Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wie ktoś jak uruchomić przeglądarkę Chrome w trybie tabletu po obróceniu ekranu, najlepiej z automatu jak to jest z Edge?
Przeglądarka MS działa bez problemu, dopasowuję się idealnie w pionie, ale już ta od Google nie, powierzchnia wychodzi lekko po za ekran.
Wolę korzystać z Chrome na Windowsie, ale z dopasowaniem w pionie jak u MS Edge.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pięknie dziś zblokowałem S6 na pół dnia. Pomroczność mnie dopadła i zapomniałem hasła które używam od ponad roku (niepotrzebnie zrobiłem restart, a po nim nie da się na palucha).
To tak jak z pinem do karty, 5x dziennie w sklepach od lat i nagle stajesz przy kasie i amba, kod nie wchodzi, karta zblokowana; ) Tyle, że tutaj wystarczy telefon do banku i temat załatwiony.

Za to w Samsungu poroniony pomysł. Najpierw, kilka razy pozwala wpisać hasło, potem blokuje na kilka minut, a z każdym następnym razem dodaję następne, aż w końcu możliwość próby dostania się do sluchawki po godzinie o ile wpiszemy poprawnie, a jak nie to następna godzina blokady. Czyli 5h = 5 prób.
Juz kiedyś o tym pisałem, nosząc ściśniętego w kieszeni wpisywał się kod samoczynnie, człowiek wyciągał telefon żeby zadzwonić, a tam timer z 60min. blokady i nic nie zrobisz. Porażka absolutna.

Rozumiem, że zabezpieczenia, ale bez przesady. Kto ukradnie, to i tak zrobi hard reset. Udało się dostać do telefonu zdalnie za pośrednictwem konta na PC, ale to już w domu. Na mieście kompletny nieużytek.
Dasz dzieciakowi, to też zablokuje.
Także polecam każdemu założyć takie konto u Samsunga i to zaraz po kupnie słuchawki. Podstawa!
W przeciwnym wypadku telefon do wymazania, nie ma innej metody.
Smsy, kontakty, zdjęcia itp. Wiadomo o co chodzi.

Nigdzie nie znalazłem opcji która wyłącza czasową blokadę, ale jak ktoś znalazł, to informować.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
to nie jedyna glupia blokada samsunga.

Ostatnio kupilem A6 zrobilem pierwsze uruchomienie zalozylem konto google "byle jakie". Potrzebny byl pilnie gps.

Odstawilem sluchawke do szuflady, po czasie ojciec potrzebowa telefonu. To wyciagnolem a6 zrobilem Hard Reset i wlozylem karte ojca i zalaczyla sie blokada:

Ze telefon niby ukradziony, bo wykryto nowa karte, aby potwierdzic ze telefon jest twoj to zaloguj sie do swojego starego konta google.
Caly dzien szukania po youtubach jak zlamac ta blokade.

I wez tu kup uzywany telefon z allegro...

Ta blokada to chyba Factory Reset Protection
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety, nie ma łatwo.
Dziś zainstalowałem nowy soft na s6 - Nugat 7, po godzinie zabawy w spokoju nie widzę nic ciekawego, a te bezpłciowe ikony to już zupełnie jałowe.
Dalej nie ma funkcji opóźniania wysyłanej wiadomości.
Jedna z lepszych funkcji, to się jej pozbyli.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ciekawy jestem działania baterii.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No niestety, nie ma łatwo.
Dziś zainstalowałem nowy soft na s6 - Nugat 7, po godzinie zabawy w spokoju nie widzę nic ciekawego, a te bezpłciowe ikony to już zupełnie jałowe.
Dalej nie ma funkcji opóźniania wysyłanej wiadomości.
Jedna z lepszych funkcji, to się jej pozbyli.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ciekawy jestem działania baterii.



Dla mnie te androidy powyżej 4.4 chyba KitKata to jeden ciul co mam w telefonie. Nawet bym ich chyba nie odróżnił.


Pisałeś że masz na sell jakieś tablety, to aktualne czy nie? Wysłałem ci PW, tak rozglądam się za czymś "większym" najlepiej na androidzie, aby miało SIM dla dzieciaka.

Albo coś nowego nie drogiego bo jak spadnie na ziemie i będzie po tablecie :) Jakieś pomysły? Tabletów to w ogóle nie używałem wiec jakoś się nimi nie interesowałem zbytnio.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już dzwoniło forum, także muszę to zebrać i ustalić jakieś ceny.
Mi nie zależy, ale jak ktoś chce to czemu nie.
Na alle masz tego pełno, iPada nie polecam bo drogi i kruchliwy, szybko dzieciak załatwi. Zresztą każdego załatwi, nawet niechcący.
Te moje tańsze, to zamulone, a taki iPad którego sprzedałem nie dawno, to po aktualizacji kompletnie nie do użytku. Nie poradził sobie z nowym softem.
Polecam uderzyć do jakiegoś MM, wybrać najtańszy który sensownie działa i kupić dokładnie taką samą używkę. Może być nawet lekko poniszczony, bo i tak dzieciak doprawi, a szkoda kasy na nówki.
 

enocyl

Banned
Dalej nie ma funkcji opóźniania wysyłanej wiadomości.
Jedna z lepszych funkcji, to się jej pozbyli.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ciekawy jestem działania baterii.
O co chodzi z tą funkcja opóźnienia wysyłanej wiadomości?
Jeżeli sms, to jest opcja zaplanuj wiadomość. Już na Note 2 i Note 3 była.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A mnie dzisiaj "tak przezemnie uwielbiany Huawei" rozczarowal...

Dzisiaj przestal dzialac focus w aparacie, no i juz 3 plamy - wypalone piksele. O ile piksele sa znosne to telefon bez funkcji aparatu juz niestety nie, chyba bede musial zlomowac.... albo dzieciak do rzucania dostanie.

Mam farta do tych sluchawek, jaka by nie byla, to ogarnua maks do 1.5 roku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O co chodzi z tą funkcja opóźnienia wysyłanej wiadomości?
Jeżeli sms, to jest opcja zaplanuj wiadomość. Już na Note 2 i Note 3 była.

Nie, to zupełnie co innego. Parę lat temu pisaliśmy o tym sporo.

Piszesz wiadomość sms, klikasz wyślij i odlicza timer (2,3,5, 10s - w zależności jak ustawisz) w tym czasie możesz kliknąć "anuluj" i wiadomość nie zostanie wysłana.

Są zewnętrzne apki które tą funkcje dodają, ale nie działają już na nowych androidach od lat.
Usunęli tą opcje, zupełnie bez sensu. Jak ktoś kiedyś wyśle omyłkowo wiadomość, tudzież z rozpędu po kilku głębszych, to zrozumie jak te parę sekund może się przydać ; )

Tak to wyglądało:
[youtube]IM-HhRPrjhc[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Na firmę to nie wiem, ale na os. prywatną w ab było 36. Zgłoś się bezpośrednio do Huaweia albo sprawdź gwarancję na ich stronie lub przez aplikację HiCare
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na firmę to nie wiem, ale na os. prywatną w ab było 36. Zgłoś się bezpośrednio do Huaweia albo sprawdź gwarancję na ich stronie lub przez aplikację HiCare

Looool... ale genialna sprawa to HiCare.
Nawet nie wiedzialem do czego slozy apka.
Mam jeszcze prawie poltoraj roku gwarancji, przez apke mozna zleci naprawe Door-door, konsultacje z serwisem itp. "Pierwsza pomoc w zasiegu reki" nice.
 
Do góry