Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kojarzycie jakiś przyzwoity edytor wideo na Androida, bez zbędnych funkcji, prosta edycja efektów, w tym (podstawa), możliwość wrzucenia napisów pod sam koniec filmu (nie przez cały czas), możliwość wrzucenia swojego logo, mix dwóch filmów, wrzucenia zdjęcia w trakcie itp.

Kiedyś na Apple pamiętam był świetny edytor, miał wszystko co potrzeba, przy czym nie był przeładowany. Nie potrzebuje pro, a coś przyjaznego.

Testowałem kilka (polecanych), ale to badziew straszny.
Zmieniasz się w jutubera? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Świeżo po instalacji UI 3.0

Gdzie się podziały ikony (miniatury/awatary) z listy kontaktów w zakładce "ostatnie"?
Wchodząc w "ostatnie" widzę listę rozmów, ale już wykastrowali ikony do tych kontaktów. Wcześniej wystarczyło zerknąć na ikonę i już było wiadomo kto, teraz trzeba się wczytywać.

Smsy - wykastrowali małe ikonki przy każdej rozmowie z informacją która karta była w użytku. Jest informacja wielkości ziarenka na samej górze, komu przeszkadzało zostawić jak było wcześniej, jasno i przejrzyście.

Dramat.

Ikony głośności, bez podpisanej nazwy co do czego.
Nie wiadomo co jest suwakiem dzwonka, co powiadomień, systemu itp.
Wcześniej było jasno i klarownie, każdy suwak był podpisany.

Następne, belka powiadomień/ustawień rozwijana z góry.
Wcześniej było więcej ikon z opcjami, teraz jest mniej i wszystko ląduje niżej.
Za to wywalony na środku wielki zegar. Po co?

Edycja zdjęć - wcześniej zapisywało kopię oryginału z automatu, a teraz edycja nadpisuje oryginał.
Jest możliwość zapisania kopi, ale trzeba sięgnąć w opcje i tam dopiero wybrać taką możliwość.
Żle przytniemy zdjęcie, lub pomylimy filtr nie wejdziemy w opcje i tracimy bezpowrotnie oryginalne foto.
To już nawet nie jest śmieszne.

Wszystkie funkcje z których korzystam na co dzień - zepsuli.
Jest gorzej, mniej intuicyjnie.

Widać, że poszli w absurdalny minimalizm.
Tyle, po godzinie...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kupilbys w koncu tego Huaweia i mialbys swiety spokoj a nie te badziewia koreanskie.

Telefon p20 pro z 2018 roku, nigdy w zyciu nie mialem przez tak dlugi okres czasu jednej tej samej sluchawki... I dalej nie wiem na co ja wymienic. Glupi trump dal bana na najlepsze sluchawki na swiecie..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chce żadnego Hławeja, dla mnie to jakaś abstrakcja.
To tak, jakby miał kupić jakiegoś Ssang Yonga, zamiast Land Rovera.

To, że wskazuje wady, nie oznacza, że jestem nie zadowolony.
Owszem, te zmiany, to jakieś kompletne nieporozumienie, ale dalej nie widzę żadnej alternatywy.

Teraz widzę, że zniknęła też ikona "ulubione" w galerii, znowu ją schowali.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A to sie mecz jak chcesz...

Jestes uparty jak ten dziadzio co ma fieste w w manualu i w gazie... Za zadne skarby nie wsiadzie do nowego auta w automacie

W polsce juz nikt samsunga nie kupuje xD
Gdyby nie bylo bana na Huaweia, wiesz gdzie znalazlby sie samsung???? xD




Samsung MINUS 62%.... Tak po dupie dostac.

A jeszcze nadchodzi Oppo, Realme, TCL oni maja przyrosty po 300% kwartal do kwartalu. xX
Jak tak dalej pojdzie to w tym roku samsunga nawet w tabelce nie bedzie xX
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to sie mecz jak chcesz...

Jestes uparty jak ten dziadzio co ma fieste w w manualu i w gazie... Za zadne skarby nie wsiadzie do nowego auta w automacie

Akurat nie trafiłeś, wszystkich znajomych zawsze przekonywałem do automata i to ja raczej zawsze szedłem pod prąd. Nie wyobrażam sobie nic innego, manual to archaiczny wynalazek.

Jak już, to powinieneś zastosować inne porównanie - jesteś jak dziadzio który jeżdzi Dacią, zamiast kupić Land Rovera ; ) Co i w tym wypadku, strzeliłbyś jak kulą w płot, bo Daci też bym nie tknął, chociaż pewnie też się dobrze sprzedaje.

Oglądałem kiedyś te topowe Hławeje, już nie pamiętam modeli, ale niczym mnie nie zauroczyły.
Ot, telefon jak każdy inny. Co takiego ma ten Hławej, czego mogłoby mi zabraknąć np. w Samsungu?
Szybciej ładuje, ciut lepsza fotka? Co więcej?

Argumenty co i w jakiej ilości kupują masy, też do mnie nie trafiają, nie mam 15 lat i nie jestem owieczką która idzie za tłumem. Gdyby faktycznie Hławej wypuścił coś zjawiskowego, to nie widzę problemu, a tak? Po co.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem kiedyś te topowe Hławeje, już nie pamiętam modeli, ale niczym mnie nie zauroczyły.
Ot, telefon jak każdy inny. Co takiego ma ten Hławej, czego mogłoby mi zabraknąć np. w Samsungu?
Szybciej ładuje, ciut lepsza fotka? Co więcej?

.

Drocze sie troche :)

A tak na serio co wyroznia huaweia na tle konkurencji? Stabilnosc systemu.
Zaden samsung nie wytrzymuje 2 lat u mnie w robocie. Zawsze zaczyna sie cos dziac, to zielonej sluchawki nie idzie przesunac i odebrac rozmowy, to aplikacje od monitoringu, lub serwisowe sie same wylaczaja roznie. Zawsze po roku zaczynaja sie szopki i laza do mnie abym pomogl bo cos nie dziala.

Jestem praktycznie PEWIEN ze samsung wgrywa specjalne aktualizacje albo jest zaprogramowany ze po ilus godzinach ma tak wk#$&ic uzytkownika ze ten kupi nowy telefon (zreszta juz to udowodniono samsungowi i apple i placili kary we wloszech).
Huawei dopiero wchodzil i podbijal rynek i jeszcze w moim telefonie najwyrazniej nie wpadli na ten pomysl, bo telefon dziala caly czas jak nowy. Az dziwne. Jedyne co to gniazdo ladowania USB mam tak wyrobione ze delikatnie rusze telefonem a kabel wypadnie.

Od pol roku chodze z zamiarem kupienia sobie czegos nowego, ale kompletnie nie ma nic ciekawego na co wymienilbym moja sluchawke. Taki rozsowany Oppo bylby ciekawy.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolo dramatyzujesz.
Po prostu miales pecha.
Jedyny Samsung z ktorym mialem problem, a mialem ich w domu sporo, to byl Note3, bo zaczal miec jakies zwiechy i wychodzenie z appso-ow, po tym jak dostal jakies super podkrecone SW zeby jakos dzialac jako zapasowy telefon, po zakonczeniu cyklu oficjalnych update'ow nowych wersji Androida.
BTW sam pewnie zmienie barwy klubowe, jak przyjdzie czas.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Świeżo po instalacji UI 3.0
Gdzie się podziały ikony (miniatury/awatary) z listy kontaktów w zakładce "ostatnie"?
Nie ma, tez mnie to drażni...

Ikony głośności, bez podpisanej nazwy co do czego.
Pisałem,ze nie jestem zadowolony

Edycja zdjęć - wcześniej zapisywało kopię oryginału z automatu, a teraz edycja nadpisuje oryginał.
Jest możliwość zapisania kopi, ale trzeba sięgnąć w opcje i tam dopiero wybrać taką możliwość.
Żle przytniemy zdjęcie, lub pomylimy filtr nie wejdziemy w opcje i tracimy bezpowrotnie oryginalne foto.
Tak, ale to chyba nie do końca tak jest. O ile pamiętam, to opisie było, że oryginał jest przenoszony do innej lokalizacji i tam przechowywany 30 dni (?), chyba tak jak kosz... (?), ale kot by tam gdzieś grzebał...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, ale to chyba nie do końca tak jest. O ile pamiętam, to opisie było, że oryginał jest przenoszony do innej lokalizacji i tam przechowywany 30 dni (?), chyba tak jak kosz... (?), ale kot by tam gdzieś grzebał...

