Zbieram sprzęt

kino maniak

New member
Witam serdecznie wszystkich uzytkowników,
Zwracam się do was z proźbą o pomoc w wybraniu sprzetu. A mianowicie sytuacja wyglada tak... Najpierw chciałem kupic kino domowe(plastikowe)mowie sobie 1000W da popalić, ale gdy zaczałem troche czytac o tym temacie pomyslałem, że lepszym rozwiązaniem będzie chyba stereo...Sprzet ma słuzyć w 90% do słuchania muzyki... Tak więc teraz się zastanawiam cfzy kupić kolumny stereo do tego jakis ampli czy te platiki czy jeszcze kino domowe 5.0 drewniane...Jak myślicie co będzie najlepszym wyborem?;)
BARDZO BYM PROSIŁ jakbyście mogli np.podawac przykłady z allegro interesuja mnie jedynie rzeczy raczej używane(nie mam zbyt dużo kasy, a chciałbym miec w miare dobre wrażenie gdy będe słuchał muzyki)Byłbym wniebowzięty jakby ampli miał wejście usb zebym mógł odtwarzac pliki mp3 bo inaczej musiałbym do tego kupywac odtwarzacz dvd...
Muzyka która będę słuchał to trance techno itp. Pokój ma ok. 12m2 Cena któramam do przeznaczenia na teraz to 600 max 650zł...Mozna tez tak zrobić ze najpier kupie jedną rzecz a potem jak uzbbieram to druga, ale wolałbym odrazu za jednym zamachem to załatwić...
Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam
 

franeek

New member
ale ciężki temat ;)
Na początku trzeba sie sprecyzować!!!!!
By nie błądzić w twoim przypadku 90% muzyki - tylko stereo wchodzi w grę.
Odpada więc ampli z USB - ten temat (usb i mp3) zostaw na później właśnie dzięki DVD ;)
Czyli szukamy wzmaka i kolumn.
Później poszukasz źródła dźwięku.


W tej cenie z tego co widzę na allegro jest mnóstwo pozycji jednak nie znam sie na tyle by Ci coś konkretnie zaproponować.
jednak podbijam twój wątek i apeluje by ktos Ci pomógł ;)

Zaczynam od kolumn ;) fronciki jamo za 600zł ;)

http://www.allegro.pl/item765101996_jamo_e660.html

Wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item773677965_wzmacniacz_rotel_ra_810_a_rarytas_dzwieku.html

;) następny zastrzyk gotówki , wepniesz w taki system jakieś DVD z usb i bedzie pięknie grało .

Jak widać da sie coś ukręcić więc pomóżcie chłopakowi zanim kupi jakiś plastik ;)
 

franeek

New member
Wzmacniacz streo nie ma radia ;)
Ale można kupić używany amplituner stereo który bedzie grał poprawnie.
Sam kiedyś używałem - Unitry ;)

Moze ktoś Ci doradzi coś z tych wyników ;) Pełno tu cukiereczków które by napewno Ci zasmakowały ;)

KLIKNIJ
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz ....sprawa ciezka ,zeby w tym budzecie znalesc cokolwiek "w miare"
te linki co podal kolega to niestety jeszcze trwajace aukcje a i kilka ofert juz zlozono wiec te ceny raczej nie beda ostatecznymi....
czeka cie dlugie szperanie po ofertach sprzetu uzywanego. plastikow nie kupuj- tylko forse wydasz a za 600 zl nowy "plastik" to nawet jak na "plastik" bedzie kiepski
 

kino maniak

New member
Co myślicie o takim zestawie:
Kolumny:Diora Saturn 250W za 600zł
Ampli:SONY STR-DE135
Nad ampli jeszcze sie zastanowie bo na necie opinie podzielone...A co myślicie o głosnikach?
 

kino maniak

New member
Kupiłem własmnie amplituner SONY STR-GX311 :
  • regulacja tonów bass /bas/
    regulacja tonów treble /sopran/
    tryb pracy stereo
    wejścia liniowe: TAPE1, TAPE2, CD, TV
    wejścia gramofonowe: 1x PHONO
    tuner cyfrowy 2 zakresy AM i FM w oryginalnym paśmie 87,50-108,00MHZ
    programowanie do pamięci stacji radiowych 30 STATION MEMORY
    wyszukiwanie AUTO/MANUAL
    tuner FM z RDS-EON /PTY, TA, NEWS, INFO/
    możliwość ręcznego wprowadzania nazw stacji radiowych w przypadku braku RDS`u
    różne tryby wyświetlacza
    bardzo czytelny wyświetlacz DIGITAL
    możliwość pracy z kolumnami o impedancji od 4 – 16ohm
    możliwość podłączenia dwóch zestawów kolumn A, B
    moc znamionowa urządzenia 2x60W RMS (8ohm)
    budowa wzmacniacza klasyczna z 4 tranzystorami (SANKEN), dwa na kanał
    zatrzaskowe terminale do kolumn
  • wejścia/wyjścia typu CHINCH (niklowane)
No i teraz szukam do tego ampli jakis kolumn(uzywanych,bo z kasa krucho)Gdzies za ok.500zł...Pokój 12-14m2 słucham trance techno hardcore techno tam gdzie bas jest bardzo wazny...Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry