Zdjęcia z kompa na 42Q91H

jawer1

New member
Witam

Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy 42Q91H.
Do tej pory jakoś nie przeszkadzało mi, że jak podłączę mojego laptopa poprzez złącze D-Sub do plazmy to obraz 1024x768 jest rozciągnięty. Wiadomo w kompie jest 4:3 a na plazmie 16:9.
Z filmami z kompa jakoś sobie radziłem - sztucznie w MediaPlayerClasic rozciągałem obraz w górę, ale zdjęcia które oglądałem zawsze były zniekształcone - nienaturalnie rozciągnięte.
Teraz z wakacji przywiozłem ich ok 1500 (ładnych parę giga), i co rodzinka je ogląda to narzeka: że są rozciągnięte, czy nic nie mogę z tym czegoś zrobić itp.

Dodam że mój laptop to prosty HP nx7400 z kartę grafiki Intel 945GM z wyjściem D-Sub (brak DVI czy HDMI).
W ustawieniach grafiki, próbowałem wszystkich możliwych opcji dotyczących wyświetlania obrazu:
- pełny obraz (bez ramki)
- Wyśrodkuj pulpit
- zachowaj współczynnik proporcji.
Zawsze efekt był taki sam: pełny ekran na plazmie w natywnej rozdzielczości 1024 x 768.

Czy ktoś z Was zna może jakiś program w którym mógłbym móc sterować proporcjami obrazu i wyświetlaną rozdzielczością?

Ach jeszcze jedno.
Nim napisałem tego posta próbowałem przez godzinę coś znaleźć na forum ,ale niestety bez rezultatów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry