zdublowany obraz pare centymetrow obok.

matifcb

Member
Witam kolega ma kilkuletni projektor sony. W obrazie jest jeden mankament. Wystepuje jakby taki cien. Bezbarwne przesuniecie ekranu w prawa strone. Np ogladajac mecz kazdy pilkarz mial na wysokosci glowy "pół aureoli" po prawej stronie Patrzac na tablice np " ROSTOV 1:0 BAYERN" widac bylo ja w kolorze itp ale po prawej ostatnie literki w bezkolorowej barwie co dawalo efekt " ROSTOVV 1:0 BAYERNN"

czy potrzebne sa zdjecia tego mankamentu czy ma ktoś pomysl co to moze byc ?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Jesli to DLP to koło kolorow moze sie kończyc jesli dzieje siw to na konkretnym kolorze obrazu

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

matifcb

Member
musze poczytac jak to stwierdzic czy to DLP. Dzieje sie to na calym ekranie. Obojetne gdzie, tak jak pisalem, cala sylwetka pilkarza byla przesunieta, tablica z wynikiem. Mi to przypominalo takie zjawisko z rozwalonego starego kineskopowego telewizora. Sprobuje wypytac o model projektora
 

matifcb

Member
moim zdaniem spowodowane jest to przesunieciem sie paneli LCD

jak mozna to zweryfikowac ? jak moze wygladac ewentualna naprawa ? chcialbym pomoc koledze moze jakos to samemu naprawic. Bardzo jest zadowolony z tego projektora moze da rade jakos samemu sprawdzic czy to " przesuniecie sie paneli LCD " i czy mozna samemu jakos to zweryfikowac i naprawic :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie znam się i jako laikowi trudno mi zrozumieć, dlaczego problem ustąpił po wymianie lampy. Było ok. 10 lat temu. Dodatkowo obraz stawał się bardziej zółty i ciemniejszy. Po wymianie zdublowanie też ustąpiło, nie wiem jednak czy serwis przy okazji nie dokonał jakiejś regulacji (?), nie było to jednak ani doliczone ani wyszczególnione na fakturze.
 
Do góry