rock'a, heavy metal po jazz i muzykę klasyczną) ale również chciałbym aby służył do oglądania filmów bo w przyszłości zamierzam go rozbudować do 5.1.

Mam już coś na uwadze ale w temacie jestem raczej tylko lekko obeznany bo nie mam z tym do czynienia na co dzień dlatego każda porada / opinia będzie dla mnie na wagę złota.

Jeżeli chodzi o amplituner to mam na uwadze DENON AVR 2311 (tylko trochę drogo i bezużyteczna dla mnie funkcja 3d), byłem na odsłuchu i spośród Onkyo i Yamaha najbardziej mi się podobał lubię gdy bas troszeczkę góruje nad resztą dźwięków no i ma bardzo ważną funkcję obsługi Ipod oraz dedykowaną stację dokującą. Słyszałem jeszcze że Harman Kardon jest świetny (mam w samochodzie fabryczny system nagłosnienia HK i jestem zadowolony w 100%) ale niby są awaryjne - absolutnie nie wiem czy to prawda a i w modelach nie jestem obeznany więc ktoś musiałby mi polecić konkretny model max do 4000 zł (absolutnie nie zależy mi na obsłudze 3d).

Kolumny: tu razcej jestem przekonany na 90% do Wharfedale Diamond 10.7 Dźwięk jest świetny i miękki lekko bardziej słychać bas - dokładnie tego oczekiwałem (były podłączone pod w/w Denona i ONKYO TX-NR807). cena ok. 2100 zł za parę.

Subwoofer: tutaj moja wiedza jest niewielka ale pomyślałem że skoro kupię kolumny wharfedale to i sub również a mianowicie model sw150 (bas ma być mocny, czysty i głęboki)


Pokój ok 42m2, mieszkam w domu więc nikomu nie będę przeszkadzał:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman nie jest bardziej awaryjny niż inne.
Ale Denon też jest w tej klasie świetny.
Muzycznie lepiej spisuje się jednak Harman. Kolumny jeśli Ci pasują to ok.
Ale powinieneś odsłuchać
Infinity Classia
Paradigm
Monitor Audio
Kef IQ
 
Do góry