Zgadza się, też mi mrugnął ten "opis" przy pierwszym podejściu po aktualizacji.
Pytanie gdzie to jest, dlaczego tak jest i kto by pamiętał o jakiś 30 dniach.
Ja się pytam, komu to przeszkadzało?
Jaki jest cel chowania przydatnych skrótów, lub zabierania z listy kontaktów miniaturek?
Stwierdzenie "Lepsze jest wrogiem dobrego" wpisuje się w tą aktualizację jak ulał.

Przeglądnąłem też kilka "recenzji" tego updejtu UI 3.0 na YT, myśląć, że może ktoś wypunktuje te degradacje, ale gdzieżby, te sprzedajne prostytutki internetowe nie widzą problemu, nikt nic nie krytykuje. Boją się banów na sponsoring i współpracę, bo kto by potem dosyłał sprzęty do testów.
Już nie mogę patrzeć na to zeszmacone towarzystwo własnej adoracji, tym bardziej, że to młode chłopaki.
Zupełnie nowe pokolenie, odmiana korpo szczurów, nie ważne jak, byle do celu.
Zupełne przeciwieństwo reddita, dopiero tutaj można poczytać jak się sprawy mają.

Jedna z najgorszych (jak nie najgorsza) aktualizacja z jaką miałem styczność.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mnie te zmiany jakoś nie zabolały szczególnie. Połowy wymienionych nawet nie zauważyłem, ale fakt, że są zdecydowanie na minus.

Bardziej zawiodłem się na Orange Flex, że po dobraniu drugiej karty sim ze swoim numerem nie działa taka funkcja jak "ktoś dzwonił"... W każdym razie ciągle jest to najlepsza oferta na rynku i nie widzę alternatywy. Przeszedłem tam z Nju Mobile z jednego powodu, brak FV za abonament w Nju. Na szczęście obie sieci to Orange, więc nie straciłem idealnego u siebie zasięgu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Karta jak karta, chodzi o cene? Fakt, ja płacę 25zł i mam zdaje się 10GB lub 15GB. Nie wykorzystuje tego, więc bez różnicy. Żadnych umów, zobowiązań, faktur.

Natomiast mam (miałem) złoty, żeby nie powiedzieć platynowy numer (na kartę).
Jakieś 10 lat temu był wyceniony na 10tyś. przeniosłem go (głupota) na którejś sieci (też na kartę), korzystałem lata, po czym przestałem i zapomniałem opłacić (moja wina). Teraz go nie mogę odzyskać.
Nie chcą oddać sku... . Nie, bo nie.

Edit: Teraz patrzę na alle i widzę, że o wiele gorsze numery ludzie wystawiają po 100tyś
Nie wiem kto i czy w ogóle ktoś to kupuje, no, ale nie zmienia faktu...
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ceny wszędzie są śmieszne. W Nju też miałem dwie karty (potrzebuje jedną do alarmu) i płaciłem 38 zł. Umowa była, ale z 1msc okresem wypowiedzenia, więc tak jakby jej nie było. Orange Flex zrobił opcje dla firm, więc się przeniosłem, zawsze parę złotych w kieszeni i FV na firmę (w Nju nie ma takiej opcji). Co do karty to jest za darmo druga sim lub esim z twoim głównym numerem telefonu. Możesz wsadzić np. do drugiego telefonu, zegarka, alarmu czy samochodu. Są jednak z tego powodu problemy techniczne z którymi nie mogą sobie poradzić jak niedziałająca usługa "ktoś dzwonił", blokowanie numerów zastrzeżonych czy brak HD Voice podczas rozmów na LTE... Zrezygnowałem więc z tej karty i wziąłem drugi numer za 15 zł. Pozatym w Flex działa WiFi Calling natywnie (Nju trzeba jakiejś aplikacji itd.), a za tydzień dodają do tej usługi sms i mms. Świetna sprawa na podróże poza UE. To wszystko za 30 zł z normalną FV i 30GB w PL i całkiem spore 3,51GB internetu w UE.

Jeżeli chodzi o numery to ci sprzedawcy liczą na jakiś złoty strzał, że może akurat jakaś firma się skusi.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Mam gsm POCO F1 bez NFC. Kiedy włożyłem kartę płatniczą do kieszonki w etui to udaję w sklepach, że mam gsm z NFC. Wszyscy cmokają z zazdrości.
 
Do góry