Zespoły inżynierów z Sony i AUO prowadzą intensywne działania na rzecz TV Oled.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zespoły inżynierów z Sony i AUO prowadzą intensywne działania na rzecz rozwoju technologii OLED.

Mimo że Sony pracuje nad wdrożeniem Crystal LED to równocześnie Sony nie rezygnuje z intensywnych działań nad technologią OLED.
Twierdzi że ma zamiar skutecznie konkurować z LG i Samsungiem.


sonyoled_b_62493.jpg


Sony będzie nadal działać na rzecz technologii OLED, pomimo autorskiej technologii Crystal LED. Według gazety ETNews Sony wysłał zespół inżynierów do fabryki AUO na Tajwanie aby wspólnie rozwijać procesu produkcji dużych paneli OLED IGZO.
Współpraca między Sony i AUO faktycznie rozpoczęła się wcześniej i dotyczyła nie tylko paneli Oled. AOU zaprezentowała już swój model OLED na targach w Azji, więc pojecie musi mieć o tej technologii. Mamy nadzieję że konkurencja produktowa przyczyni się do lepszej jakości nowych telewizorów OLED no i oczywiście lepszej ceny.
dday
 

kini0

New member
Bez reklam
Sony chce biec w dwóch różnych kierunkach jednocześnie...
-chyba się odrobinę pogubili od czasów Trinitrona
 

eM!

New member
Moim zdaniem dobrze, że chcą wprowadzić do swojej oferty dwie technologie. Będzie w czym wybierać :wink:. Naturalny jest fakt, że każda firma chce zając jak najwięcej segmentów w danym rynku.
 

bluray

Banned
Sony wysłał zespół inżynierów do fabryki AUO na Tajwanie aby wspólnie rozwijać procesu produkcji dużych paneli OLED IGZO.
Jutro będzie news dnia:
- pracownicy Sony już wysiedli z samolotu ....

Zaspali. I tyle.
LG wprowadza WOLED do sprzedaży już w maju.
W Europie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

No i co z tego że firma Gold Star(LG) wprowadzi może w maju jeden model telewizora w technologii Oled.
Ciekaw jestem niezawodności tego produktu ???



Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

eM!

New member
Jutro będzie news dnia:
- pracownicy Sony już wysiedli z samolotu ....
Zaspali. I tyle.

Zdarza się nawet najlepszym :wink:.

Cos piszesz, ale nie wiesz nawet jakie wlasciwosci ma WOLED, martw sie lepiej o zywotnosc ale OLED.:wink:

Racja, żywotność OLEDów nie jest imponująca i na chwilę obecną jest to kosztowna zabawa, szczególnie gdy chce się przenieść tą technologię z czegoś wielkości Smartfona do czegoś wielkości 55" jak TV. Ale po to się spotykają aby zwiększyć żywotność, oraz (mam nadzieję) zmniejszyć koszta produkcji.

WOLED ma ten plus, że wszystkie diody w obrębie piksela starzeją się w tym samym tempie. I jeden minus to odbarwianie się wyświetlaczy (podobnież, gdyż nie miałem przyjemności bawić się czymś takim).
Jestem ciekaw jaki obraz będą dawały ekrany z podobnymi parametrami. Który z nich będzie żywszy, soczystszy? Jak sądzicie?
 

accu

New member
Bez reklam
Cos piszesz, ale nie wiesz nawet jakie wlasciwosci ma WOLED, martw sie lepiej o zywotnosc ale OLED.;-)

White OLED , myślę ,że wiem jakie ma właściwości , życie pokaże jaka jest praktyczna żywotność tejże
architektury .(bodajże około 100000 godzin, ale tego nikt praktycznie nie sprawdzał).
Produkty firmy LG są na razie niedopracowane, czy to się komuś podoba czy nie-
to już zupełnie inna sprawa. Jak piszesz ,że nie wiem , to trzeba było pochwalić się swoją wiedzą! :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

krempla

Member
White OLED , myślę ,że wiem jakie ma właściwości , życie pokaże jaka jest praktyczna żywotność tejże
architektury .(bodajże około 100000 godzin, ale tego nikt praktycznie nie sprawdzał).
Produkty firmy LG są na razie niedopracowane, czy to się komuś podoba czy nie-
to już zupełnie inna sprawa. Jak piszesz ,że nie wiem , to trzeba było pochwalić się swoją wiedzą! :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

100000 h. być może, ale jakość panela zużywać się będzie w postępie geometrycznym. widac będzie golym okiem degradację panela. tak w ogóle, co, to za sprzęt o grubości 4mm. gdzie głośniki! nie wiem, czy kupię oleda nawet za 4 lata, wolę jednak plazmę. Czekam na plazmę Panasonica vt50 a potem kolejny model na 100 lecie giganta z Japonii. oled się schowa.
 
Do góry