Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie masz się czym martwić.
Ja mam styczność z kilkoma, intensywnie użytkowane i ekran dalej bajka.
To, że znajdziesz jakieś pojedyńcze przypadki w sieci i rozdmuchane, to oczywista sprawa, nic nowego z każda słuchawką tak jest.
Bardziej bym się skupił na kolorze samego ekranu, czyli niektóre (jak nie większość) wpadają w różową poświatę i tutaj już nic nie zrobisz. Chociaż można korygować w ustawieniach i znacznie zminimalizować.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam wypalony pasek w S7 Edge, niby nie przeszkadza bo to ta krawędź górna z godziną, zasięgiem, widać to jak oglądam youtube czy przeglądam galerię.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nic nie było o cenie, ja z natury, jak wymieniam, to już biorę najświeższy model, zresztą S10 to nie będzie mały upgrejd jak w przypadku S8>S9, a zupełnie coś nowego. - ja tam czekam ; ) Ponadto, S9+ dla mnie jest za duży, ale jak ktoś woli, to nie ma problemu.

Można jeszcze taniej, a również nie wiele tracimy:
https://www.spidersweb.pl/2018/09/samsung-galaxy-s8-dlaczego-warto-2018.html
Racja. Chociaż ja przesiadłem się z S7E, więc S9+ to całkiem inna liga. Na S10 raczej nie zmienię. Chyba, ze będzie działał na baterii o 50% dłużej od S9+.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ładuję min. raz dziennie, a zazwyczaj w wolnej chwili podładowuje kilka razy, ot, na wszelki wypadek. Plus jest taki, że jest szybkie ładowanie i nawet te 15-20 minut wystarczy na przedłużenie żywota.
Ciekawy jestem jak w S10 wypadnie ta kwestia, mam nadzieję, że jeszcze przyspieszą, a bateria? Ja już się przyzwyczaiłem, że to 1 dniowe użytkowanie to i tak max, jeszcze w zależności jak korzystamy, u mnie dosyć intensywnie.

Te rzekome aktualizacje, też mniej lub więcej wnoszą (o ile czegoś nie zepsują), wydawać by się mogło, że czasami słuchawka łapie jeszcze trochę oddechu po aktualizacji.

Mam nadzieję, że wprowadzą też czarny motyw, tak jak to było kiedyś, ale to już kwestia OS.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Poczekaj jeszcze kilka miesięcy, max. 1 rok, a każdy nowy będzie działał o 50% dłużej od twojego obecnego ;)
Aż takiej degradacji baterii nie ma.

Obecnie nie jest źle bo S9+ to top jeżeli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu, ale np. teraz mam 24% i żeby wytrzymał wieczora muszę doładować telefon.
Brakuje mi jednak tego co miałem w S2, Note 2 i Note 3 czyli wymienna bateria. Po roku kupiłem nową i tyle :)
 

jumper.as

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Znalazłem ciekawą ofertę więc po rozwianiu moich wątpliwości zamówiłem s9+ z 256gb pamięci. Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie wiem jak korzystasz, u mnie dokładnie 34%.
Od rana telefony, wiadomości - kilkadziesiąt przynajmniej, internet. Typowe korzystanie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To nie wiem jak korzystasz, u mnie dokładnie 34%.
Od rana telefony, wiadomości - kilkadziesiąt przynajmniej, internet. Typowe korzystanie.
Zależy od dnia. Teraz mam 32% od rana. Średnio 1,5-2h rozmów, kilkadziesiąt wiadomości i maili. Trochę internetu, czasami GPS. Użycie ekranu +3h. Są jednak dni, że do wieczora nie daje rady wytrzymać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mi tez bateryjka nie starcza czasami na caly dzien. Ale szczescie ze wymyslili szybkie ladowanie. 15 minut podczas obiadu zalatwia sprawe.

Tak mysle ze jakas ladowarka bezprzewodowa z szybkim ladowaniem do samochodu zalatwilaby sprawe. Jedziesz autem do domu i podladowywujesz w aucie na tyle ze starcza do konca dnia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Baterie, to największa żenada w świecie technologi w jakim żyjemy.
Już dawno pisałem, że nie chce mi się wierzyć, że nie ma innej bardziej rozwiniętej technologi (zresztą znany różne rozwiązania), ale może się mylę. Wklejałem ostatnio film w temacie baterii, bez względu czy podepniemy to pod teorie spiskowe, czy świadome działanie, jest lipa.
Wiadomo o co chodzi z ropą na świecie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Baterie napewno sa zacofane, ale to kwestia 5 lat. Mysle ze sie zdziwimy jakie bateryjki mozna produkowac. Jak studiowalem na polibudzie poznanskiej to juz pracowali nad bateriami na polimerach
Zreszta ostatnie 2 lata jaki przelom. W ciagu dwoch lat baterie Litowojonowe maja zwiekszona pojemnosc o conajmniej 30% (info na podstawie bateri w tesli)

Zreszta szybkie ladowanie... 2 lata temu chyba jeszcze tego nie bylo.
 

jumper.as

New member
Witam serdecznie. Właśnie dotarła do mnie paczuszka z telefonem. Moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Działa bardzo szybko i płynnie. Przeglądnąłem wiele filmików na necie ażeby spersonalizować telefon pod siebie. Z efektu jestem bardzo zadowolony. Ekran to przysłowiowa "żyleta" a dźwięk jak na telefon po włączeniu opcji "Dolby Atmos" i dzięki głośnikom stereo jest naprawde dobry. Martwiłem się również o różowe podświetlenie ale zupełnie nie potrzebnie bo wydaje mi się, że biel jest idealna.Teraz jeszcze czekam na prezent od Samsunga za zakup S9+ w postaci Galaxy Tab 10. Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi z Waszej strony. Poniżej kilka fotek. Pozdrawiam :)
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8aee3a79b33b3b89
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8681d99296130bf0
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/42b10fa5cf1b0ee5
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Już się poprawiłem. Nie wiem czemu mi nie działa podlinkowanie za pomocą
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie czy używa ktoś Galaxy s9 z dwiema kartami sim? Jak to w ogóle działa, obie karty są aktywne cały czas? Pytam, ponieważ żona rozbiła huawejablabla i może dałbym jej s7 edge a wziął sobie s9. Irytuje mnie już noszenie dwóch telefonów.
 
Do góry