Zbliża się nowy tv... tylko jaki?

Piti11

New member
Kiedyś założyłem temat, że w przyszłym roku zakupię nowy telewizor. Myślę, że na zakup ten zdecyduję się w styczniu, ponieważ będę dysponował wtedy środkami na ten cel :) Więc już teraz zacznę się dowiadywać, na jaki sprzęt się zdecydować.

Odległość oczu od telewizora to 3m, chciałem więc 42 cale, ale zmieniłem zdanie i wybieram 46 :) Telewizor będzie służył głównie do filmów na dvd i czasem blu rayu - mam kino domowe sony.

Nie wiem, czy kupować plazmę, LEDa czy klasyczny LCD. Zależy mi przede wszystkim na fullHD, dobrych kolorach (czerni) i dobrym odświeżaniu (herce?) 3D jest niekonieczne. Dysponuję kwotą przeznaczoną na ten cel, która wynosi 3000zł. Wolałbym jej nie przekraczać....

Czekam na propozycje, jedyne co chodzi mi po głowie to panasonic TX p46gt30e.
 

Piti11

New member
Już wypełniam:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4,5/4,5m, ale telewizor nie stoi na środku więc myślę że nie ma różnicy.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3 metry, uznałem że 46-47 cali to odpowiedni wybór.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - głównie jedna, czasami dwie.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - idealnie na wprost ekranu, rzadko się zdarza że lekko z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - duże okno jest właściwie na środku ściany, w której rogu znajduje się TV, ale oglądam głównie w nocy.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - 3letni LCD LG z grubą obramówką (32 cale).
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - fullHD, dobre kolory (czerń), przynajmniej 100Hz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - cyfrowy polsat.
10.Jakie urządzenia ? - kino domowe SONY.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - zależy, maks 3.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez różnicy.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - informacyjne, ewentualnie jakiś film w TVP/TVN.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie przy użyciu telewizora, choć jest to przyszłościowe więc taka funkcja by się przydała.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie zamierzam.
16.Preferencje co do marki ? - LG/samsung, sony są zbyt drogie, a do philipsa czy toshiby nie mam zaufania. Ewentualnie panasonic.
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - rozmycie przy scenach akcji, słaba czerń (niebieska!)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3tysiące, ewentualnie 3,5, ale wolałbym jednak za 3.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie potrzebuję 3D.


Ten tv LG który podałem post wyżej parametry ma dobre i wygląda bardzo ładnie. W media markt kosztuje 3tysiące, ale znalazłem sklep internetowy gdzie można go nabyć za 2300zł.
 
Do góry