Zbadano! Tanie kable HDMI takie same jak megadrogie :)

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Temat wielokrotnie tutaj, i nie tylko przerabiany.
Może kabel HDMI jest "taki sam" ale końcówka/wtyczka już nie :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Niestety autor tego artykułu (oryginalnego, bo to na PC World, to tylko tłumaczenie) nie ma bladego pojęcia o standardzie HDMI. Kluczowe zdanie tego testu:

Two versions of the data are sent over different wires. One of these is out of phase with the "real" signal. The TV receives all the data, puts the out-of-phase signal back in phase, then compares it to the "real" signal. Any noise picked up along the way will now be out of phase, and as such it is effectively negated and ignored.

to kompletna bzdura.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ehh temat chyba oczywisty. Przecież tak jest ze wszystkich co można kupić - to że drogie nie zawsze znaczy że lepsze.
Tylko moim zdaniem jest jedno "ale" - otóż kupując kable po 9 zł, jakieś no-name'y w Carreffourze mamy większą szansę, żeby trafić na bubla - zrobionego tanim kosztem i niechlujnie. Wtedy taki kabel nie będzie działał tak jak powinien.
Natomiast jeśli ktoś robi kable zgodnie z standardami no to nie ma siły ale te po 20 zł będą grały tak jak te po 600zł.

Jak HDMI "kabel nie bedzie dzialal tak jak powinien"? :niewiem: Moze rozwiniesz ta wypowiedz? Bo az mi sie komentarz cisnie...
 

redlum

New member
Bez reklam
Też tak myślałem kiedyś, że jest sygnał albo nie ma. Ale mam jeden kabel z uszkodzoną końcówką na którym czasami migają czerwone kropki na czarnym tyle.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

grzeseik

New member
redlum, no ale wtedy jest uszkodzony, a takich nei porownujemy
kable marketowe ze kilka zlotych maja tendencje do rozpadania sie w rekach i z tego wzgledu nie warto... wygladaja tez znacznie gorzej, ale ja mam maskownice.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Potwierdzam z własnego doświadczenia że w przypadku kabli HDMI ich jakość nie ma wpływu na jakość obrazu czy dźwięku. Poza oczywistymi przypadkami że końcówka nie chce wejść czy też się rozpada. Tak że wystarczy kupić solidnie wykonany i będzie O.K.
 

redlum

New member
Bez reklam
Chodziło mi tylko o zaprzeczenie tezy że obraz jest albo go nie ma przy kablu słabej jakości. Mogą być zakłócenia typowo cyfrowe. Zaś w bzdety typu ładniejsze kolory, lepszy kontrast, głębsze 3D też nie wierzę.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Rudeford

New member
Jak HDMI "kabel nie bedzie dzialal tak jak powinien"? :niewiem: Moze rozwiniesz ta wypowiedz? Bo az mi sie komentarz cisnie...

Problem pojawił sie na tanim kabelku po wymianie tv na full hd. Na 720p wszystko grało a na 1080 obraz lekko śnieżył + przerywanie dźwięku. Teraz mam inne tanie kabelki i działają poprawnie.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A jak ma się rzecz z kablami optycznymi? Też nie ma sensu wydawać dużej kwoty na takie kable? A może lepiej zastosować kabel coaxialny?
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
A jak ma się rzecz z kablami optycznymi? Też nie ma sensu wydawać dużej kwoty na takie kable? A może lepiej zastosować kabel coaxialny?


Jeżeli to jeszcze aktualne, to ja odpowiem.

Kupiłem kabel optyczny z ładną końcówką za 80 za metr, kilka lat wcześniej zwyczajny za 40 zł za metr. Efekt? Absolutnie żadnej różnicy. To stwierdzone organoleptycznie, że się wyrażę.

Co do kwestii Coaxial vs optical to nie sądzę by była różnica.
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
A jak ma się rzecz z kablami optycznymi? Też nie ma sensu wydawać dużej kwoty na takie kable? A może lepiej zastosować kabel coaxialny?
ma się świetnie - gdy spytałem w markecie dla idiotów o owy kabel tzw. opiekuna działu, to zaproponował mi kabel optyczny za nie małe pieniądze. gdy spytałem dlaczego jest taka róznica w cenie w stosunku do innego [tańszego], to kobieta [tak, to była kobieta] odpowiedziała, ze ten droższy [kabel optyczny] ma ...... złocone końcówki :grin:
 

tdx

New member
Bez reklam
ma się świetnie - gdy spytałem w markecie dla idiotów o owy kabel tzw. opiekuna działu, to zaproponował mi kabel optyczny za nie małe pieniądze. gdy spytałem dlaczego jest taka róznica w cenie w stosunku do innego [tańszego], to kobieta [tak, to była kobieta] odpowiedziała, ze ten droższy [kabel optyczny] ma ...... złocone końcówki :grin:

pro_fill zawsze opakowanie mogło być z polimeru biodegradowalnego :) a pani tego nie wiedziała.
 
Do góry