Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

Dingo

Member
3 dni pracy na baterii to już coś! Muszę przetestować żywotność baterii przy wyłączonym wyświetlaczu - w tej chwili używam trybu na stałe wyświetlającego tarczę zegarka. Jak to wygląda u Ciebie? Aktywujesz tarczę ruchem ręki czy na stałe wyświetlasz czas?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tag Hauer Connected Modular 45 w wersji tytanowej. J
:blagam: :krol:

Jak to wygląda u Ciebie? Aktywujesz tarczę ruchem ręki czy na stałe wyświetlasz czas?
Od siebie dodam, na Huawei Watch 2 są dwa tryby, nie aktywny i aktywny, w obu trybach są tarcze wyświetlane - w trybie nie aktywnym (np. przy opuszczonej dłoni, nie poruszaniu ręką etc.) jest tarcza minimalistyczna, podstawowe informacje - w trybie aktywnym (np. przy podniesieniu ręki, dotknięciu tarczy etc.) włącza się pełna tarcza.
Pełna inwencja twórców tarcz jak będą wyglądały w trybach :)

tarcza nieaktywna




tarcza aktywna



znalezione.. :p

 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Od siebie dodam, na Huawei Watch 2 są dwa tryby, nie aktywny i aktywny, w obu trybach są tarcze wyświetlane - w trybie nie aktywnym (np. przy opuszczonej dłoni, nie poruszaniu ręką etc.) jest tarcza minimalistyczna, podstawowe informacje - w trybie aktywnym (np. przy podniesieniu ręki, dotknięciu tarczy etc.) włącza się pełna tarcza.


W TAGu podobnie. Tryb oszczędny cały czas wyświetla tarczę w wersji podstawowej w ciemnym kolorze i bez 'podświetlenia'. Przy podniesieniu ręki tarcza podświetla się i zmienia na wybraną grafikę. W takim właśnie trybie bateria żyje ok 24 godzin użytkowania.



Jest też tryb całkowitego wyłączania wyświetlacza - tarcza aktywuje się ruchem ręki. Tego trybu jeszcze nie testowałem, ale zakładam że będzie lepiej z żywotnością - choć taka funkcjonalność mi nie odpowiada.




Tarcze w pełni edytowalne pod kilka znanych modeli TAGa. Jak widać dostępne są do instalowania na innych zegarkach. Ja póki co u siebie tarczy innej marki (Huawei czy Samsunga) nie planuję instalować ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja póki co u siebie tarczy innej marki (Huawei czy Samsunga) nie planuję instalować ;)

Toć to by była profanacja, na TAG'u instalować tarcze z jakiegoś Hławeja czy Samsunga ;)

Wiciu sobie zamarzył TAG'a... no i ma :D

Generalnie to komedia z tymi zegarkami, leżę zmęczony i wykrył skurczybyk bezruch, a tu info po godzinie, żebym się ruszył i jakieś wymachy robił, bo kiepsko z moją aktywności. No to wstałem, zrobiłem - bez oszustw, bo się nie da. Zegarek pokazuje co i jak, do tego wykrywa i zlicza ruchy. Niektóre komunikaty są zwyczajnie śmieszne, a sporo tego jest. Na wieczór fajnie się przed snem wyłącza z powiadomień.
Ktoś kto to tworzył miał poczucie humoru, pozytywna zabawka ; )

Co do tarcz, to przeglądając sklep można siedzieć godzinami. Tysiące perełek.
Widać ogrom pracy, każdy detal i to żyje. Zmienia cienie, połyskuje itp. Ekran
Amoleda na Samsungu daje radę.
Podzielone na kategorie, analogi elektroniki, informacyjne, do czwiczeń, pogody, czego tam nie ma.
Są też programy do tworzenia własnych.

To o czym piszecie, to tryb AOD, zegarek się ściemnia jak na niego nie patrzymy centralnie, lub wyłacza kolory, zazwyczaj są właśnie wersje pod AOD i ta główna w pełnej krasie jak podniesiemy ręke.
Można też oczywiście załączyć na stale, ale to będzie miało wpływ na baterie.
Ja mam ustawioną obecnie tarczę na ruch i działa to dobrze, aczkolwiek jak jadę na rowerze, to załączam, tak abym widział z boku która godzina. Są też jakieś programy które aktywują na jakiś czas załączony ekran.

Btw.
Czy macie dedykowaną aplikacje WhatsApp? Taką jak zegarek posiada do tradycyjnych połączeń, czyli zadzwoń/sms? U mnie to wygląda tak, że jak dostanę wiadomość na WhatsAppie, to wzorowo wyświetla od kogo (zdjęcie) i zaraz przechodzi w otrzymaną wiadomość, można czytać treść i odpowiedzieć.
Natomiast nie widzę opcji, w które to ja bym chciał wybrać osobę i wysłać jej centralnie na WhatsAppa.
Tylko mogę odpowiedzieć na otrzymaną, po czym i tak znika.
Wiem, że są jakieś programy które archiwizują, ale nie o to chodzi. Chodzi o możliwość wysłania wiadomości do dowolnej osoby z poziomu kontaktów, ew. ulubionych, bo tak jest w przypadku normalnego numeru. Mamy zdjęcie kontaktu na tarczy i można dzwonić bezpośrednio.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Podglad kto dzwoni tak, liczenie krokow i pomiar tetna. Na tym Mi Band sie konczy

Bo juz smsa czy wiadomosci whatsapp nie przeczytasz - takie male mrowki na wyswietlaczu. Zdalne sterowanie telefonu do fotek itp tez nie. Aplikacje dla sportowcow tez kierunek dla smart zegarkow.
Nawet pokusilbym sie na jakas nawigacje dla pieszych/rower - moze nawet motor. Co by pokazywalo kierunek.

Smartwatche dopiero ich era nadeszla i jestem ciekaw co nam pokaza przez kolejne 3 lata. :)
Tylko ta opaska kosztowała 60 czy 70 zł, do tego działa ponad 20 dni na baterii :D Smartwatch to dla mnie coś fajnego, ale jeszcze nie teraz.

Zmienię sobie MiBand na wersję z kolorowym wyświetlaczem OLED. Ekran trochę większy i będzie można czytać wiadomości :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby kogoś interesiło (Galaxy Watch):

Zegarek naładowany do pełna wczoraj ok godz. 9.00/10.00 - stan 100% baterii.
Dziś rano godzina ok. 10.00 - stan 76% baterii.
Wczoraj użytkowany od rana od 10.00 do ok. 20.00 (zostało ok.80%).
Potem przeleżał do rana.
Od momentu odłożenia (po za ręką) do rana baterii ubyło ok 5% (czyli w trybie czuwania po za ręką przez ok. 12h zjadł ok. 5%)

W ciągu dnia, czyli na ręce, załączony ciągły tryb mierzenia pulsu z tarczą animacji (jedna z lepszych tarcz tematycznych jaką udało mi się znależć)
W ciągu dnia kilkanaście powiadomień, odpisywanie z zegarka, kilka ustawień, wielokrotne sprawdzanie godziny itp. Normalne użytkowanie.
Tryb załączania ekranu po podniesieniu.

Oczywiście można wykończyć baterię o wiele szybciej, w zależności od ustawień, nawigacji, rozmów przez zegarek, ciągłego korzystania, załączenia na stałe podświetlania itp. Mimo to, uważam, że 25% baterii po 24h od naładowania, w tym normalne użytkowanie jest bardzo ok wynikiem.

W trybie "oszczędzania" w ustawieniach, ale dalej z powiadomieniami zegarek pokazuje ponad 6 dni. Przy obecnych ustawieniach, to jeszcze 2 dni i 11 godzin.
Czyli w sumie będzie to +/- 3-4 dni. Samsung chwali się baterią i systemami oszczędzania, mniej więcej się to pokrywa, ale na pewno nie jest to 1 dzień, a tego się obawiałem.

Jest jeszcze tryb tylko zegarka, działanie w okolicach miesiąca - ale jaki to byłby wówczas "smart". No, ale jest taka opcja.

Generalnie uznaję problem baterii za mało istotny, w ciągu żywotności jest sporo czasu na podładowanie, bez płaczu, że padnie pod wieczór.

Screen zrobiony przed chwilą na dowód:


image hosting
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moja S8 zaliczyła niestety upadek z wysokości poniżej 1m na twarde podłoże, efekt jest taki, że dzisiaj "idzie" do serwisu w ramach ubezpieczenia.
btw. po raz pierwszy udało się komuś mnie naciągnąć na jego zakup :)- około 8 PLN/m-c, więc chyba było warto.


Od dzisiaj powrót do starego, wysłużonego S7 i małe porównanie oryginalnego etui ochronnego S7 - po prawie 2 latach użytkowania vs etui od S8 po zaledwie kilku miesiącach użytkowania.
Jakość oraz dobór odpowiednich materiałów nie wymagają chyba komentarza.
Zaznaczę, że sposób używania się nie zmienił, normalne codzienne użytkowanie.

 

Henry

Active member
Bez reklam
Poprzez T-mobile przy przedłużaniu umowy +8 zł do rachunku miesięcznego...

@Lolo, przy kolejnym na bank dokupię dodatkowe szkło, przy S7 i poprzednich wystarczające były dedykowane etui i jak sobie przypominam, to telefony znacznie częściej zaliczały upadki i nigdy nic się nie stało, a i pokrowce były w lepszym stanie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najlepsza jest opcja szybkiego ladowania.

iphone_xs19.jpg



Jak dla mnie to apple robia z ludzi debili...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla potomnych (bateria w Galaxy Watch) może komuś coś to kiedyś pomoże:

Bateria naładowana w sobotę rano godz. 9-10.00
Dziś mamy wtorek, stan jak na załączonym obrazku - 26%

Dalej już nie sprawdzam.

Podsumowując, zegarek na jednym ładowaniu wytrzymał:
- całą sobotę
- całą niedzielę
- cały poniedziałek
- dziś rano mamy już wtorek, czyli zaczynamy 4 dzień i stan baterii 26%

Śmiało można założyć, że gdzieś z samego rana w środę padnie (zgodnie z szacowanym czasem w oprogramowaniu)
Czyli mamy prawie 4 dni użytkowania.

Dziennie średnio zjada ok. 25%.

Użytkowanie typowe, bez cackania - trochę zabawy, kilkadziesiąt razy dziennie sprawdzanie, załączony puls, kilka krótkich rozmów przez zegarek, zabawa tarczami itp. ekran załączany przy podniesieniu ręki. Aczkolwiek na którymś teście, gość miał załączony tryb AOD i też miał podobny czas, być może nie wpływa to drastycznie na baterię. Nie wiem, nie sprawdzałem.
W nocy nie korzystałem z zegarka, natomiast odłożony zjada 2-3% przez noc. Czyli nic.

Przypominam, że można wykończyć baterię o wiele szybciej.
W zależności od użytkowania, ustawień, jasności wyświetlacza itp. ale to oczywista oczywistość, tak jak w smartfonach.

Wniosek? Dla mnie bateria nie jest żadnym problemem, w zasadzie najmniej istotnym w tym momencie. Samsung tutaj wiele nie rozminął się z prawdą reklamując dłuższy czas działania.
Wrzucić na ładowarkę w wolnej chwili to żaden problem, nie robiłbym z tego draki.
Już te 2 dni świetego spokoju w zupełności mi wystarczy.
Finito.

Screen zrobiony przed chwilą.
 

Dingo

Member
Dobra robota! Ja o takiej zywotnosci baterii moge tylko pomazyc, ale z drugiej strony... odstawiam na noc zegarek na ladowarke i po klopocie.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Huawei to jeszcze tę trolli. :) 21.09. w Singapurze , pod czas kolejki do Apple Store , w dzień prezentacji iPhone XS oraz iPhone XS Max, do kolejki podeszli pracowniki Huawei żeby wszystkim rozdać za darmo Power Bank ze słowami : "będzie cie tego potrzebować":D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pobawiłem się dzisiaj Note 9. Pierwsze wrażenie niestety negatywne. Jest bardzo kanciasty. S9+, którą mam dużo lepiej leży w dłoni. Jedynie bateria robi tam robotę. Rysik pomijam, bo lubiłem z niego korzystać w Note 2 i Note 3, ale da się żyć bez niego ;)
 

kacperTST

New member
Mój Iphone 5s już powoli dogorywa używam go trzeci rok i praca na baterii to jest dosłowna kaplica, no ale jest to doskonale znany mankament tych telefonów :D
 
Do góry